Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 24 Мар 2012, 20:22

Tuanna написа:На моя позната е направена апендектомия. В епикризата пише, че е направен трансректален достъп. Възможно ли е това?



Здравейте,
Да, възможно е. При вашата позната се касае за разрез през правите мускули на коремната стена, който на латински се наричат "мускулус ректус абдоминис" или по-простичко ние ги наричаме ректални мускули и достъпа за извършване на операцията се казва трансректален. Това означава,че така са направили апендектомията.
Поздрави!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Tuanna » 25 Мар 2012, 16:08

Благодаря за отговора д-р Петров. Бих искала да Ви попитам също така, нормално ли е да се комбинира с премахване на киста от левия яйчник?Този проблем е бил открит след започване на операцията.Желая Ви хубав ден.
Tuanna
 
Мнения: 9
Регистриран на: 05 Апр 2011, 08:45

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 25 Мар 2012, 17:36

Tuanna написа:Благодаря за отговора д-р Петров. Бих искала да Ви попитам също така, нормално ли е да се комбинира с премахване на киста от левия яйчник?Този проблем е бил открит след започване на операцията.Желая Ви хубав ден.


Здравейте,
Да нормално е да се комбинира. Даже бих казал, че е задължително при операция по повод на апендицит да се направи оглед на яйчниците, маточните тръби и матката и др. коремни органи. Най-вероятно колегите са направили такъв оглед и са установили кистата и за решили да я премахнат за да не налага евентуална втора операция по повод на тази киста.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Salilinda » 27 Юни 2012, 22:40

Здравейте, преди три седмици при гастроскопия ми откриха доброкачествено полипче в стомаха. Назначиха ми Meprezor, Ospamox, Fromilid и lactoflor. След това Улкопрол с него е свързан и въпросът ми- мога ли да го пия заедно с чай от Бабини зъби, защото имам и хемороиди, а и имунитета ми е зле, имам и песъчинки в десният бъбрек и хроничен пилонефрит. Жена съм на 33 години. Благдаря предварително и дано не съм сбъркала мястото на което питам.
Salilinda
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Юни 2012, 22:23

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 28 Юни 2012, 13:30

Salilinda написа:Здравейте, преди три седмици при гастроскопия ми откриха доброкачествено полипче в стомаха. Назначиха ми Meprezor, Ospamox, Fromilid и lactoflor. След това Улкопрол с него е свързан и въпросът ми- мога ли да го пия заедно с чай от Бабини зъби, защото имам и хемороиди, а и имунитета ми е зле, имам и песъчинки в десният бъбрек и хроничен пилонефрит. Жена съм на 33 години. Благдаря предварително и дано не съм сбъркала мястото на което питам.


Здравейте,
Предполагам са ви открили и един бактерий в стомаха, щом са ви предписали и схемата за лечение с антибиотици. Улкопрола е необходимо да го приемате след тази схема около месец, и след това не е необходимо да се приема. Можете спокойно да го приемате с другите медикаменти без да се притеснявате. Въпроса е дали са ви взели биопсия от това полипче? , и е необходимо то да се проследява във времето.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Salilinda » 28 Юни 2012, 14:13

Dr Alen Petrov написа:
Salilinda написа:Здравейте, преди три седмици при гастроскопия ми откриха доброкачествено полипче в стомаха. Назначиха ми Meprezor, Ospamox, Fromilid и lactoflor. След това Улкопрол с него е свързан и въпросът ми- мога ли да го пия заедно с чай от Бабини зъби, защото имам и хемороиди, а и имунитета ми е зле, имам и песъчинки в десният бъбрек и хроничен пилонефрит. Жена съм на 33 години. Благдаря предварително и дано не съм сбъркала мястото на което питам.


Здравейте,
Предполагам са ви открили и един бактерий в стомаха, щом са ви предписали и схемата за лечение с антибиотици. Улкопрола е необходимо да го приемате след тази схема около месец, и след това не е необходимо да се приема. Можете спокойно да го приемате с другите медикаменти без да се притеснявате. Въпроса е дали са ви взели биопсия от това полипче? , и е необходимо то да се проследява във времето.
Хубав ден!


Да направиха ми биопсия и тя показа, че е доброкачествено. През септември, ще направим нова гастроскопия, и ако расте ще го оперират. Колкото за Улкопрола и чаят от Бабини зъби ме притесни, улкопрола намаля солната киселина, а чая май я педизвиква.....не знам дали правилно се изразявам. Благодаря за отговора и бързата реакция! Хубав ден!
Salilinda
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Юни 2012, 22:23

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Pretorian » 22 Юли 2012, 20:10

Здравеите !! Бих искал да попитам зна4и преди 2 дена се сабудих с ужасна болка в анала,парвона4ално си помислих 4е е от раз6ирените вени но се оказа 4е имам хемороид които е доста голям и е ван6ен искам да попитам какви мерки да взимам за6тото много ме боли (без зна4ение как 6те застана) нямам крав все о6те но искам да спре болката и дискомфорта...Благодаря предварително!
Pretorian
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Юли 2012, 20:05

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 23 Юли 2012, 13:04

Pretorian написа:Здравеите !! Бих искал да попитам зна4и преди 2 дена се сабудих с ужасна болка в анала,парвона4ално си помислих 4е е от раз6ирените вени но се оказа 4е имам хемороид които е доста голям и е ван6ен искам да попитам какви мерки да взимам за6тото много ме боли (без зна4ение как 6те застана) нямам крав все о6те но искам да спре болката и дискомфорта...Благодаря предварително!


Здравейте,
Съветвам Ви да отидете на лекар - хирург, които да ви прегледа и да ви установи от какво ви боли. Може да са няколко неща, но без да е извършен преглед от специалист, не мога да ви дам съвет за лечението.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Reason » 09 Авг 2012, 18:10

Здравейте д-р Петров,
Питането ми е малко особено и за това ще се опитам да внеса първо малко разяснения и защо всъщност се интересувам.
Чудя се откъде да започна, но като цяло ме интересува как влияе креатинина върху бъбреците. В какъв смисъл е питането? Четох предостатъчно статии за креатинина и че увеличаването му е показател за евентуални проблеми с бъбреците, т.е. че бъбреците евентуално не могат да се справят с отчистването му. Последва излседване за креатининов клиърънс, диализа и т.н. Това ми е ясно. Не ми е ясно, обаче какво става, ако нивото на креатинина се повиши вследствие не на лоша работа на бъбреците, а поради приемането на хранителна добавка креатин монохидрат? Известно е и е доказано, че приемането на креатин монохидрат води до разпадането на част от него в организма до креатинин. Това дори и фирмите за хранителни добавки си го признават. Опасно ли е едно такова изкуствено повишаване на креатинина в организма и ако да по какъв начин по-точно?
Защо е това питане? Много просто:
1) До колкото ми е известно фирмите за хранителни добавки не са задължени както фармацевтичните фирми да подлагат на дългосрочни (10 г., ако не се лъжа) тестове за безопастност на продуктите им.
2) Никъде по опаковките на хранителни добавки като креатин монохидрат или такива съдържащи креатин не е описано, че биха могли да навредят на здравето.
3) До колкото ми е известно до сега са провеждани двугодишни тестове с плъхове, от които уж при активни плъхове нямало проблем. Мен това изобщо не ме успокоява.
4) Преди 3 години приемах креатин монохидрат както е описано на етикета на съответната хранителна добавка, при което след около 2 месеца ми се появиха болки в десния бъбрек. Ходих на лекари, правиха ми изследвания, снимки, но единствено ми предписаха "no spa" (голяма глупост)... Тези болки продължиха около 2 години. Накрая реших да пробвам едно чайче на д-р Ламбрев за бъбреци и да чукна на дърво от година нямам никакви проблеми. Да добавя, че изобщо не водя заседнал начин на живот. От 5 години ходя на фитнес по 5 пъти в седмицата. Така, че варианта за плъховете ми се вижда абсурден.
5) Дразнят ме два факта
- защо не се задължават фирмите производители на хранителни добавки да провеждат по-задълбочени изследвания както фармацевтичните компании преди да си пуснат продуктите на пазара? Защо министерствата на здравеопазването допускат подобни, неизследвани продукти да попадат на пазара?
- толкова ли е трудно при доказано вредно влияние на даден продукт съответната фирма да си понесе санкциите и да бъде принудена да изпише на етикетите си "Продуктът може да бъде опасен за вашето здраве"?
Това разбира се са риторични въпроси, но са зададени с цел да разберете от какво негодувам. :)

Тук задавам само конкретния въпрос - опасен ли е креатинина за бъбреците и ако да има ли някъде, където да се прочете доказателствен материал, клинично доказан?
Reason
 
Мнения: 6
Регистриран на: 09 Авг 2012, 18:04

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот liliplam » 10 Авг 2012, 15:29

dobar den izviniavam se pradvaritelno za tova 4e ne pisha na kiriliza .
waprosa mi e svarzan s basha mi toi e na 64g. i skoro mu otkriha polipi na debeloto 4ervo i i tumorno obrazovanie okolo 5-6 sm sled rezultatite na biopsiata izleze 4e tumora e zloka4estven.na 25.07.2012 go operiraha operaziata be dosta tejka kogato sa go otvorili sa otkrili vtori tumor s po golemi razmeri. v momenta toi se vazstanoviava konzite sa mu premahnati no mu se poiavi slednia problem 4esto go napava da hodi po goliama nujda ima 4esti izhojdania prez polovin 4as poniakoga e samo napani ,pri pregleda toi e spodelil s lekuvashtia si lekar za problema ,toi mu e otgovoril kazal 4e pri niakoi hora se polu4ava taka no no toi se pritensiava i ne se 4uvstva komfortno.kakvo e vasheto mnenie.drugia mi vapros e uda4no li e da se davat niakavi imunostimulatori na bilkova osnova kato naprimer kolastra ,aloe vera geristan ili neshto podobno
p.s.-zabravih da spomena 4e rezultatite ot biopsiata seld oparaziata ne sa izliazli vse oshte i v momenta ne znae dali shte mu se provejda drugo le4enie ,blagodaria vi pradvaritelno za otgovora
liliplam
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Апр 2012, 13:58

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта