Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 22 Яну 2014, 16:15

ggcharms написа:здравейте!
преди два месеца бях оперирана от полипи, махнаха ми матката с лапароскопия. Всичко беше добре. След месец бях на преглед и след два дни получих цистит, който лекуваха с четири антибиотика. След направените изследвания се установи, че урината ми е стерилна и кръвната ми картина е нормална. После мъките ми продължила с дисбактериоза от лечението с антибиотици. Закрепих стомаха с диета и лечение с Де Нол и пробиотици, но след една седмица започна сранно да ме боли в слабните -сякаш имах като гъделичкане и понякога силна болка, с.която отщумяваше и на периоди се появяваше. Забелязах, че когато съм седнала или легнала ниско долу в слабините ме боли- обърках се че е пак цистит, защато е в тази област болката, но стерилната урина беше стерилна и пак съм в задънена улица. Незнам дали разбрахте нещо но въпросът ми е възможнолие да съм получила някаква вътрешна херния в областта на оперираното място, защото много странно ме боли не точно както при цистит, който отшумява след няколко дни, а болката е дразнещта, имам и болки в кръста, които имах и преди операцията. Не знам при какъв специалист да отида, при нефролог при уролог пре хирург. Моля ви ако имате мнение пишете ми.


Здравейте,
ако се притеснявате за херния е необходимо да посетите хирург за да ви прегледа и ако е необходимо да назначи допълнителни изследвания.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот babyhug » 13 Мар 2014, 02:31

Здравейте. Аз искам да попитам дали може да ми препоръчате нещо с което да си мажа раната. Преди 1 месец ме оперираха и ми махнаха жлъчката, защото имаше много камъни в нея. Махнаха ми я с разрез, които е голям 1 педия и половина. Имам диабет тип 1. Искам нещо, което няма да ми попречи и на двете заболявания. Искам да зарастне по-бързо и да няма такъв голям белег. Благодаря Ви предварително за отговора.
babyhug
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Мар 2014, 02:25

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот mmariq84 » 14 Апр 2014, 11:44

Dr Alen Petrov написа:Здравейте,
в тази рубрика можете да зададете вашите въпроси относно:

1. Профилактиката и лечение на туморни заболявания на млечните жлези, дебелото черво и др.
2. Профилактика и лечение на жлъчно-каменната болест и заболявания на панкреаса.
3. Лапароскопски (безкръвни) операции.
4. Профилактика и лечение на хернии.
5. Профилактика и лечение на язвената болест.

Повече за мен и моята практика можете да научите от профила ми в Справочник Фрамар.

Надявам се да ви бъда полезен в областта на хирургията и онкологията!


Д-Р ПЕТРОВ БАБА МИ ОТ ГОДИНИ ИМА ПРОБЛЕМИ
С ЖЛЪЧКАТА(КАМЪНИ),ИМА И ХЕРНИЯ ПРЕДИ ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ ПОЛУЧИ КРИЗА.МНЕНИЕТО НА ЛЕКАРИТЕ БЕШЕ,ЧЕ ТРЯБВА ДА ПРЕМАХНАТ
ЖЛЪЧКАТА.ПАНКРЕАСА СЪЩО БИЛ ВЪЗПАЛЕН.ВЪЗМОЖНО ЛИ Е ЛЕЧЕНИЕ БЕЗ ОПЕРАЦИЯ?АКО ОПЕРАЦИЯТА Е НЕОТЛОЖНА
ЩЕ ИМА ЛИ НЯКАКВИ ПОСЛЕДСТВИЯ ЗА НЕЯ,ТЯ Е НА 77г.КАКВО Е ВАШЕТО МНЕНИЕ КАТО СПЕЦИАЛИСТ.
БЛАГОДАРЯ!
mmariq84
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Апр 2014, 10:46

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dakota » 03 Май 2014, 18:32

Здравейте!

Не знам дали въпросът ми е правилно отправен към Вас, но в случая става въпрос повече за симптом, свързан с корема и затова го задавам тук.
От около половин година съм с диагноза поликистозни яйчници, като покрай тях имам и други съпътстващи болежки, върху които се позамислих напоследък повечко. Не ми се изпада в хипохондрични подробности /и без това явно съм склонна към такива мисли/, но има някои въпроси, които малко ме притесняват. На 27 години съм и последния ми преглед при АГ беше преди 3 месеца, като предишните 3 ходех редовно, заради стимулирани опити за забременяване. Всеки път ме гледаха на ехограф - вагинален и коремен и диагнозата беше "по учебник" - класически вид поликистоза. Въпреки това се страхувам да не прерасне в нещо по-лошо. От години имам проблеми със стомаха - запек и отвреме навреме подуване. Основно се подувам сутрин веднага след уриниране, но за 30-на минути след раздвижване преминава. Отдавам го на нередовното си хранене, винаги съм внимавала заради килограмите. Знам, обаче, и че някои гинекологични заболявания също се обвързват с различни стомашни неразположения. Въпросът ми е до каква степен поликистозата би могла да се усложни до нещо злокачествено като рак на яйчниците например? Колко честа трябва да бъде профилактиката - на половин година или по-често ?
Dakota
 
Мнения: 5
Регистриран на: 11 Яну 2014, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот shevaaa » 07 Май 2014, 00:19

Здравейте.
Имам следния проблем. Преди около 10 дни се събудих вечерта от наличието на храчки, които затрудняваха дишането ми. Самите храчки бяха малки и прозрачни, но много като брой. Лесно стигаха до гърлото, не бе нужно да кашлям а само да изкарам въздух по-силно. Това продължи час-два. на следващия ден нямах храчки, но след 2 дни се повтори същото. След това няколко дни имах храчки , но съвсем леки и на рядко. Днес сутринта усетих гърлото си като подуто и имах доста храчки, като те са по гъсти и понякога зеленикави, сякаш има сопол в тях.
Като цяло имам проблем с носа, почти винаги едната ноздра ми е запушена, а често и двете и трудно го издухам, като често се налага да изкарам секретите през устата. Случва ми се често и да кихам по 5-6 пъти едно след друго, като тогава ми теква носа и очите ми се зачервяват и сърбят(това е от около 1 година).
Прочетох в интернет и се изплаших да не би да имам рак на белия дроб с тези храчки от описаното по-горе. Не мога да определя дали те идват от белите дробове или се дължът на стичане на секрет от носа към гърлото. До този момент нямам силна кашлица, може би по 1-2 пъти се закашлям леко заради дразнещия секрет(храчки).
На 28 години съм и никога не съм пушил цигари.
Моля за вашето мнение, какво ми има според Вас, тъй като 15 дни съм командирован и не мога да си посетя лекуващия лекар.
shevaaa
 
Мнения: 3
Регистриран на: 10 Яну 2014, 13:43

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта