За какво се изписва Деанксит?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

За какво се изписва Деанксит?

Мнениеот borislav.bo » 31 Яну 2012, 15:25

Здравейте на моя близка лекарят й е изписал Деанксит 2х1таблетка, а тя е около 28 годишна. По показанията, като чета става въпрос за депресивни състояния, а тя казва че няма такива оплаквания. За какво друго може да ги е изписал?
borislav.bo
 
Мнения: 96
Регистриран на: 03 Юни 2011, 22:28

Re: Деанксит

Мнениеот Memento » 31 Яну 2012, 15:39

Аз съм пил Деанксит като много малък, нямах точно депресивно състояние по-скоро внезапно чувство на притеснение и леки паник-атаки. От време на време получавах и сърцебиене съпроводено със силна уплаха от незнайно какво, това състояние допълнително ме стресираше и сърцебиенето ставаше по-силно.
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Деанксит

Мнениеот eli » 07 Фев 2012, 16:24

Аз съм пила веднъж, действа успокояващо. Но повече не съм повтаряла. иначе е идеален за хора в стресови състояния.
Аватар
eli
 
Мнения: 362
Регистриран на: 29 Мар 2011, 22:55

Re: Деанксит

Мнениеот micky » 06 Мар 2012, 17:15

[quote="borislav.bo"]Здравейте на моя близка лекарят й е изписал Деанксит 2х1таблетка, а тя е около 28 годишна. По показанията, като чета става въпрос за депресивни състояния, а тя казва че няма такива оплаквания. За какво друго може да ги е изписал?[/quot
Понякога го изписват без наличието на някакви видими депресивни или паник състояние. Зависи от човека, ако е с по лабилна психика доста притеснителен, го препоръчват особено ако предстои някаква операция или лечение в болница. Но иначе не е толкова силен антидепресант.
micky
 
Мнения: 108
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 08:48

Re: Деанксит

Мнениеот Bolka » 06 Мар 2012, 20:53

micky написа:
borislav.bo написа:Здравейте на моя близка лекарят й е изписал Деанксит 2х1таблетка, а тя е около 28 годишна. По показанията, като чета става въпрос за депресивни състояния, а тя казва че няма такива оплаквания. За какво друго може да ги е изписал?[/quot
Понякога го изписват без наличието на някакви видими депресивни или паник състояние. Зависи от човека, ако е с по лабилна психика доста притеснителен, го препоръчват особено ако предстои някаква операция или лечение в болница. Но иначе не е толкова силен антидепресант.

Можем само да гадаем защо лекарят го е изписал.
Bolka
 
Мнения: 18
Регистриран на: 09 Фев 2012, 22:33

Деанксит?

Мнениеот ivanov.bg.sf » 28 Мар 2014, 16:47

Фармацевтите във форума, могат ли да изразят професионално мнение, дали Деанксит-а, като лекарство, е вид антихистамин? Запознат съм от медицинска литература, че антихистамините, влияят отрицателно върху имунната защита на костния мозък. Става въпрос за онко-болен (от рак на костния мозък), чиито лекуващи лекари, са предписали приема на Деанксит. Благодаря Ви предварително!
ivanov.bg.sf
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Мар 2014, 16:37

Re: Деанксит?

Мнениеот FramarLekari » 31 Мар 2014, 20:21

ivanov.bg.sf написа:Фармацевтите във форума, могат ли да изразят професионално мнение, дали Деанксит-а, като лекарство, е вид антихистамин? Запознат съм от медицинска литература, че антихистамините, влияят отрицателно върху имунната защита на костния мозък. Става въпрос за онко-болен (от рак на костния мозък), чиито лекуващи лекари, са предписали приема на Деанксит. Благодаря Ви предварително!

Здравейте,

Деанксит е трицикличен антидепресант и не е антихистамин. Антихистамините при нужда биха могли да се използват и при хора с онкологични заболявания. Всичко обаче е по преценка на лекуващия лекар, който е най-добре запознат със състоянието на пациента.

Поздрави,
Фрамар
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България


Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron