Сироп за кашлица - вашето мнение и препоръка

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Re: Сироп за кашлица

Мнениеот teddy » 11 Май 2012, 13:12

Два пъти сме боледували от бронхит и двата пъти педиатърката ни изписа Проспан. Първия път не останах много доволна, защото започна още повече да кашля и кашлицата й се задълбочи, вместо да се изчисти. Втория път пренебрегнах рецептата и купих сиропчето на Мукоплант :oops: Определено по-добре й повлия и направо пресече кашлицата.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Сироп за кашлица

Мнениеот Снежана » 11 Май 2012, 15:36

teddy написа:Два пъти сме боледували от бронхит и двата пъти педиатърката ни изписа Проспан. Първия път не останах много доволна, защото започна още повече да кашля и кашлицата й се задълбочи, вместо да се изчисти. Втория път пренебрегнах рецептата и купих сиропчето на Мукоплант :oops: Определено по-добре й повлия и направо пресече кашлицата.

Защо се е получило така? Не мисля, че трябва да има разлика между двата сиропа тъй като смятам, че и двата са хомеопатични и имат идентично действие. Вероятно има съставка в единия сироп, която я няма в другия за да има по- добро действие.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Сироп за кашлица

Мнениеот eli » 28 Май 2012, 11:22

Има разлика в сиропите, все пак единият съдържа сух екстракт от листа на бръшлян, а другият Течен екстракт от стръкове на теснолист жиловлек. Аз също не съм доволна от Проспана. От него кашлицата ми се задълбочава :(
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Сироп за кашлица

Мнениеот mimeto » 30 Май 2012, 19:25

Аз съм за сиропа против кашлица на Ен-Ти-Тус, винаги много ми е помагал и е изцяло на билкова основа - май бяха 7 билки, ако не се лъжа. Моята докторица ми е казвала, че има благоприятно въздействие върху цялата дихателна система и наистина е така. Не мога да кажа, че кашлицата спира още на втория ден, но определено не се задавям от нея, както беше с Проспана. Моята е на алергична основа и въздух не мога да си поема като се закашлям... Сега ще прозвуча като бабите от Телешоп, но да ви кажа - откакто открих сиропа против кашлица на Ен-Ти-Тус, се чувствам много по-добре ;)
mimeto
 
Мнения: 57
Регистриран на: 26 Апр 2012, 15:25

Re: Сироп за кашлица

Мнениеот zan-zan » 21 Юни 2012, 10:38

При нас кашлицата е голям проблем, защото се развива страшно бързо и още на втория ден вече сме с бронхит :? Добре, че задържаме положението дотам и не сме правили пневмония досега. Нашата педиатърка ни изписва отхрачващото сиропче Флудитек, защото знае, че се влошаваме със скоростта на светлината и то най-много ни помага.

Fluditec_deca.jpeg
Fluditec_deca.jpeg (3.88 KiB) Прегледано 2496 пъти
zan-zan
 
Мнения: 33
Регистриран на: 12 Юни 2012, 13:48

Re: Сироп за кашлица

Мнениеот eveline » 20 Юли 2012, 11:39

Изредили сме много сиропи за кашлица, но съм най-доволна от действието на билковото сиропче Биокс-Тими. Купувала съм и евтини, и скъпи сиропи, от които щерка ми по-скоро се влошаваше и започваше още повече да кашля. Веднъж, отивайки за поредния сироп против кашлица, момичето в аптеката ми го препоръча и аз малко се позачудих, защото цената му е направо смешна. Запитах се дали ще е ефикасен, след като струва 3 лева :roll: Успя да ме убеди, защото ми обясни, че е по-скоро успокояващ и не толкова отхрачващ, колкото останалите. Грабна ме това, че е билков, с екстракт от мащерка и реших да го купя. Е, наистина е много добър и след втория ден кашлицата значително намалява и не тормози толкова детето. Стигали сме до моменти, в които като се закашля и направо се дави милата, не сме спали по цели нощи, но с този сироп кашлицата минава много по-бързо :)

Biox-Timi-sirop-kashlitsa.jpg
Biox-Timi-sirop-kashlitsa.jpg (25.54 KiB) Прегледано 2485 пъти
eveline
 
Мнения: 7
Регистриран на: 11 Юли 2012, 11:31

Re: Сироп за кашлица

Мнениеот сиско » 06 Яну 2013, 19:49

А аз съм най-доволна от сиропа за кашлица Димекс.
сиско
 
Мнения: 341
Регистриран на: 18 Окт 2011, 16:03

Re: Сироп за кашлица

Мнениеот balsam » 26 Фев 2016, 11:50

oho-boho написа:Аз съм най-доволна от сиропа за кашлица на Хустагил. Използвам и балсама на Хустагил, който мажа на гърдичките и гръбчето преди сън - много облекчава кашлицата. Опитвам се да давам сироп в много краен случай, защото съм забелязала, че с него и без него кашлицата ни държи 2 седмици, докато се изчисти. Но ако е дълбока, започвам веднага със сиропчето, за да не се влоши положението и да не минем на антибиотици...


На същото мнение съм за Хустагила, много пъти с него съм изпреварвала задълбочаване на кашлицата.
balsam
 
Мнения: 513
Регистриран на: 19 Яну 2016, 12:17

Re: Сироп за кашлица - вашето мнение и препоръка

Мнениеот silver933 » 21 Мар 2016, 12:52

Хустагила е добър да. Сега от година две на пазара се появи Гринтусс изключително добър сироп, аз съм много доволен, използваме го и за малкия и за нас, определено е добър и действа изключително добре, но при начална кашлица, не съм го ползвал за сериозно лечение. При по-сериозни проблеми предпочитам Флудитек, Флавамед или Мукусулван. :)
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Сироп за кашлица - вашето мнение и препоръка

Мнениеот pavleta » 21 Мар 2016, 14:15

silver933 написа:Хустагила е добър да. Сега от година две на пазара се появи Гринтусс изключително добър сироп, аз съм много доволен, използваме го и за малкия и за нас, определено е добър и действа изключително добре, но при начална кашлица, не съм го ползвал за сериозно лечение. При по-сериозни проблеми предпочитам Флудитек, Флавамед или Мукусулван. :)


Не съм го чувала, на билкова основа ли е?
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

ПредишнаСледваща

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта