Хемангиом при дете - как да го премахна?

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Хемангиом при дете - как да го премахна?

Мнениеот Devora » 08 Фев 2012, 15:00

Тъй като раждах седалищно нормално и дъщеричката ми има голямо червено петно на гърба си(което впрочем ми прилича на пръсти на ръка и си мисля,че е от акушерката,която ми помагаше да родя),което поизбледня малко,но все още си е там.
Искам да й го махна , за да не се чувства зле емоционално като порасне.Сега е на 2г.7м.
Къде са най-добрите лекари за премахване на хемангиом и на каква възраст е най-добре да се премахне?
Devora
 
Мнения: 43
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:08

Re: Хемангиом при дете

Мнениеот southern_sun » 08 Фев 2012, 15:27

Аз раждах нормално, но детето ми се роди с огромно тъмно петно на лявата ръка.Нещо като бенка, но с косми, не смятам да я махам за сега макар дъщеричката ми да е вече на 15 години, смятам, че тя свикна с това на ръката си и не и създава особени грижи.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Хемангиом при дете

Мнениеот Devora » 08 Фев 2012, 15:32

Нашето петно не червено и мисля,че на епикризата,която ми дадоха от болницата като ни изписваха пишеше хемангиом или хематом...Мен ме притеснява това петно да не й подтисне самочувствието..не знам все още не съм решила точно какво да правя..сега искам да събера малко мнения,за да ми е по-лесно.
Devora
 
Мнения: 43
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:08

Re: Хемангиом при дете

Мнениеот southern_sun » 08 Фев 2012, 16:04

Devora написа:Нашето петно не червено и мисля,че на епикризата,която ми дадоха от болницата като ни изписваха пишеше хемангиом или хематом...Мен ме притеснява това петно да не й подтисне самочувствието..не знам все още не съм решила точно какво да правя..сега искам да събера малко мнения,за да ми е по-лесно.

Е хематом ако пише означава кръвонасядане, което не е страшно тъй като кръвта с времето ще се разсее и няма да се вижда петното.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Хемангиом при дете

Мнениеот Devora » 08 Фев 2012, 16:08

Дъщеря ми е вече на 2г.7м. петното съвсем леко е избледняло...поне така на мен ми се струва..след колко време може да изчезне ако е хематом...?
Devora
 
Мнения: 43
Регистриран на: 08 Фев 2012, 09:08


Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 4 госта