Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот rose_92 » 18 Ное 2016, 04:56

То на бг работодатели им дай само изискванията да имат - да знаеш това, да можеш онова, ако може 4-5 езика на високо ниво, ако може не знам си какво, а заплата - минималната. :lol:
Надявам се този език и следващия, който все някога ще науча, да ми помогнат по някакъв начин в живота. Ако не поне няма да се ядосвам, че съм си губила времето, защото все някаква полза от тия езици ще има..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот BeenieGal » 18 Ное 2016, 09:16

Разбира се, че не е загубено време, което си отделила да научиш език. От теб зависи дали ще ги ползваш или няма.
Аватар
BeenieGal
 
Мнения: 483
Регистриран на: 03 Окт 2014, 11:18

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот valensiq » 23 Ное 2016, 15:26

rose_92 написа:То на бг работодатели им дай само изискванията да имат - да знаеш това, да можеш онова, ако може 4-5 езика на високо ниво, ако може не знам си какво, а заплата - минималната. :lol:
Надявам се този език и следващия, който все някога ще науча, да ми помогнат по някакъв начин в живота. Ако не поне няма да се ядосвам, че съм си губила времето, защото все някаква полза от тия езици ще има..

Аз искам да науча английски, учила съм само в училище и на много, много лошо ниво. Наистина по курсовете научава ли се? Аз пък граматически го знам, но не знам думи, тях къде да ги науча? :roll:
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот уморена » 24 Ное 2016, 17:05

Курсовете наистинаса много полезни и много плюсове могат да донест, дори и да не знаеш думи, може малко по малко да се засилиш да върнеш мисълта си.
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот bojo_kolev » 25 Ное 2016, 11:39

На курсовете се учи, но да си свободен и да се занимаваш само с това. Аз ходех на курс и на работа и често нямах време да си правя домашните и да си преглеждам какво сме взели. Така не се учи задоволително език. А думи не е нужно да ходиш на курс, за да учиш думи. Хващаш един речник и почваш, четеш текстове и си вадиш непознатите думи :smile: .
bojo_kolev
 
Мнения: 283
Регистриран на: 01 Окт 2013, 12:35

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот vanusha » 25 Ное 2016, 14:39

bojo_kolev написа:На курсовете се учи, но да си свободен и да се занимаваш само с това. Аз ходех на курс и на работа и често нямах време да си правя домашните и да си преглеждам какво сме взели. Така не се учи задоволително език. А думи не е нужно да ходиш на курс, за да учиш думи. Хващаш един речник и почваш, четеш текстове и си вадиш непознатите думи :smile: .

Е, с това хич не съм съгласна,когато искаш нещо, ще намериш време да го правиш, чак пък толкова ангажиращи работи да си там по 10-12 часа не всеки има, че да няма време 2 пъти седмично да отиде на курса.
vanusha
 
Мнения: 382
Регистриран на: 30 Сеп 2016, 11:36

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот rose_92 » 25 Ное 2016, 15:20

bojo_kolev написа:На курсовете се учи, но да си свободен и да се занимаваш само с това. Аз ходех на курс и на работа и често нямах време да си правя домашните и да си преглеждам какво сме взели. Така не се учи задоволително език. А думи не е нужно да ходиш на курс, за да учиш думи. Хващаш един речник и почваш, четеш текстове и си вадиш непознатите думи :smile: .


Аз на 2 от нивата ходех на работа и едновременно учех английски. Беше трудно, но се справих. Когато искаш нещо, винаги можеш да намериш време. Сега в моята група на това ниво всички работят и вечер идват на курсовете. Едно момиче по цял ден е на лекции, вече идва на курсове, събота и неделя работи по цял ден - още по-заета е "само работещите", така че винаги има начин.
А това с ваденето на думи от речник при мен не беше много ефективно. Така правех известно време преди да почна курсовете ама за мен е по-добре думите, които уча наведнъж да са по някаква определена тема - така ги запомням по-добре, а не например някакви произволни.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот rose_92 » 25 Ное 2016, 15:28

valensiq написа:
rose_92 написа:То на бг работодатели им дай само изискванията да имат - да знаеш това, да можеш онова, ако може 4-5 езика на високо ниво, ако може не знам си какво, а заплата - минималната. :lol:
Надявам се този език и следващия, който все някога ще науча, да ми помогнат по някакъв начин в живота. Ако не поне няма да се ядосвам, че съм си губила времето, защото все някаква полза от тия езици ще има..

Аз искам да науча английски, учила съм само в училище и на много, много лошо ниво. Наистина по курсовете научава ли се? Аз пък граматически го знам, но не знам думи, тях къде да ги науча? :roll:


Ами запиши се на курс според мен и така хем граматиката ще си затвърдиш, хем ще научиш думи на всякакви теми. Ние взимаме мноооого думи - една част са от текстовете, които четем, друга - има един раздел в нашия учебник Vocabulary bank и там думите са разделени на различни теми - например думи, свързани с пътуване, работа/пари/банки/ипотеки.., учене, история/войни, семейство/роднини и много други. На това ниво, което съм аз, вече се включват и много фразеологични глаголи и идиоми..
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот niya_mazova » 28 Ное 2016, 18:04

Така е по-лесно, когато са тематично подредени думите. Наистина се запомнят по-лесно.
niya_mazova
 
Мнения: 443
Регистриран на: 01 Окт 2013, 16:58

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот уморена » 06 Дек 2016, 12:53

rose_92 написа:
valensiq написа:
rose_92 написа:То на бг работодатели им дай само изискванията да имат - да знаеш това, да можеш онова, ако може 4-5 езика на високо ниво, ако може не знам си какво, а заплата - минималната. :lol:
Надявам се този език и следващия, който все някога ще науча, да ми помогнат по някакъв начин в живота. Ако не поне няма да се ядосвам, че съм си губила времето, защото все някаква полза от тия езици ще има..

Аз искам да науча английски, учила съм само в училище и на много, много лошо ниво. Наистина по курсовете научава ли се? Аз пък граматически го знам, но не знам думи, тях къде да ги науча? :roll:


Ами запиши се на курс според мен и така хем граматиката ще си затвърдиш, хем ще научиш думи на всякакви теми. Ние взимаме мноооого думи - една част са от текстовете, които четем, друга - има един раздел в нашия учебник Vocabulary bank и там думите са разделени на различни теми - например думи, свързани с пътуване, работа/пари/банки/ипотеки.., учене, история/войни, семейство/роднини и много други. На това ниво, което съм аз, вече се включват и много фразеологични глаголи и идиоми..

Би ли обяснила, много се притеснявам, че на моите години ще започна да уча отново, но успяваш ли да запомниш всичко, или по-скоро не?! :roll:
уморена
 
Мнения: 158
Регистриран на: 29 Авг 2016, 15:34

ПредишнаСледваща

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта