Апарати за кръвно налягане Хартман

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Апарати за кръвно налягане Хартман

Мнениеот FramarMedia » 21 Фев 2012, 13:57

Изображение
Tensoval Duo Control e единственият апарат за кръвно налягане с иновативната Duo Sеnsor технология, която комбинира предимствата на два професионални метода на измерване в един апарат – електронен (осцилометричен) и изключително прецизният метод на Коротков.
Николай Коротков е руски учен , който преди повече от 100 години е установил, че кръвното налягане може да се измери с помощта на маншон и стетоскоп.
Duo Sensor технологията отчита „тоновете на Коротков”, благодарение на вградения си микрофон, което позволява точни измервания дори при пациенти с нарушения в сърдечния ритъм (аритмия). Микрофонът не е монтиран в маншона, а в самия апарат, което минимизира риска от грешки, в следствие на неправилно използване.
Апаратът е снабден с голям екран, показващ кръвното налягане и пулса. Паметта осигурява съхранение на 30 измервания на двама души, както и функция „Гост” за трети човек. Ергономичният дизайн на свързващия накрайник гарантира лесната употреба, а маншонът се предлага в два удобни размера – стандартен (22-32 см) и Large (32-42 см).
На 18 Декември 2011 апаратът Tensoval Duo Control бе удостоен с наградата на Регионална Фармацевтична Колегия гр. Пловдив „Медицинско Изделие на 2011 г.”

Повече информация за апаратите за кръвно налягане на Хартман.
Аватар
FramarMedia
Модератор
 
Мнения: 427
Регистриран на: 26 Мар 2011, 10:39

Re: Апарати за кръвно налягане Хартман

Мнениеот stef » 02 Мар 2012, 18:41

Закупих апарата преди 2г. и съм много доволна.Единственият апарат за кръвно налягане съчетаващ 2 технологии на измерване -осциометричен метод и този на Коротков!
stef
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Фев 2012, 17:23

Re: Апарати за кръвно налягане Хартман

Мнениеот borislav.bo » 06 Мар 2012, 15:27

Еми Хартман си е доста наложена фирма- производител на пазара, до сега не съм чувал негативни отзиви за техни продукти.
borislav.bo
 
Мнения: 96
Регистриран на: 03 Юни 2011, 22:28

Re: Апарати за кръвно налягане Хартман

Мнениеот sanya » 04 Май 2012, 11:00

Баба ми скоро ще празнува 80-годишния си юбилей :D Доста дълго се чудихме какъв подарък да й изберем, но се сетих, че може да й купим апарат за кръвно налягане. Иска ми се обаче да може сама да си го използва, без да се затруднява и в тази връзка ще ви помоля да ми препоръчате модел. Примерно ние да й го настроим, а тя да натиска само едно или две копчета... Мисля, че най-добрия вариант е да се слага на китката или? Доста се порових из интернет и срещнах много позитивни мнения. Единствения въпрос е ще може ли лесно да си мери кръвното налягане? Тя по принцип е с ниско кръвно и не е чак такъв проблем, но нека да си има вкъщи, защото й го мерим само като идва у нас на гости.
sanya
 
Мнения: 62
Регистриран на: 05 Апр 2012, 12:32

Re: Апарати за кръвно налягане Хартман

Мнениеот nadya » 07 Май 2012, 10:20

Чудесен избор сте направили, мисля че баба ти много ще се зарадва на подаръка :)
Майка ми имат вкъщи апарат за кръвно, който се поставя на китката и наистина много лесно се използва - не е на Хартман, но върши чудесна работа. Тези, които са за ръка не знам доколко за удобни, макар че вече нямат нищо общо със старите.
Ето този е на хартман за китка:

hartman-tensoval-kitka.jpeg
hartman-tensoval-kitka.jpeg (6.84 KiB) Прегледано 1655 пъти
nadya
 
Мнения: 53
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:10

Re: Апарати за кръвно налягане Хартман

Мнениеот cvd » 04 Апр 2013, 10:51

Имам апарат на Хартман от 3 години, но не смея да го ползвам. Още докато беше в гаранция, се наложи да го представя в сервиза, тъй като нещо мереше много различно от очакваното - сравнено с класическия апарат със слушалка. Много любезно го взеха, извършиха ремонт - записано в гаранционната карта, но не получих протокол за състоянието на апарата след ремонта.Още когато взех апарата от ремонт ми направи впечатление, че не може да се калибрира, както е описано в упътването.Не ми казаха защо.Започнах да го ползвам и всичко като че ли изглеждаше добре - то и кръвното ми беше в норми. Когато, обаче, вдигнах кръвно 200, се оказа че апарата показва 167. Мисля, че търговските реклами надценяват действителното качество на продукцията и нивото на сервизната дейност
cvd
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Апр 2013, 17:31

Re: Апарати за кръвно налягане Хартман

Мнениеот Siss » 08 Апр 2013, 14:00

Еми Хартман си е доста наложена фирма- производител на пазара, до сега не съм чувал негативни отзиви за техни продукти.

Така е, а и със здравето компромиси не бива...качеството е от огромно значение.
Siss
 
Мнения: 279
Регистриран на: 11 Дек 2012, 13:11


Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта