Как да спра натрупването на зъбен камък

Re: Натрупване на зъбен камък

Мнениеот Genoveva » 05 Май 2012, 14:56

roshlata написа:
monito написа:Теди, моят зъболекар ми е чистил зъбния камък с ултразвук и съм страшно доволна :) Зъбите стават толкова чистички и бели, а за болка поне аз не мога да говоря. При всеки човек има праг на търпимост и той е различен, но лично аз усещах лек дискомфорт и нищо друго. Кървенето е по-малко, отколкото при ръчно почистване на зъбния камък и венците не са толкова разранени. Следващата процедура се прави, когато е необходимо, а не след 6 месеца. Моята я направиха миналото лято и все още нямам зъбен камък за почистване. След това е хубаво да се използва паста за зъби и вода за уста, които са за по-чувствителни венци.

Звучи обещаващо, но в момента не мога да се подложа на тази процедура, защото съм бременна. Моята зъболекарка ми почисти зъбния камък ръчно и доста ме позаболя, венците ми се разкървиха, но нали сега съм по-чувствителна :roll: По принцип съм като фабрика за зъбен камък и използвам продукти, които донякъде да предпазват от неговата поява. Купих си една паста за зъби REMBRANDT COMPLETE MINT, която е избелваща и предпазва от образуване на зъбен камък. А също използвам и вода за уста.
Роди ли се бебка и аз ще пробвам това ултразвуково почистване.

Стана ми интересно как точно ултразвукът пречи на бременността? Не би трябвало да пречи, този вид ултразвук не облъчва с такава честота, че да пречи на бебето. Пък знам ли?!
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Натрупване на зъбен камък

Мнениеот nikita » 17 Май 2012, 10:37

Аз по принцип трупам зъбен камък основно на две места - горната челюст, над двата кътника. Зъболекарката ми обясни, че там има жлези и това е причината точно на това място да се отлага зъбен камък. Иначе не ми се образува много, но на всеки 6 месеца се опитвам да ходя на зъболекар и да ми го почистват. Каквито и пасти за зъби да използвате, от организма ви зависи колко зъбен камък ще се образува около зъбите ви, някои хора са по-предразположени към тези процеси :roll:
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: Натрупване на зъбен камък

Мнениеот Светла Христова » 07 Ное 2012, 15:30

Обикновено натрупването на зъбния камък е в следствие на не добре спазвана устна хигиена. Правилото за миенето на зъбите поне два пъти дневно, всъщност трябва малко да променим, тъй като е добре след всяко хранене да почистваме устната кухина, тъй като не добре почистените зъби образуват плака, а от там и зъбен камък. Почистването на зъбен камък става бързо и почти безболезнено във всеки стоматологичен кабинет и е добра превенция срещу развитие на кариеси.
Светла Христова
 
Мнения: 23
Регистриран на: 07 Сеп 2012, 15:05

Re: Натрупване на зъбен камък

Мнениеот pd_pavlova » 21 Фев 2013, 20:54

Здравейте ! Да сте чували за конци за зъби ? Еми ползвайте ги , както ползвате четката и пастата така и конците могат да се вмъкнат към режима . И е много важно след всяко хранене да се мият зъбите . Някои казват , че зъбния камък се образува от промяната на киселинноста в устата , но останалата храна по зъбите е по опасна :? за здравето на цялата устна кухина.
P.D.Pavlova
pd_pavlova
 
Мнения: 11
Регистриран на: 21 Фев 2013, 18:59

Re: Как да спра натрупването на зъбен камък

Мнениеот electra_edd » 26 Фев 2013, 17:32

Единственият начин е ежегодно посещение при стоматолог, а ако се налага и по- често.
electra_edd
 
Мнения: 58
Регистриран на: 21 Фев 2013, 10:22

Re: Как да спра натрупването на зъбен камък

Мнениеот winterrose » 03 Мар 2013, 12:35

Стоматологът ми беше казал, че е добре да се ходи 2 пъти годишно за почистване на зъбен камък. Всичко е индивидуално, при някои хора се натрупва по-бързо, отколкото при други. Има и фактори като пушене, пиене на по-големи количества кафе и черен чай и т.н. Конците за почистване и водата помагат до някаква степен да се забави натрупването.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Натрупване на зъбен камък

Мнениеот djudjanka » 06 Мар 2013, 10:47

roshlata написа:
monito написа:Теди, моят зъболекар ми е чистил зъбния камък с ултразвук и съм страшно доволна :) Зъбите стават толкова чистички и бели, а за болка поне аз не мога да говоря. При всеки човек има праг на търпимост и той е различен, но лично аз усещах лек дискомфорт и нищо друго. Кървенето е по-малко, отколкото при ръчно почистване на зъбния камък и венците не са толкова разранени. Следващата процедура се прави, когато е необходимо, а не след 6 месеца. Моята я направиха миналото лято и все още нямам зъбен камък за почистване. След това е хубаво да се използва паста за зъби и вода за уста, които са за по-чувствителни венци.

Звучи обещаващо, но в момента не мога да се подложа на тази процедура, защото съм бременна. Моята зъболекарка ми почисти зъбния камък ръчно и доста ме позаболя, венците ми се разкървиха, но нали сега съм по-чувствителна :roll: По принцип съм като фабрика за зъбен камък и използвам продукти, които донякъде да предпазват от неговата поява. Купих си една паста за зъби REMBRANDT COMPLETE MINT, която е избелваща и предпазва от образуване на зъбен камък. А също използвам и вода за уста.
Роди ли се бебка и аз ще пробвам това ултразвуково почистване.


Доволна ли сте от тази паста, чувала съм хубави отзиви, но дали наистина избелва?
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Как да спра натрупването на зъбен камък

Мнениеот boncho green » 16 Авг 2013, 15:45

Аз мия зъбите си редовно, от близо година ги почиствам и с конец, но май съм закъснял с процедурата. Усещам, че вече натрупалият се зъбен камък не може да се махне чрез конеца, може би спирам евентуално новопоявяващия се :roll:
Искам да знам процедурата по отстраняване на зъбния камък при стоматолог поема ли се от Здравната каса или се заплаща допълнително като екстра?
boncho green
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Май 2012, 17:24

Re: Как да спра натрупването на зъбен камък

Мнениеот djudjanka » 16 Авг 2013, 16:42

Доколкото знам от моя стоматолог, почистването на зъбен камък не се поема от Здравна каса.
Аватар
djudjanka
 
Мнения: 340
Регистриран на: 26 Окт 2012, 14:12

Re: Как да спра натрупването на зъбен камък

Мнениеот Nightmare » 10 Май 2014, 14:25

djudjanka написа:Доколкото знам от моя стоматолог, почистването на зъбен камък не се поема от Здравна каса.

За съжаление е така, но преди малко разбрах, че веднъж махнат, зъбният камък започва все по-бързо и по повече да се натрупва, за сега не съм ходила, надявам се да не ми се и налага!
Nightmare
 
Мнения: 494
Регистриран на: 11 Ное 2013, 15:00

ПредишнаСледваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани със стоматологични заболявания

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта