Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 26 Ное 2012, 00:18

Ivelina_Laleva написа:Здравейте, д-р Петров!
Моля Ви за мнението относно следното. Предписано е лечение, положението поправимо ли е след лекарствата или тези неща не се лекуват? Колко сериозна е болестта? Моля за Вашите съвети и насоки. Благодаря Ви предварително!
ЕНДОСКОПСКА НАХОДКА: Хранопровод: над Z - линията три надлъжни остри ерозии, най-голямата с р-ри около 10 мм. Стомах - нормотоничен, значително кол-во рефлуктиран жлъчен сок, дифузно изразно хиперемирана лигавица, в антрум с единични хронични навдигнати ерозии. Пилор - пропусна апарата. Булбус дуодени с много тежко хиперемирана лигавица; по предна стена язва с триъгълна форма и р-р около 1 см, сравнително дълбока, с фибриново дъно, изразен възпалителен вал. На това ниво на булбуса се сформира възпалителна сустеноза, през която се преминава стенодопирно. Постбулбарно - б.о.
1 биопсия от антрум за Х.П. - БУТ ( ++ ) позитивен
ЗАКЛЮЧЕНИЕ: Рефлукс-езофагит ст.В. Еритемо-ексудативен пангастрит с хронични ерозии в антру. Активна язва на булбус дуодени. Булбит.


Здравейте,
ако е предписано правилното лечение, тези работи който са ви установили са лечими, но е необходимо да направите контролна фиброгастроскопия, след около 3 - 6 месеца да се контролира ефекта от проведеното лечение и ако е необходимо да направите още един курс със съответната терапия.
Поздрави!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 26 Ное 2012, 00:22

iviif написа:Здравейте,д-р Петров,
Не знам дали тук е точното място от форума, където мога да попитам,но се надявам да получа някакъв отговор... Сестричката ми има системно, ежедневно гадене напоследък, което описва като връщане на храна от стомаха към хранопровода..Страх я е да повърне, колкото и смешно да звучи, и задържа всичко ,дори си дере ръцете само и само да не повърне.. Попринцип е много нервна,раздразнителна,избухлива(не знам дали това има някаква връзка,но искам да го отбележа) Друг изразен симптом е подуване, или по-точно тежест в стомаха след хранене (но невинаги), сухота в устата, газове, понякога оригване ,отново след хранене... Много трудно успява да ми обясни общото си състояние, но като цяло мисля ,че е това.. Та въпросът ми е, възможно ли е да има някаква форма на гастрит, изчетох и доста статии за ГЕРБ ?! Притеснявам се и ми е много тежко да я гледам как всеки Божи ден се измъчва и дори буди нощем от това..
Благодаря !


Здравейте,
Възможно е тези симптоми да се дължат на нервността която има, но е добре първо да се направи фиброгастроскопия, да се огледа хранопровода, стомаха и дуоденума и да се види дали няма някаква причина от там. След провеждане на изследването можете да ми пишете пак какъв е резулатата и тогава да обсъждаме,
Поздрави!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 26 Ное 2012, 00:25

анила написа:Здравейте! От три месеца имам почти постоянна болка в областта на пъпа
В тази област имам и стара операция - секцио / преди 18 години/.
Болката се напипва, не се повлиява от позата, в която съм, храна или
друго. Вчера бях на ехограф - нищо не се вижда. Какво ще ме
посъветвате да направя?
Дилова


Здравейте,
Искам първо да попитам дали ви е преглеждал хирург?
Ако продължава да ви притеснява болката и щом не се вижда нищо на ехографията, можете да направите скенер на корема за да се изясни произхода на болката.
Поздрави!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 26 Ное 2012, 00:28

alejo написа:Здравейте,д-р Петров!
В обастта на слабинния канал,едностранно напипвам твърдо уплатнеие около 3-4 седмици.Може ли да е възпалние на лимфни възли,семенния канал? Един ден ме боля малко при ходене,след това изчезна болката.Има ли повод за притеснение?
Благодаря


Здравейте,
моят съвет е да посетите лекар - хирург, да ви прегледа и да види какво точно ви е увеличено и къде ви боли. Могат да са няколко различни неща и затова без преглед немога да коментирам дали е притеснително или не.
Поздрави!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот PetiaIlieva14 » 04 Дек 2012, 13:45

Здравейте,Д-р.Петров!Моля Ви за помощ.Аз съм момиче на 26 години,тази пролет за първи път в живота ми започна да ме боли в областта на слънчевия сплит,след което болката започна да се измества ту на долу,където е стомаха,ту на дясно под гърдата.Взех си направление и отидох на специалист-вътрешни болести.Той ме гледа на ехограф и се беше насочил към жлъчката,заключението му беше прекалено нагънат жлъчен канал като серпентина и така останаха нещата,изписа ми да пия Ценарикс.Минаха няколко месеца и болката се появи отново(през месец август) този път,обаче болката е почти,само в дясно под гърдата,на долу в дясната половина,преминава към мишницата чак до гърба и все по-рядко към стомаха и в областта на слънчевия сплит.Отидох пак при личния лекар,обясних всичко,казах,че не свързвам болката с храна той ме изпрати на гастроентеролог със съмнение за язва или гастрит и ми изписа да пия Пулсет и Дуспаталин,като ми каза Пулсета да го повторя.Гастроентеролога ме прегледа обстойно на ехограф и каза,че всички органи са ми наред,но трябва да ми направи гастроскопия.Не можах да се подложа на това изследване имам страх от повръщане и нямам кураж за това.Много съм претеснена,докторе болката продължава пак е локализирана само в дясно под гърдата и към гърба,не знам какво да правя.Моля Ви помогнете ми с вашето компетентно мнение,наистина съм отчаяна.Искам също да допълня,че всеки ден ми се вие свят и по някога имам сърцебиене ако има някакво значение.Работата ми е много натоварена и същевременно уча магистратура и съм много изнервена.Благодаря ви предварително!!!
PetiaIlieva14
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Дек 2012, 13:13

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 08 Дек 2012, 11:23

PetiaIlieva14 написа:Здравейте,Д-р.Петров!Моля Ви за помощ.Аз съм момиче на 26 години,тази пролет за първи път в живота ми започна да ме боли в областта на слънчевия сплит,след което болката започна да се измества ту на долу,където е стомаха,ту на дясно под гърдата.Взех си направление и отидох на специалист-вътрешни болести.Той ме гледа на ехограф и се беше насочил към жлъчката,заключението му беше прекалено нагънат жлъчен канал като серпентина и така останаха нещата,изписа ми да пия Ценарикс.Минаха няколко месеца и болката се появи отново(през месец август) този път,обаче болката е почти,само в дясно под гърдата,на долу в дясната половина,преминава към мишницата чак до гърба и все по-рядко към стомаха и в областта на слънчевия сплит.Отидох пак при личния лекар,обясних всичко,казах,че не свързвам болката с храна той ме изпрати на гастроентеролог със съмнение за язва или гастрит и ми изписа да пия Пулсет и Дуспаталин,като ми каза Пулсета да го повторя.Гастроентеролога ме прегледа обстойно на ехограф и каза,че всички органи са ми наред,но трябва да ми направи гастроскопия.Не можах да се подложа на това изследване имам страх от повръщане и нямам кураж за това.Много съм претеснена,докторе болката продължава пак е локализирана само в дясно под гърдата и към гърба,не знам какво да правя.Моля Ви помогнете ми с вашето компетентно мнение,наистина съм отчаяна.Искам също да допълня,че всеки ден ми се вие свят и по някога имам сърцебиене ако има някакво значение.Работата ми е много натоварена и същевременно уча магистратура и съм много изнервена.Благодаря ви предварително!!!


Здравейте,
по вашите думи разбирам, че не е намерено нищо на жлъчния мехур от гастроентеролога или на други вътрешни органи. Все пак ви препоръчвам да се направи и гастроскопията да се види стомаха, понеже може да се касае за най-банален гастрит, причинен от вашето натоварено ежедневие и прекалените нерви. Ако имате още въпроси или след като се осъществи гастроскопията можете да ми пишете допълнително.
Желая ви хубав ден и по малко притеснения.
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот m_sineva » 10 Дек 2012, 00:54

От години имам проблем с дебелото черво. Моята лична лекарками е казвала, че няма лечение . Това лято по мое настояване ми даде талон за преглед и снимка. След направеното изследване с каша, изледващия лекар ми каза, че имам възпалено дебело черво и по-дълго от обикновеното. Казами, че така съм се родила. Това била причината за запека. Имам съмнение, че имам и стеноза ( стеснение), защото ако не си направя ежедневния масаж на корема, не мога да отида до тоалетна, а и те са тънки като моливче. Някъде четох, че при такава диагноза, се прави операция.
Стремя се да спазвам диета. Тези дни установих, че колита ми е и алергичен. Масаж+ "Зенаро" ми помага. ( Алергията се проявява когато вдишам внеса неизсъхнало пране в стаята, ацетон..) Този проблем се появи преди 10 г, а до този момент нямах проблем с изхождането. Защо до преди 10 г одини не ми е създавало проблеми?
Бихтелиме посъветвали какво лечение да предприема?
m_sineva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Дек 2012, 00:11

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот m_sineva » 10 Дек 2012, 01:30

От години имам проблем с дебелото черво. Това лято по мое настояване моята лична лекарка ми даде талон за преглед и снимка. След направеното изследване с каша, изледващия лекар ми каза, че имам възпалено дебело черво и по-дълго от обикновеното. Каза, че така съм се родила. Това била причината за запека. Имам съмнение, че имам и стеноза ( стеснение), защото ако не си направя ежедневния масаж на корема, не мога да отида до тоалетна, а и те са тънки като моливче. Някъде четох, че при такава диагноза, се прави операция.
Стремя се да спазвам диета. Преди известно време установих, че колита ми е и алергичен. Масаж+ "Зенаро" ми помага. ( Алергията се проявява когато вдишам внесено неизсъхнало пране в стаята) Имам контактна алергия. Страдам и от киселини на стомаха. Не мога да ям нищо сладко, картофи, солено сирене, банани. Пробуждам се понякога и нощно време.
Д-р Петров, какво лечение бихте ми препоръчали?
m_sineva
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Дек 2012, 00:11

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот Dr Alen Petrov » 11 Дек 2012, 19:25

m_sineva написа:От години имам проблем с дебелото черво. Това лято по мое настояване моята лична лекарка ми даде талон за преглед и снимка. След направеното изследване с каша, изледващия лекар ми каза, че имам възпалено дебело черво и по-дълго от обикновеното. Каза, че така съм се родила. Това била причината за запека. Имам съмнение, че имам и стеноза ( стеснение), защото ако не си направя ежедневния масаж на корема, не мога да отида до тоалетна, а и те са тънки като моливче. Някъде четох, че при такава диагноза, се прави операция.
Стремя се да спазвам диета. Преди известно време установих, че колита ми е и алергичен. Масаж+ "Зенаро" ми помага. ( Алергията се проявява когато вдишам внесено неизсъхнало пране в стаята) Имам контактна алергия. Страдам и от киселини на стомаха. Не мога да ям нищо сладко, картофи, солено сирене, банани. Пробуждам се понякога и нощно време.
Д-р Петров, какво лечение бихте ми препоръчали?



Здравейте,
Моя съвет е да направите фиброколоноскопия, и ако от това изследване не се установи друго заболяване или наличието на стеноза освен т. нар. колит не си заслужава по поемате риска от евентуално оперативно лечение. А за стомаха е необходимо да направите фиброгастроскопия да се огледа стомаха и след провеждане на това изследване можете да ми пишете пак за евентуално лечение според резултатите.
Хубав ден!
Dr Alen Petrov
 
Мнения: 73
Регистриран на: 27 Дек 2011, 16:15

Re: Д-р Ален Петров - коремна хирургия и онкология

Мнениеот california » 14 Дек 2012, 08:48

Здравейте,
Живея в САЩ и при рутинно изследване откриха неправилно образувание в гърдата ми, за което преди много години лекарят ми в България беше казал, че е разширен млечен канал и ще изчезне след като спра да кърмя. Размерът е 4мм. и според лекаря тук е папилома ( не съм сигурна дали в БГ се нарича така) Искат да направя биопсия. На моменти от гъдата се отделя безцветна течностили с цвят на коластра, което казват че е най-притеснителното.
Можите ли да кажите как точно се нарича подобно образувание , за да прочета повече и какво бихте ме посъветвали да правя с биопсията в случай че го имам повече от 8 години.
california
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Дек 2012, 20:29

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта