Сексът през и след бременността

Искамe бебе - бременност, моментът на раждането, майчинство, проблемно забременяване и ин витро, осиновяване и приемна грижа

Сексът през и след бременността

Мнениеот southern_sun » 13 Дек 2011, 13:46

Докато аз бях бременна често си задавах въпроса дали е нормално да се прави секс по време на бременността, има ли опасност за бебето и как точно да стане това без да попаднем с конфузна ситуация. Поразрових се тук таме и ето какво открих:

Правенето на секс по време на бременността е напълно нормално в случай, че бременността протича нормално.
По време на бременността в тялото на майката се случват много физически и емоционални промени, но това не влияе на сексуалните ви контакти, при условие, че се чувствате добре и бременността ви протича нормално и ако не сте били посъветвани друго по медицински причини. Всъщност можете да откриете, че сексът по време на бременност е по-хубав от всякога. Все пак не бъдете изненадани, ако се случи вие или партньорът ви да изгубите интерес в някакъв момент от бременността.
По време на бременността хормоните естроген и прогестерон създават общо усещане за комфорт и увереност и може да имат за резултат сияеща еластична кожа и здрава блестяща коса.
Повишените нива на хормонът естроген предизвикват повишено кръвоснабдяване в тазовата област, което причинява набъбване, което обикновено се появява при възбуда. Зърната на гърдите ви може да станат по-тъмни (което да е привлекателно за партньора ви), а гърдите ви да се уголемят и да станат по-чувствителни и способни да изпитват изключителни усещания при галене и целуване. И с всички тези суперчувствителни нервни окончания се възбуждате по-бързо, а всички усещания – включително оргазма - може да са по-интензивни и дълготрайни.
Ако се притеснпвате, че по време на половия акт можете да навредите на бебето трябва да знаете, че не можете да навредите на бебето си, правейки секс, дори ако партньорът ви е отгоре. Плътната слузеста запушалка на маточната шийка предпазва от инфекция. Околоплодният мехур и силните мускули на матката също предпазват плода. Дори ако вашето бебе порита малко след оргазма, то е заради учестената ви сърдечна дейност, а не защото знае какво става или пък е почувствало болка.

Съществуват няколко причини поради, които не се препоръчва правенето на секс:

- вашият лекар ви е посъветвал да не го правите;
- имате случай на преждевременно раждане или спонтанен аборт;
- ако имате „плацента превия”;
- има друг проблем с плацентата;
- прокървили сте;
- вие или партньорът ви имате болест, която се предава по полов път;
- по време на първия триместър, ако имате случай на спонтанен аборт или има опасност от такъв по време на тази бременност;
- от 8-ма до 12-та седмица ако имате случай на преждевременно раждане или спонтанен аборт;
- по време на последния триместър ако носите близнаци.

Ако всичко е наред с вашата бременност вие ще преминете през 4 фази в сексуалния си живот по време на бременността:

sex_pregnant.jpg
sex_pregnant.jpg (5.55 KiB) Прегледано 13478 пъти


В началото на бременността ви или още през първите дванадесет седмици жената претърпява период на физическа и психическа адаптация. Желанието и да прави секс спада, но търси повече нежност и ласки от партньора си.


images (9).jpg
images (9).jpg (5.87 KiB) Прегледано 13478 пъти
От дванадесетата до тридесет и втората седмица, когато страховете за помятане или евентуални нещастия са преминали, двойката отново открива желанието си за сексуален живот.


images (8).jpg
images (8).jpg (2.46 KiB) Прегледано 13478 пъти

Осмият месец е период, в който се очертава първото безпокойство, свързано с положението на бебето и риска от преждевременно раждане.

В края на бременността, в деветия месец правенето на секс става все по-трудно заради тежестта на корема, но това не бива да е препятствие, ако съществува желание.

Кои за предпочитаните пози по време на бременността?

Няма задължитени пози по време на бременността, всяка поза, която ви е удобна е подходяща през този период.
С напредване на бременността някои пози ще станат по удобни от други като например мисионерската- заради промените в тялото ви, така че ще трябва да използвате въображението си и да експериментирате с други пози като странични или седящи.

До тук разглеждахме секса по време на бременността, но какво се случва след като се появи бебето? Кога двойката се завръща отново към ласките и интимността?

Често след като се появи бебето настъпва труден период за двойката. Да се започне отново задоволяващ сексуален живот е деликатен проблем. Добре е след завръщането към секса да стане след около 6 седмици тъй като организмът на майката има нужда от време за да се възстанови. Това става за различен период от време:
-пълното заздравяване на епидермиса (между 12 и 16 дни),
-окончателното спиране на кървенето (между 15 и 20 дни) и
-заздравяване на раната след цезарово сечение (около 20 дни).
Надявам се съм била полезна на всички бъдещи майки, успех и леко раждане!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Сексът през и след бременността

Мнениеот Margo » 14 Дек 2011, 09:47

Докато бях бременна също си задавах въпроса: Може ли да се прави секс по време на бременността? Тогава чух много и разностранни мнения. Аз лично съм правила секс разбира се и не ми е попречило по някакъв начин на бременността. След раждането ми трябваше доста време за да се престраша да се върна отново към активния полов живот.
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Сексът през и след бременността

Мнениеот deva » 14 Дек 2011, 21:27

Браво много добра статия.Трябва да сме наясно със секса по време на бременността за да няма неприятни инциденти,и все пак за всеки е индивидуално желанието за секс през този период, дори всичко да е наред винаги има нотка съмнение и избягване от това удоволствие.Една жена мисли само за малкото същество в корема си всичко останало е на заден план.Точно тогава един истински мъж трябва да я разбере и да забрави за секса ако партньорката не е сигурна.
Аватар
deva
 
Мнения: 29
Регистриран на: 14 Дек 2011, 20:55

Re: Сексът през и след бременността

Мнениеот tweety » 23 Апр 2012, 15:13

След раждането настъпва един наистина труден период, тъй като двойката трябва да възстанови отново сексуалния си живот, но кога е най-добре да стане това?
Препоръчва се връщането към сексуалния живот да стане четири седмици след раждането, тъй като през първите две със сигурност не е безопасно, защото през този период има риск от кръвоизлив или уринална инфекция. Ако раждането ви е преминало с няколко шева е добре да изчакате поне до шестата седмица за да се прецени дали има конкретно риск.След като лекарят ви каже, че няма никаква опасност от това вие сама преценете кога да стане това и дали сте напълно готова.Моят личен съвет е да не избързвате докато не се почувствате напълно готова. Някои жени имат понижено либидо през първите седмици след раждането, а понякога и след раждането. В първите седмици след раждането все още не сте влезли в ритъма на малкия бебок и може да се почувствате леко изтощена. Някои жени се страхуват от болка при секс, но трябва да знаете, че това състояние отминава както физически, така и психически. Съществува вероятност от намалено овлажняване и занижени нива на естроген.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Сексът през и след бременността

Мнениеот roshlata » 24 Апр 2012, 12:36

По време на бременността не е проблем да се прави секс, стига да няма лекарска препоръка да не се прави. Вече съм в 9-ия месец и очаквам първата си рожба, та сме се поспряли малко :mrgreen: Искам да се появи на бял свят, когато тя си "прецени", когато е готова да се срещне с мама и тати :D Пък после пак ще активизираме дейността :lol: Знам, че трябва да се изчака поне 40 дена, но след това...
А чували ли сте за забременяване по време на бременност? Само аз ли съм непросветена по този въпрос :oops: Направо се шокирах - една приятелка е бременна с разнояйчни близнаци, заченати с една седмица разлика?!????
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Сексът през и след бременността

Мнениеот tweety » 16 Авг 2012, 16:38

roshlata написа:По време на бременността не е проблем да се прави секс, стига да няма лекарска препоръка да не се прави. Вече съм в 9-ия месец и очаквам първата си рожба, та сме се поспряли малко :mrgreen: Искам да се появи на бял свят, когато тя си "прецени", когато е готова да се срещне с мама и тати :D Пък после пак ще активизираме дейността :lol: Знам, че трябва да се изчака поне 40 дена, но след това...
А чували ли сте за забременяване по време на бременност? Само аз ли съм непросветена по този въпрос :oops: Направо се шокирах - една приятелка е бременна с разнояйчни близнаци, заченати с една седмица разлика?!????

Супер новина е това! И аз съм чувала за подобни случаи, голяма рядкост са обаче тъй като жената генетично е заложена да отделя по една яйцеклетка на овулация, а в случая са се отделили две яйцеклетки.
Аз пък днес прочетох някъде , че учените препоръчвали бременните да правят по-често орална любов тъй като приемането на семенната течност на мъжа предотвратявала сутришното гадене, а също така спомагала за предотвратяване на депресии тъй като била наистина мощен антидепресант. Определено с орална любов няма как да имате разнояйчни близнаци, но пък няма да имате депресия.
tweety
 
Мнения: 348
Регистриран на: 15 Ное 2011, 10:04

Re: Сексът през и след бременността

Мнениеот Ann » 14 Сеп 2012, 13:45

Предполагам много родители се вълнуват около въпроса възможен ли е секса по време на бременността. Ето и отговора на този въпрос: С избора на правилни пози в любовните преживявания, дори по време на бременността, можете да си доставите наистина голямо удоволствие. Много от жените се опасяват, че коремът им създава пречка за пълноценен сексуален живот през деветте месеца на бременността. В интерес на истината най- удобната поза през трудния ви период е кучешката поза дори в деветия месец. Друга удобна поза е " лъжичка", удобна е тъй като не напряга родилката с физическо натоварване. Не се отказвайте от ласките мили мамчета, това, че сте бременни не означава, че сте болни!
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55

Re: Сексът през и след бременността

Мнениеот Снежана » 01 Ное 2012, 12:30

Лекарите препоръчват двойките да се върнат към сексуалния си живот не по-рано от 6 до 8 седмици след раждането, макар, не всяка двойка спазва това предписание. За майките, които все още не са родили своите бебета и също си задават този въпрос трябва да кажа, че трябва да са много внимателни що се отнася до ласките около гърдите, тъй като има вероятност да потече кърма ако кърмят. Моят съвет към всички бъдещи мами е да се консултират с гинеколог преди да започнат сексуален живот след раждането и да бъдат изключително внимателни.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Сексът през и след бременността

Мнениеот ivontistyle » 25 Фев 2013, 14:10

roshlata написа:А чували ли сте за забременяване по време на бременност? Само аз ли съм непросветена по този въпрос :oops: Направо се шокирах - една приятелка е бременна с разнояйчни близнаци, заченати с една седмица разлика?!????

и аз съм от непросветените, но факта , че има вероятност разликата да е повече от седмица...ами ако са два месеца разлика :shock:
Аватар
ivontistyle
 
Мнения: 17
Регистриран на: 07 Дек 2012, 12:42

Re: Сексът през и след бременността

Мнениеот IVRO » 25 Фев 2013, 16:36

Много интересна тема, която изпратих на приятел...Горкият се е стреснал, че сега приятелката му като е бременна ще е на сухо дълго време :P
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Следваща

Назад към Бременност, раждане и майчинство

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта