Менингит - възпаление - има ли лечение

Менингит - възпаление - има ли лечение

Мнениеот Hristo » 08 Фев 2012, 12:27

Здравейте!
От известно време често ме боли главата и мисля,че имам менингит.Потърсих в интернет и видях че това е вид възпаление.Искам да попитам има ли лекарства или лечение което мога да пробвам за да се оправя ?
Благодаря !
Hristo
 
Мнения: 48
Регистриран на: 10 Яну 2012, 20:06

Re: Менингит

Мнениеот Bella » 08 Фев 2012, 13:09

Hristo написа:Здравейте!
От известно време често ме боли главата и мисля,че имам минингит.Потърсих в интернет и видях че това е вид възпаление.Искам да попитам има ли лекарства или лечение което мога да пробвам за да се оправя ?
Благодаря !

Как така реши, че имаш менингит? Това заболяване се установява с посевки от ликвор и кръвни тестове. Още повече това заболяване е свързано с много висока температура, схванат врат, силно главоболие. Не мисля,че една консултация в интернет ти дава ясна диагноза, напротив съветвам те да четеш по-малко в нета. Що се отнася до лечение преди реална консултация със специалист не може да прибегнеш към каквото и да е лечение.
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Менингит

Мнениеот bubulina » 09 Фев 2012, 11:35

Това, че имаш главоболие не означава че си болен от менингит. И на мен ми се гади понякога, трябва ли да си мисля, че съм бременна и да ходя на гинеколог ;)
Главоболието не е симптом само при менингит. Може да имаш мигрена, а може и нищо да ти няма :)
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: Менингит

Мнениеот Silvi » 09 Фев 2012, 17:19

Hristo написа:Здравейте!
От известно време често ме боли главата и мисля,че имам минингит.Потърсих в интернет и видях че това е вид възпаление.Искам да попитам има ли лекарства или лечение което мога да пробвам за да се оправя ?
Благодаря !

Ако имаш менингит не ми се вярва да чакаш съвети от форума за да се лекуваш! Не мислиш ли, че докато получиш адекватен отговор може да стане сериозно положението ти?
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Менингит

Мнениеот Ann » 05 Окт 2012, 14:18

Hristo написа:Здравейте!
От известно време често ме боли главата и мисля,че имам минингит.Потърсих в интернет и видях че това е вид възпаление.Искам да попитам има ли лекарства или лечение което мога да пробвам за да се оправя ?
Благодаря !

Докато умуваш какво ти има прочети темата : Самолечението – какви рискове крие за здравето ни? след това вземи отиди на лекар. Може пък да се окаже обикновено главоболие.
Ann
 
Мнения: 81
Регистриран на: 04 Авг 2012, 11:55


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с инфекциозни и паразитни болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта