Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Споделете всичко, което ви вълнува – любопитни факти, мнения или размишления. Общи приказки по общи теми.

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот rose_92 » 07 Дек 2016, 01:40

За ученето никога не е късно - няма значение на колко години си! Естествено с възрастта паметта ни отслабва и ни е необходимо повече време, за да запомним нещата, но не е невъзможно все пак. Ако си упорита и полагаш достатъчно усилия ще успееш. :wink: Аз си уча редовно - след всеки урок имаме тест и домашни, но ако не преговарям нещата от предните нива, просто се забравят като не ги използваш..Трябва непрекъснато да четеш нещо, да пишеш, да повтаряш думите иначе усилията ти ще отидат на вятъра.
rose_92
 
Мнения: 420
Регистриран на: 05 Мар 2014, 17:09

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот valensiq » 10 Мар 2017, 16:33

И моя цел е тази година да науча език, преди знаех немски, уж де, сега положението е страшно, иска ми се да се науча пак, винаги е полезно да знаеш език. :)
Аватар
valensiq
 
Мнения: 159
Регистриран на: 23 Ное 2016, 13:39

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот kalinka-kuku » 27 Апр 2017, 09:39

Уж има някои трикове, с които по-лесно се учи език. На мен лично не ми куцат граматическите знания, колкото думите. Е тях не знам как да науча, освен с използването и повтарянето им постоянно, по какъв друг начин може да се научат?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот kalina_216 » 08 Юни 2017, 15:31

Аз сега започнах да уча език, доста ми куца английския, а той е език, който е задължителен. Предпочитам да уча засилено чужд език сега, докато все още имам време, с деца ще е по-трудно предполагам.
Аватар
kalina_216
 
Мнения: 292
Регистриран на: 23 Мар 2017, 12:24

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот gabinka_80 » 09 Юни 2017, 10:50

На мен ми е било много трудно да се науча на чужд език, ей така с учене. Научих се чак когато заминах да живея извън Бг, до тогава почти невъзможно ми беше да науча непознат език.
gabinka_80
 
Мнения: 300
Регистриран на: 15 Юли 2016, 12:22

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот kalinka-kuku » 01 Авг 2017, 10:56

Някой пробвал ли е тези онлайн обучения, които пускат, дори накрая дават сертификат? Имаше скоро оферта в грабо и много се чудих дали е добър и удачен вариант да се научи език или е невъзможно?
Аватар
kalinka-kuku
 
Мнения: 1189
Регистриран на: 20 Мар 2015, 15:25

Re: Чужди езици - да си премерим учебниците и обученията :)

Мнениеот Elica » 01 Авг 2017, 15:02

Да,м аз съм пробвала такъв онлайн курс, трябва обаче да се полага внимание и старание, иначе са грешно похарчени пари.. със старание всеки език се учи. Добре е, че ти дават степенувани занимание, а не е смаа да се мъчиш какво да започнеш.
Аватар
Elica
 
Мнения: 1721
Регистриран на: 26 Ное 2014, 09:37

Предишна

Назад към Общи приказки

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта