Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот stoyan52 » 31 Авг 2012, 19:54

Здравейте д-р Петров,
Преди 3 дни ми направиха операция от ингвинална херния. След операцията почувствах силна болка в лявото подребие и отзад към гърба. От дълги години страдам от гастрит и колит, като и преди съм получавал тази болка, която изчезва след изхождане. От няколко месеца обаче имах често запек, който обяснявах с колита и който изчезваше след прием на кефир.
Възможно ли е операцията от херния да възбуди отново колита и гастрита и възможно ли е тя да е причинага теглото ми за 3 дена да спадне от 65 на 62кг? В момента нямам апетит и се храня насила.
Трябва ли да си направа изследване на дебелото черво и колко време след операцията това е възможно. На 60 години съм.
stoyan52
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Авг 2012, 19:41

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 31 Авг 2012, 22:52

stoyan52 написа:Здравейте д-р Петров,
Преди 3 дни ми направиха операция от ингвинална херния. След операцията почувствах силна болка в лявото подребие и отзад към гърба. От дълги години страдам от гастрит и колит, като и преди съм получавал тази болка, която изчезва след изхождане. От няколко месеца обаче имах често запек, който обяснявах с колита и който изчезваше след прием на кефир.
Възможно ли е операцията от херния да възбуди отново колита и гастрита и възможно ли е тя да е причинага теглото ми за 3 дена да спадне от 65 на 62кг? В момента нямам апетит и се храня насила.
Трябва ли да си направа изследване на дебелото черво и колко време след операцията това е възможно. На 60 години съм.


Здравейте,
Относно това дали е възможно операцията от херния да възбуди колита - да, сменяте обстановката, подлагате се на диета има и притеснения малко или много и други ред причини които могат да доведат до обостряне на колит. Същото и се отнася и до килограмите които сте свалил, че те се дължат именно на преминалата операция и всичко свързано покрай нея. Все пак моя съвет е да си направите изследване на дебелото черво за по-голямо спокойствие, като то може да се направи поне след около месец след операцията.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот шико20 » 21 Сеп 2012, 16:55

Здравей Д-р Петров имам въпрос към вас на 59г. съм със доста заболавания високо кръвно90/150 дабет16 язва на 12 пръсника болна простатна жлиза бъбрично камена болес криатенин 112 холестерол 6.33 микроалбоминурея 5.17 натуи отгоре долу дясна слабената мие подуто като легна се пребира даитеми някой савит какво може дасе направи предварително ви благодаря
шико20
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Сеп 2012, 16:39

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Ники4 » 26 Сеп 2012, 11:46

ЗДравейте Д-р Петров
имам притеснения относно здравето на мъжът ми ,напоследък много е отслабнал единственото което споменава като симптом е от време болка в корема по-скоро стомаха ,моля ви насочете ме какъв преглед да направим?
Ники4
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Сеп 2012, 11:35

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 26 Сеп 2012, 22:56

шико20 написа:Здравей Д-р Петров имам въпрос към вас на 59г. съм със доста заболавания високо кръвно90/150 дабет16 язва на 12 пръсника болна простатна жлиза бъбрично камена болес криатенин 112 холестерол 6.33 микроалбоминурея 5.17 натуи отгоре долу дясна слабената мие подуто като легна се пребира даитеми някой савит какво може дасе направи предварително ви благодаря


Здравейте,
По вашите думи мисля, че се касае за херния, но за да бъда екзактен трябва да се извърши преглед и да се види дали е херния или има нещо друго.
Така, че първо трябва да отидете на преглед при хирург и да се постави точна диагноза и след това да се предприеме евентуално лечение.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 26 Сеп 2012, 23:01

Ники4 написа:ЗДравейте Д-р Петров
имам притеснения относно здравето на мъжът ми ,напоследък много е отслабнал единственото което споменава като симптом е от време болка в корема по-скоро стомаха ,моля ви насочете ме какъв преглед да направим?


Здравейте,
Моя съвет е да посетите гастроентеролог или евентуално на по късен етап и хирург и да направите някой изследвания като абдоминална (коремна) ехография, гастроскопия и евентуално колоноскопия. След като направите тези изследвания можем да коментираме за състоянието на мъжа ви.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот lin4etooo » 27 Сеп 2012, 11:28

искам да ви попитам, след операция на апандисит може ли да се получи херния, защато съм оперирана преди 7 месеца, а от 5 имам болки от ляво при натоварване, вдигане на тежко и физически усилия
lin4etooo
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 11:25

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 27 Сеп 2012, 20:35

lin4etooo написа:искам да ви попитам, след операция на апандисит може ли да се получи херния, защато съм оперирана преди 7 месеца, а от 5 имам болки от ляво при натоварване, вдигане на тежко и физически усилия


Здравейте,
според мен няма връзка между двете неща. Можете да имате херния, но трябва да се извърши преглед от хирург да се постави точна диагноза.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот lin4etooo » 28 Сеп 2012, 12:57

Наясно съм, че при лапероскопска операция каквато имах аз шанса е минимален, но просто ходих два пъти на хирург единия ме прати на гинеколог, защто при операцията бяха открили и киста на единият яйчник и я бяха отстранили, но нямях нищо слава-богу всичко след операцията на кистата беше в норма, а вторият хирург каза, че още не е за оперативна намеса, но не каза за какво или по точно на кое. И трябваше да търся моят хирург, но той беше в отпуск. И затова питам, дали може да е херния, щом ме боли при физическо натоварване и още не е за опирация
lin4etooo
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Сеп 2012, 11:25

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 29 Сеп 2012, 00:15

lin4etooo написа:Наясно съм, че при лапероскопска операция каквато имах аз шанса е минимален, но просто ходих два пъти на хирург единия ме прати на гинеколог, защто при операцията бяха открили и киста на единият яйчник и я бяха отстранили, но нямях нищо слава-богу всичко след операцията на кистата беше в норма, а вторият хирург каза, че още не е за оперативна намеса, но не каза за какво или по точно на кое. И трябваше да търся моят хирург, но той беше в отпуск. И затова питам, дали може да е херния, щом ме боли при физическо натоварване и още не е за опирация


За да ви дам точен отговор трябва да ви прегледам. Не знам какво е имал в предвид колегата с това, "че още не е за операция".
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron