Как да развием и запазим детската фантазия?

Как възпитаваме детето си, грижи за физическото и душевното му развитие, съвети

Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот ogi-smile » 06 Фев 2012, 14:48

Заниманията за деца на "градинска възраст" колкото и да са разнообразни са в някакъв смисъл...еднотипни.Но какво ми прави впечатление-всичко е насочено към развитието на логическото мислене, последователнстта, търсенето на връзка и т.н.Пъзели, лабиринти, да намерим на какво съответства картинката и т.н.,знаете.Вярно, че рисуват, пеят, разговарят в градината по различни теми, у дома също, но все ми се струва, че като цяло заниманията са насочени към изграждане на логическо мислене, което е в някаква степен за сметка на нестандартните мисловни и творчески прояви.
Как намирате баланс и как запазвате неподправената ,често уникална детска фантазия?
Аватар
ogi-smile
 
Мнения: 284
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:05

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот donni » 24 Юли 2014, 16:15

ogi-smile написа:Заниманията за деца на "градинска възраст" колкото и да са разнообразни са в някакъв смисъл...еднотипни.Но какво ми прави впечатление-всичко е насочено към развитието на логическото мислене, последователнстта, търсенето на връзка и т.н.Пъзели, лабиринти, да намерим на какво съответства картинката и т.н.,знаете.Вярно, че рисуват, пеят, разговарят в градината по различни теми, у дома също, но все ми се струва, че като цяло заниманията са насочени към изграждане на логическо мислене, което е в някаква степен за сметка на нестандартните мисловни и творчески прояви.
Как намирате баланс и как запазвате неподправената ,често уникална детска фантазия?

Ох, сега сме още малки, но идва този момент и се плаша, иска ми се да запазя максимално много от това, което има като дете и същевременно да го развия, но мисля, че просто не би трябвало да има достъп до други неща, които биха му отвлекли вниманието от това, което може сам.
donni
 
Мнения: 499
Регистриран на: 09 Май 2014, 17:05

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот Rali_hr » 27 Ное 2014, 11:39

Не е толкова трудно, но си иска занимание от родителя - особено ако детето е едно. При мен се получи добре с второто ми дете, което е на 6г. и виждам, че има хубави интереси, гледа космоса с детски телескоп, дори филмчетата с извънземни герои върши работата да му работи фантазията, имаме енциклопедии, в които се разказва за миналото и имат опции децата да се пренесат в такъв свят измислен и да си сътворят своя история там ;)
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот Krum » 10 Дек 2014, 13:02

Предлагайте на децата си различни неща и интереси. Заведете ги в зоопарк и им кажете да си измислят история за всяко животно. Предложете им да отидете на планетариум :)
Аватар
Krum
 
Мнения: 1386
Регистриран на: 21 Ное 2014, 14:30

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот rabotnata pchela » 20 Яну 2015, 14:38

мисля, че е доста трудна задача, това изисква постоянно занимание и постоянно поощряване.
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот Mon_ton » 20 Яну 2015, 17:32

Мисля си, че за има детето фантазия много зависи това от родителите и какво внимание му отделят, трябва да му се говори за невъзможни неща, за звездите, за измислени истории, да се прави театър с кукли, да фантазира :)
Аватар
Mon_ton
 
Мнения: 2768
Регистриран на: 24 Ное 2014, 15:54

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот Kaya » 20 Яну 2015, 23:19

НЕ трябва да забраняваме и мозъккът на децат аим работи достатъчно добре, важното е да забравим и за телевизора! Приказките също са от значение, не е много трудно :)
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот Ваня Стойчева » 23 Яну 2015, 12:04

Трябва да занимаваме децата си с различни неща :))
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот silver933 » 24 Яну 2015, 11:47

На театър ги водете, четете им книги, водете ги на такива места за деца, където се случват някакви специални неща за тях.
Аватар
silver933
 
Мнения: 2103
Регистриран на: 14 Ное 2014, 16:02

Re: Как да развием и запазим детската фантазия?

Мнениеот Lollipop » 30 Яну 2015, 11:27

Според мен всички упражнения за мозъка като рисуване, пъзели, подреждане на конструктор помагат мозъка да се развива и фантазията да работи.
Аватар
Lollipop
 
Мнения: 2728
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:55

Следваща

Назад към Възпитание, грижа и съвети

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта