Застраховането за и против - вашето мнение?

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот MaLkA_sLaDoRaNa » 17 Яну 2017, 12:17

Те не са ли задължителни тези при пътуване?
MaLkA_sLaDoRaNa
 
Мнения: 126
Регистриран на: 03 Апр 2015, 14:03

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Rali_hr » 17 Яну 2017, 15:19

MaLkA_sLaDoRaNa написа:Те не са ли задължителни тези при пътуване?

Ако не пътуваш организирано, няма нищо задължително.
Аватар
Rali_hr
 
Мнения: 3333
Регистриран на: 18 Ное 2014, 14:54

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот analizatorka » 18 Яну 2017, 10:45

Добре е да се подсигурява човек, застраховането си е мисъл за бъдещето според мен. По-добре да си подготвен за лошото, пък като се случват хубави неща още по-добре :smile: .
analizatorka
 
Мнения: 564
Регистриран на: 18 Яну 2016, 12:13

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Ваня Стойчева » 16 Май 2017, 10:51

Наистина е добре да има застраховка човек, за имуществото си поне, ако не иска да "дърпа дявола за опашката" и да застрахова себе си. Но имуществото,особено, ако скоро е направен ремонт, да може да се разчита, че някакви сума биха били възвърнати, при евентуална авария, да речем наводнение, пожар, някой уред да даде на късо.
Аватар
Ваня Стойчева
 
Мнения: 2023
Регистриран на: 16 Дек 2014, 11:24

Re: Застраховането за и против - вашето мнение?

Мнениеот Malina » 29 Май 2017, 15:19

Винаги очакванията са, че ще ни измамят, но когато имаме застраховка се изненадваме приятно, че всъщност не е точно така... На имуществото, на здравето ни, това са малки застраховки, които можем да си направим, за да се сме спокойни.
Не искам просто да живея - искам първо да обичам, а между другото да живея!
Аватар
Malina
 
Мнения: 2309
Регистриран на: 02 Дек 2014, 10:33

Набутаха ми застраховка, която не съм искал. Как мога да я откажа?

Мнениеот petyo62 » 06 Фев 2020, 15:37

Здравейте! Напоследък много ми станаха оплакванията, ама като му тръгне на човек... Ето какъв ми е проблемът: Наложи се да си отворя нова сметка в друга банка, защото фирмата, в която работя се прехвърли към нея. Като подписвах договора за новата дебитна карта, го прегледах отгоре-отгоре... Служителката ме помоли да побързаме с формалностите, за да може да си ползва обедната почивка, пък и аз не разполагах с много време, така че я помолих да ми обясни основните неща и ударих парафа на съответните места. Увери ме, че няма скрити такси и комисионни, но нищо, ама абсолютно нищо не спомена за застраховка!Усетих се едва сега - след 3 месеца, като случайно проверявах баланса по картата. Теглят си автоматично една приятна сумичка като вноска по застраховка, дето въобще не съм я искал, нито пък са ми казали, че е включена в услугата. Няма да казвам коя е банката, да не й правя реклама. Въпросът ми е дали мога да се откажа от тази така наречена застраховка?
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Набутаха ми застраховка, която не съм искал. Как мога да я откажа?

Мнениеот Ivaylo » 06 Фев 2020, 16:29

Няма как да се откажете, защото сте подписали договор и това е част от условията. Молете се да не се налага да се възползвате от тази застраховка, защото кой знае с какви условия е.
Стандартна практика за много банки е. Учудвам се, повечето са пренебрежимо малки суми.
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Набутаха ми застраховка, която не съм искал. Как мога да я откажа?

Мнениеот Елена Стоянова » 06 Фев 2020, 17:27

Защо не си проверите договора. Какво пише в него за тази застраховка? Има ли вариант да се прекрати? Прочетете го внимателно.
Елена Стоянова
 
Мнения: 108
Регистриран на: 23 Ное 2019, 16:54

Re: Набутаха ми застраховка, която не съм искал. Как мога да я откажа?

Мнениеот petyo62 » 07 Фев 2020, 11:19

Елена Стоянова написа:Защо не си проверите договора. Какво пише в него за тази застраховка? Има ли вариант да се прекрати? Прочетете го внимателно.


Проблемът е, че не знам къде съм го забутал тоя договор, а ако накарам жената да го търси, ще пита що ми е и ще стане скандал. :wink: Ходих до банката да ги питам мога ли да се откажа от тази застраховка - викат ми - не можело! Исках им дубликат на договора - не ставало, пращали ги в централния офис в София... Що имам чувството, че ме размотават? :mad:
petyo62
 
Мнения: 222
Регистриран на: 04 Сеп 2019, 12:18

Re: Набутаха ми застраховка, която не съм искал. Как мога да я откажа?

Мнениеот iPORTInsurance » 07 Фев 2020, 17:17

Здравейте,

В общия случай бихте могли да прекратите полица като подадете молба към застрахователната компания и в тази връзка е добре да се обърнете директно към тях. Обикновено в общите условия към застраховката е описано, че прекратяване на застрахователен договор може да се направи с едномесечно писмено предизвестие. Добре е да уточните с банката дали ползвате преференции от техните продукти заради сключения застрахователен договор, т.к. е масова практика - комбиниране на банков и застрахователен продукт и ползване на преференциални условия като по-ниски такси, по-ниски лихви по кредити.

Надявам се информацията е била полезна.

iport.bg
Аватар
iPORTInsurance
 
Мнения: 2
Регистриран на: 07 Фев 2020, 17:08

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта