Комплексар ли е българският мъж

Пълна свобода за силния пол - всички теми, които вълнуват истинския мъж, без табута и критични женски коментари.

Комплексар ли е българският мъж

Мнениеот Memento » 27 Яну 2012, 16:01

Преди няколко месеца ми се случи следната случка. Бях на голям международен семинар, с участници от цяла Европа. Имаше една страхотна чехкиня, която съвсем логично получаваше внимание от много мъже. Та реших и аз да си пробвам късмета, аху иху, в шеги и закачки времето минаваше бързо, в един момент при мен дойде един румънец който ми каза думи които никога няма да забравя: "Съседе, трудно ни е на нас в конкуренция с италианците, гърците, испанците и други "известни" народи ... те обират всичко :)
Та мисълта ми е, страда ли самочувствието на българина на международната сцена, объщате ли внимание на тези предразсъдъци или сте първо мъж а след това българин?
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Българският мъж

Мнениеот cheap&chic » 27 Яну 2012, 20:27

на първо място съм мъж и чак на второ жена. много е гадно
Jupiter aligns with Mars
Аватар
cheap&chic
 
Мнения: 49
Регистриран на: 19 Яну 2012, 15:28

Re: Българският мъж

Мнениеот cheap&chic » 27 Яну 2012, 21:24

kak mi se iska da biah chehkinia :)
Jupiter aligns with Mars
Аватар
cheap&chic
 
Мнения: 49
Регистриран на: 19 Яну 2012, 15:28

Re: Българският мъж

Мнениеот Memento » 28 Яну 2012, 16:19

cheap&chic написа:kak mi se iska da biah chehkinia :)


И на мен ама не си :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Българският мъж

Мнениеот ogi-smile » 02 Фев 2012, 14:00

Какво е да си истински български мъж? Може би класацията по долу би отговорила на това или пък бихме я обявили за невярна...
1.Той се интересува от спорт, но най-вече от футбол и докато всички българи разбират от политика, може да се каже, че всички истински български мъже са футболни запалянковци по рождение.
2. Истинският български мъж държи на пиене – рано или късно той трябва да се напие като животно, но това трябва да се случи на 10-я литър. Истинският мъж обича да не си спомня „как се е напил един път“ и да му разказват какво се е случило, с такова удоволствие, сякаш става дума за първите му сексуални опити.
3.Истинския български мъж не може да има добри, хармонични и изпълнени с взаимно уважение отношения с жена. Принципно той не се интересува от мнението на жените, не ги слуша и не се занимава с тях. В българския му вариант истинският мъж крещи, заяжда се, а защо не да бие един шамар на жената.
4.Той кара голяма и скъпа кола. Най-вероятно Мерцедес, но може и да е всяка друга актуална в момента марка, а ако е малко по-възрастен и някоя италианска спортна ще свърши работа. Изобщо истинският мъж харчи пари без много да се замисля. Яхти, лимузини, на планински вили с кашмирени пуловери и заобиколен от рус харем… Не се замисля дори, когато трябва да си хвърли парите за всичко това.
Българският мъж, да или не????
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Българският мъж

Мнениеот ovagimyan » 03 Фев 2012, 11:51

От една страна имаме традиционната представа за нашенеца, втълпена от литература, филми, вицове... И основното в нея е, че българинът е МЪЖ. Понякога прекалява в мъжкарството си, но важното е, че в никакъв случай не е някоя чувствителна душа! Традиционната представа за мъжете в България включва липса на какъвто и да било намек за показване на чувства, както и пълно отричане на човешки страх, който в някои ситуации е неизбежен и естествен, а дори и полезен.В последните години се наблюдава една друга тенденция. Малко по малко мъжете започват да разбират, че показването на чувства и грижите за кожата и косата не те правят женствен; както и това да се обличаш с вкус. Е, все още има хора, които не могат да възприемат мъжките кремове за ръце, но ние се надяваме все повече да стават тези, които разбират, че напуканите ръце пък са груби и неестетични.Едно е сигурно - като си говорим за българския мъж, мога да кажа какво той НЕ е: той не е дебелият врат в джипа, не е грубиянът, който се перчи само пред по-слабите от него и не е простакът, който смята, че на „Сватбата на Фигаро" се ходи с подарък. Остава само да се надяваме да срещаме такива типажи по-рядко, докато си вървим по улицата.За това какъв е българският мъж вече е по-трудно да се пише, защото хора има всякакви, а нямам на разположение социологически изследвания, от които да вземa някакви средни данни за качествата и недостатъците му
ovagimyan
 
Мнения: 164
Регистриран на: 05 Апр 2011, 19:40

Re: Българският мъж

Мнениеот Memento » 03 Фев 2012, 12:08

Българският мъж е малко в миманса на международната сцена. Ниското самочувствие идва и от относителната неизвестност на страната ни спрямо нации с утвърдени традиции в модата, изкуствата и "мъжкарството". Доста има да се доказва той :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Българският мъж

Мнениеот ogi-smile » 13 Фев 2012, 12:34

„Истинският мъж не бива да плаче, истинският мъж не трябва да хленчи, истинският мъж никога не се предава, истинският мъж не показва чувствата си, защото всичко това го прави слаб!“.А всъщност, какво може да прави истинският мъж? Излиза, че не трябва да бъде нито човек, нито живо същество, защото най -човешкото у човека са чувствата. Излиза, че истинският мъж не съществува. На тези изкривени критерии за мъжественост отговаря по-добре един компютър, например, или направо който и да било неодушевен предмет, но не и жив човек от мъжки пол. Дали е българин или не... Винаги има истински мъже, на които човек може да се възхити...
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Българският мъж

Мнениеот Memento » 14 Фев 2012, 13:29

ogi-smile написа:„Истинският мъж не бива да плаче, истинският мъж не трябва да хленчи, истинският мъж никога не се предава, истинският мъж не показва чувствата си, защото всичко това го прави слаб!“.А всъщност, какво може да прави истинският мъж? Излиза, че не трябва да бъде нито човек, нито живо същество, защото най -човешкото у човека са чувствата. Излиза, че истинският мъж не съществува. На тези изкривени критерии за мъжественост отговаря по-добре един компютър, например, или направо който и да било неодушевен предмет, но не и жив човек от мъжки пол. Дали е българин или не... Винаги има истински мъже, на които човек може да се възхити...


Българският мъж обича да хленчи, обича да оплаква съдбата си, обича да мрънка на жените си, обича все да е крив и нацупен, все да му е виновен някой друг. Българският мъж няма най-важното за един мъж качество - самочувствие. Поколения наред са му повтаряли как не става за нищо защото е българин, как е слаб защото е българин, как е българин защото е българин!
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Българският мъж

Мнениеот d_2 » 15 Фев 2012, 11:41

Memento написа:Та мисълта ми е, страда ли самочувствието на българина на международната сцена, объщате ли внимание на тези предразсъдъци или сте първо мъж а след това българин?


Не мисли, че на българския мъж му липсва самочувствие. Нещо повече смятам, че увереността му е в повече и доста често граничи с арогантност и простотия. Искам да уточня, че тук имам в предвид масата. Разбира се не при всички е така. Аз познавам много изключения, но когато говорим за прототипи за съжаление поведението на масата оказва най-голямо влияние.
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Следваща

Назад към Зона за мъже

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта