Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот bisertaskov » 25 Мар 2011, 23:49

Коликите при бебетата и свързаният с тях продължителен плач са един от най-големите кошмари на родителите, тъй като те им създават много проблеми. Под терминът "колики" се разбира проблеми с червата, водещи до болки в коремчето. Коликите при бебето не са заболяване, те се описват по-скоро като поведенчески синдром на иначе здраво кърмаче. Този поведенчески синдром включва прекомерен плач, продължителни пристъпи на неспирен плач и трудно за успокояване поведение. Пристъпите на плач най-често започват и спират внезапно, без осезаема причина. Нормално развиващите се бебета плачат повече през по-ранните месеци от живота си, отколкото когато и да е след това. Обикновено пикът на плача при бебетата е около шестата седмица след раждането, като постепенно продължителността на плача, дължаща се на колики при кърмачето намалява след 12-та седмица.

Колко безсънни дни и нощи сте имали, заради плача и неспокойствието на вашето бебче с колики? Ако се чудите има ли вашето бебе симптоми на колики, как може да успокоите плача на бебето с колики, как се лекуват коликите на кърмачето, както и кога да потърсите лекар при бебе с колики може да прочетете подробна информация: Колики
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот lallali » 26 Мар 2011, 17:30

Най - ефикасният начин - сложи бебчето да легне върху теб по коремче, в началото не е много доволно, но след минутка се успокоява. Въпреки че това води до друг проблем - по -късно, ще иска все така да заспива:)
Аватар
lallali
 
Мнения: 148
Регистриран на: 26 Мар 2011, 12:47

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот mary jane » 26 Мар 2011, 20:41

Лек за коликите почти няма, но има доста методи и медикаменти, които ги облекчават.
Когато моето момиченце беше бебе съм пробвала със затопляне на коремчето със сешоар - много облекчава. Но като цяло нашите колики бяха не много силни и за кратко. ;)
Масаж на коремчето, разни чайове също сме пробвали. Но като цяло докато не си отминат от само себе си, ще сте кисели и неспокойни! :)
Аватар
mary jane
 
Мнения: 77
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:11

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот bisertaskov » 30 Мар 2011, 20:01

За колики сме ползвали всички продукти каквото има на пазара,включително и чай и гел за колики.Определено не се премахват коликите но има облекчение особено комбинацията Инфакол + Медиклайн гел за масаж .
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот iliana_81 » 30 Мар 2011, 23:27

При различните бебета коликите протичат различно.При някои по силно и кратко при други са леки или за по - дълго :)
Но и този период ще отмине и ще се забрави :) Ще започнат други периоди - къде свързани със зъби и други :)
С търпение и любов ще отминат :)
iliana_81
 
Мнения: 2
Регистриран на: 30 Мар 2011, 23:15

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот tancheto_198444 » 31 Мар 2011, 11:47

Аз има в две дечица с разлика 2г и половина.Каката ми беше бебе мечта-в обратния смисъл :lol: ,за коликите сме използвали какво ли не,но тя не спираше и не спираше,капки,гелчета,нищо.Лекарката ни каза да затопляме кърпичка със сешоар и да я слагаме на коремчето,може би от това се успокояваше малко!Коликите ни бяха до 6месец,след това дойдоха зъбките :o :mrgreen:
tancheto_198444
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Мар 2011, 10:10

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот Alexsandra bg » 31 Мар 2011, 19:35

tancheto_198444 написа:Аз има в две дечица с разлика 2г и половина.Каката ми беше бебе мечта-в обратния смисъл :lol: ,за коликите сме използвали какво ли не,но тя не спираше и не спираше,капки,гелчета,нищо.Лекарката ни каза да затопляме кърпичка със сешоар и да я слагаме на коремчето,може би от това се успокояваше малко!Коликите ни бяха до 6месец,след това дойдоха зъбките :o :mrgreen:

При нас протича по същия начин пробваме кво ли не и на края станахме на 5 месеца и спряха коликите,сега почват зъбите,но все пак изкупихме всичко от аптеката поне за наше успокоение че сме направили всичко,много важно е по скоро храненето на майката при правилно хранене има по добър ефект
Аватар
Alexsandra bg
 
Мнения: 45
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:32

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот FramarLekari » 31 Мар 2011, 20:39

Хм, когато моят син имаше колики като 3-месечно бебе, използвах саб-симплекс и всеки път го слагах да спи по коремче. Това определено имаше ефект! Сега има къде, къде повече избор ......но знам ли, индивидуално е.......и тъкмо си се отървал от единия проблем, и то дошъл ред на следващия :mrgreen:
Специалистите на www.framar.bg предоставят консултация, която не може да замени преглед при квалифициран и правоспособен лекар.
FramarLekari
 
Мнения: 1987
Регистриран на: 29 Мар 2011, 19:23
Местоположение: България

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот Iveto » 04 Апр 2011, 19:10

ИзображениеОсвен хапчета и мазила има и шишета за колките и са доста добри,другото което е важно храненето на майката,храните които употребява са също предпоставки за колики от опит го знам :D :D :D
Аватар
Iveto
 
Мнения: 46
Регистриран на: 31 Мар 2011, 19:40

Re: Коликите при бебетата и как да ги успокоим

Мнениеот bisertaskov » 05 Апр 2011, 19:55

Iveto написа:ИзображениеОсвен хапчета и мазила има и шишета за колките и са доста добри,другото което е важно храненето на майката,храните които употребява са също предпоставки за колики от опит го знам :D :D :D

Ползваме такива шишета и до сега добри са стават и за стерилизатора,а колкото до храненето има значение по едно време жена ми ядеше само картофи и ориз за да облекчим болките на малкия пък той беше с доста остри колики.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Следваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта