Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот Burborino » 10 Дек 2014, 12:50

Най-смешното е, че знам, че на никой не му пука дали ще го кажа грешно или не. Сигурна съм, че и ти го знаеш това, но пусто явно има такива хора като нас, които не могат да се отпуснат.
Казват, че като те притисне ситуацията щеш не щеш ще се справиш. Да, обаче на мен ми се е случвало да съм притисната в ъгъла и да мънкам и да се усмихвам само вдигайки рамене.
Разбирам когато ми говорят. Премятам си изреченията в главата и дойде ли време да говоря аз просто все едно онемявам и забравям и супер елементарни неща.
Все си казвам всеки път "няма повече да се държа така, ще съм по-уверена" до следващия.
Понякога ходя с половинката като го пращат в Румъния и там съответно искам да кажа на румънския му колега много неща и изстрелвам само "хелоу, найс то сий ю" :lol: :lol: :lol: Уникално зле!
Умирам си от срам... А със същия този си контактувам във Фейсбук. Но там не съм лице в лице с него и мога да помисля преди да отговоря... не съм притисната от времето и срамът :lol:
What's it got in its nasty little pocketses, eh, my precious?
Аватар
Burborino
 
Мнения: 301
Регистриран на: 26 Ное 2014, 18:52
Местоположение: middle-earth

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот Snejna » 10 Дек 2014, 14:37

Е, много е гадно да ти се върже езикът!
Аз езици не знам, за щастие не ми се е налагало да уча, но е хубаво човек да знае поне един, колкото да си намери хотела после :lol:
Аватар
Snejna
 
Мнения: 2566
Регистриран на: 19 Ное 2014, 16:41

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот rabotnata pchela » 21 Юли 2015, 12:25

Snejna написа:Е, много е гадно да ти се върже езикът!
Аз езици не знам, за щастие не ми се е налагало да уча, но е хубаво човек да знае поне един, колкото да си намери хотела после :lol:

Хубаво е да се знаят езици, как иначе! Особено в наши дни е направо обидно, ако не можеш да се оправиш поне малко с английския, най-малкото за да разбереш половината картинки от фейсбук. :lol:
Аватар
rabotnata pchela
 
Мнения: 4772
Регистриран на: 24 Ное 2014, 11:53

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот kalinka-kuku » 20 Яну 2016, 13:12

Напоследък ми се иска да си усъвършенствам английския, който не съм използвала толкова много време и вече определено не ми е лесно да се справя с него. Някой има ли идеи за самоучител или е най-добре да отида на някой курс?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот Anka » 25 Яну 2016, 17:22

marsu написа:Напоследък ми се иска да си усъвършенствам английския, който не съм използвала толкова много време и вече определено не ми е лесно да се справя с него. Някой има ли идеи за самоучител или е най-добре да отида на някой курс?

зависи, ако мислиш, че можеш да се справиш сама като гледаш повече филми, четеш и прочие - давай, но ако ти липсват и граматическите знания, то задължително ти трябва курс. Мисля, че курсовете по английски не с амного скъпи, защото са най-масовите.
Аватар
Anka
 
Мнения: 1415
Регистриран на: 25 Ное 2014, 13:25

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот mangusta » 26 Яну 2016, 12:58

Anka написа:
marsu написа:Напоследък ми се иска да си усъвършенствам английския, който не съм използвала толкова много време и вече определено не ми е лесно да се справя с него. Някой има ли идеи за самоучител или е най-добре да отида на някой курс?

зависи, ако мислиш, че можеш да се справиш сама като гледаш повече филми, четеш и прочие - давай, но ако ти липсват и граматическите знания, то задължително ти трябва курс. Мисля, че курсовете по английски не с амного скъпи, защото са най-масовите.

Зависи къде, към коя фирма, колко часа са, много подробности има и никак не е зле да си направя и аз един такъв. А ако нямаш основата, то филмите не биха ти помогнали много!
mangusta
 
Мнения: 415
Регистриран на: 31 Яну 2014, 15:23

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот pavleta » 18 Фев 2016, 16:17

Уж всеки учи езици у нас, но общо взето имаме лоша езикова култура. Нямам предвид, че сме неграмотни писмено и говоримо по български/което е факт/, а че масово не се оправяме с езиците. За да стане по-ясно какво имам предвид, ще дам за пример румънците, за които ми е направило впечатление, че масово говорят английски и то хора на различна възраст - и млади, и по- стари.
pavleta
 
Мнения: 467
Регистриран на: 18 Яну 2016, 16:33

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот rose_92 » 24 Фев 2016, 00:18

marsu написа:Напоследък ми се иска да си усъвършенствам английския, който не съм използвала толкова много време и вече определено не ми е лесно да се справя с него. Някой има ли идеи за самоучител или е най-добре да отида на някой курс?



Аз съм завършила езикова гимназия преди около 5 години с първи език английски и втори испански. Някога знаех английския много добре, но не го ли упражняваш постоянно, просто го забравяш - така стана и при мен. Преди около 2 години бях на едно много странно интервю за работа, където ме караха да превеждам от български на английски много труден гаден описателен текст и тогава разбрах колко много ми е паднало нивото и как едно изречение не мога да напиша без да се налага да проверявам някоя дума в речника...В университета език просто не се учи или поне при мен беше така - преподавателите само взимат пари, за да не правим нищо.
Понеже не мога да си намеря работа и виждам, че в обявите навсякъде изискват чужди езици и то на много високо ниво, та най-накрая имах възможност да се запиша на курсове, за да си оправя английския и да имам по-голям шанс за хубава работа. Изключително съм доволна. Даже в момента разбирам неща от граматиката, които никой не ни е обяснявал по такъв начин в училище и най-накрая се научих да правя разлика между времената, които най-много ми куцаха...За мен беше важно да си оправя основата, за да надграждам нагоре и затова се записах на по-ниско ниво, отколкото съм. Ако някой иска да знае къде ходя - пишете на лично, за да не правя реклами тук.
Иначе преди това съм се опитвала и сама да си уча вкъщи с речници и граматики, но съм малко несериозна и ме домързява. Сега като знам колко пари съм дала не пропускам час. :lol: Ако имам пари като приключа с английския ще си оправя и испанския. Надявам се и там да имам късмет с учителите, защото от тях зависи доколко ще схванеш нещата.

Просто в днешно време нямаш ли връзки някой да те уреди някъде, то трябва да знаеш колкото се може повече езици, за да имаш работа. Затова прецених, че за мен ще е много по-полезно да уча някакъв език в момента, отколкото да плащам такси за някаква магистратура, която после едва ли ще ми върши работа (като сегашната ми диплома) - без опит никой никъде не те иска. Та поне езици да знам. :wink:
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот Локумът » 24 Фев 2016, 15:26

Със сигурност езиците са много важни, колкото повече знаеш, толкова по-добре! В наши дни това е едно от най-важните неща.
Жената се захвана с курс, защото и тя така беше позабравила немския, въпреки че дори е живяла 2-3 години в Германия, просто като не се използва се забравя. Така и стана. Довери се на курсове и учители и сега се справя много добре, дори намери подходяща работа, в която да използва езика си.:)
Аватар
Локумът
 
Мнения: 2167
Регистриран на: 20 Яну 2015, 16:48

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот iwoni » 25 Фев 2016, 11:20

rose_92 написа:
marsu написа:Напоследък ми се иска да си усъвършенствам английския, който не съм използвала толкова много време и вече определено не ми е лесно да се справя с него. Някой има ли идеи за самоучител или е най-добре да отида на някой курс?



Аз съм завършила езикова гимназия преди около 5 години с първи език английски и втори испански. Някога знаех английския много добре, но не го ли упражняваш постоянно, просто го забравяш - така стана и при мен. Преди около 2 години бях на едно много странно интервю за работа, където ме караха да превеждам от български на английски много труден гаден описателен текст и тогава разбрах колко много ми е паднало нивото и как едно изречение не мога да напиша без да се налага да проверявам някоя дума в речника...В университета език просто не се учи или поне при мен беше така - преподавателите само взимат пари, за да не правим нищо.
Понеже не мога да си намеря работа и виждам, че в обявите навсякъде изискват чужди езици и то на много високо ниво, та най-накрая имах възможност да се запиша на курсове, за да си оправя английския и да имам по-голям шанс за хубава работа. Изключително съм доволна. Даже в момента разбирам неща от граматиката, които никой не ни е обяснявал по такъв начин в училище и най-накрая се научих да правя разлика между времената, които най-много ми куцаха...За мен беше важно да си оправя основата, за да надграждам нагоре и затова се записах на по-ниско ниво, отколкото съм. Ако някой иска да знае къде ходя - пишете на лично, за да не правя реклами тук.
Иначе преди това съм се опитвала и сама да си уча вкъщи с речници и граматики, но съм малко несериозна и ме домързява. Сега като знам колко пари съм дала не пропускам час. :lol: Ако имам пари като приключа с английския ще си оправя и испанския. Надявам се и там да имам късмет с учителите, защото от тях зависи доколко ще схванеш нещата.

Просто в днешно време нямаш ли връзки някой да те уреди някъде, то трябва да знаеш колкото се може повече езици, за да имаш работа. Затова прецених, че за мен ще е много по-полезно да уча някакъв език в момента, отколкото да плащам такси за някаква магистратура, която после едва ли ще ми върши работа (като сегашната ми диплома) - без опит никой никъде не те иска. Та поне езици да знам. :wink:

Добре си се ориентирала, със сигурност езиците ще са много по-полезни от магистратурата. И за най-обикновени позиции търсят чужд език.
iwoni
 
Мнения: 483
Регистриран на: 18 Яну 2016, 15:14

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта