Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот sunnyr » 12 Фев 2013, 11:18

А капки БОНИСАН - помагат ли при колики?
Мами, как се справяте с коликите на вашето бебе? Аптекарката ми препоръча капки против колики БОНИСАН за новородени и кърмачета. Произведени са в Индия. Допринасяли за добро храносмилане, стимулирайки апетита и влияели благоприятно при колики. Мисля да ги пробвам. Вие опитвали ли сте ги?
sunnyr
 
Мнения: 155
Регистриран на: 16 Яну 2013, 13:26

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот biliana91 » 20 Фев 2013, 17:44

lallali написа:Най - ефикасният начин - сложи бебчето да легне върху теб по коремче, в началото не е много доволно, но след минутка се успокоява. Въпреки че това води до друг проблем - по -късно, ще иска все така да заспива:)


Точно така! Моя син така заспиваше когато имаше колики... и така си и остана. :) Много рядко спи по гръб.
Аватар
biliana91
 
Мнения: 19
Регистриран на: 20 Фев 2013, 14:46
Местоположение: Варна

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот ivontistyle » 22 Фев 2013, 13:41

Възможно ли е от капки против колики да се прояви страничен ефект като запек?
Аватар
ivontistyle
 
Мнения: 17
Регистриран на: 07 Дек 2012, 12:42

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот Pipilota » 15 Ное 2014, 11:13

Има деца,които страдат до 6-7м. възраст от колики,което е вече кошмарно,моя приятелка имаше такъв проблем с нейното дете,но тя след като го захрани му даваше доста безразборно храни,броколи,пъщърнак, които не винаги понасят добре,трябва и да се внимава с това,което се предлага на бебето. Разбира се шишетата също вършат работа,аз използвах NUK с моето дете и почти нямахме колики,но го отдавам по-скоро на това,че той самия е такъв. Ползвахме капки при силни кризи.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот Snejna » 27 Окт 2017, 11:03

Имам приятелка, с две бебета близначета, решила е, че те реват от инат, а не защото имат колики, бебчетата са на 2 месеца, точно в разгара на коликите. Не им дава нищо. Как да я убедя, че си имат колики?
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Предишна

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта