Детска депресия - какво представлява тя?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Детска депресия

Мнениеот ogi-smile » 24 Яну 2012, 11:23

Ходенето на училище обикновено е един забавен и занимателен акт за повечето деца, но какво да правим, когато то носи интензивен страх при детето и панически атаки?
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Детска депресия

Мнениеот Продавач на надежда » 25 Яну 2012, 19:19

ogi-smile написа:Ходенето на училище обикновено е един забавен и занимателен акт за повечето деца, но какво да правим, когато то носи интензивен страх при детето и панически атаки?

Според мен първо анализирайте вашите изисквания към детето във връзка с училищните постижения, начинът по който реагирате на успехите и неуспехите на детето в училище. След това следва да се ревизират отношението на учители и взаимоотношенията със съучениците.
Продавач на надежда
 
Мнения: 4
Регистриран на: 03 Яну 2012, 01:11

Re: Детска депресия

Мнениеот Memento » 27 Яну 2012, 18:21

Според мен детската и родителската депресия вървят ръка за ръка. Дете отраснало сред психически нестабилни родители няма как да не "прихване" колкото и силно психически да е.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Детска депресия

Мнениеот ogi-smile » 06 Фев 2012, 15:50

Проблемите при децата се проявяват най- вече когато майките са:Жени, които са страдали от биполярно разстройство, разстройство на тревожността или друго психично заболяване. Злоупотребяващи с тютюнопушене, алкохол, наркотици... При преживяване на смърт или заболяване на значим човек, изтощителна грижа за възрастен и тнт... Това винаги отключва някакъв вид депресия при децата...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Детска депресия

Мнениеот Memento » 06 Фев 2012, 18:03

ogi-smile написа:Проблемите при децата се проявяват най- вече когато майките са:Жени, които са страдали от биполярно разстройство, разстройство на тревожността или друго психично заболяване. Злоупотребяващи с тютюнопушене, алкохол, наркотици... При преживяване на смърт или заболяване на значим човек, изтощителна грижа за възрастен и тнт... Това винаги отключва някакъв вид депресия при децата...


А освен проблемите при майките оказват ли влияние проблемите при бащите, не е ли комплексно влиянието на цялото семейство в случаите на детска депресия или от значение е състояните на майката???
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Детска депресия

Мнениеот southern_sun » 07 Фев 2012, 11:18

Искам да попитам ако семейството е съвсем нормално, тоест родителите не са разведени и всичко е в рамките на нормалното каква може да бъде причината за депресията у деца ? Какви са начините за справяне с тази депресия (освен психологическо консултиране)?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Детска депресия - какво представлява тя?

Мнениеот Ваня Стойчева » 12 Яну 2015, 17:51

При тийновете ясно се вижда депресията, стават по-агресивни, или пък по-мълчаливи. Бъдете зорки над децата си и гледайте настроенията им и никога не губете добрата връзка с тях - говорете им! Всеки ден! Постоянно!
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Детска депресия - какво представлява тя?

Мнениеот mix_twix » 12 Яну 2015, 18:01

Ами малките деца как ги разбирате че са в деперсия?
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

Re: Детска депресия - какво представлява тя?

Мнениеот Lyomi » 04 Окт 2016, 15:25

За мен е много важно родителите да забелязват промените в децата си и да говорят с тях. Но не да ги разпитват и подпитват само, а наистина да говорят като с хора, които имат какво да споделят и има какво да кажат.
Lyomi
 
Мнения: 296
Регистриран на: 28 Окт 2013, 16:03

Re: Детска депресия - какво представлява тя?

Мнениеот mix_twix » 19 Яну 2017, 12:17

Lyomi написа:За мен е много важно родителите да забелязват промените в децата си и да говорят с тях. Но не да ги разпитват и подпитват само, а наистина да говорят като с хора, които имат какво да споделят и има какво да кажат.

а то като не иска да каже, как се успява да се накара да сподели с "айде, де кажи ми,м нали сме си приятели, сподели ми, не се прави, нали трябва да ми кажеш, нали нямахме тайни.."? :mrgreen: мен така ме питат приятелите и близките, когато нещо не съм на кеф...
Аватар
mix_twix
 
Мнения: 1181
Регистриран на: 18 Дек 2014, 10:56

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron