Има ли в България простотия ?

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Има ли в България простотия ?

Мнениеот bisertaskov » 18 Мар 2012, 22:06

Е ако има споделете я.
На Аязмото с кола може да ви коства доста пари.Разходката ми излезе доста скъпо.Надран преден капак на колата,черта достатъчно дълбока от предния калник,предна врата,задна врата,заден калник.Честито на печелившите.И още поне десет коли със същите последствия.Навъртаха се някакви "полицаи" които си пишеха нещо.То полицаите са като дърветата на Аязмото стоят си на едно място пък около тях каквото ще да става.Държавата е простотия мизерия и още куп гнусотия.Отиваш някъде да почиваш а трябва да се оглеждаш като мишка да не те сполети някой вандал и да ти провали почивката.Не ми се живее в тази тъпа държава,писна ми.Трябва ли да ходим със сопите и да си пазим имуществото ?Трябва ли да търпим това ? Трябва ли да си затваряме очите и като послушни пчелички да работим а те да ни крадат ?
Трябва ли да имаме свобода в тая тъпа държава ? Много въпроси на които има само един отговор в България трябва да търпиш ако ли не БЯГАЙ.
Прикачени файлове
7114ef9f1c15ade8a3189efde496a1b1_597x448_74dc8_11342848_d7f14_14681103_0f2c6_15333020.jpg
7114ef9f1c15ade8a3189efde496a1b1_597x448_74dc8_11342848_d7f14_14681103_0f2c6_15333020.jpg (40.71 KiB) Прегледано 1411 пъти
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот teddy » 19 Мар 2012, 10:07

bisertaskov написа:Е ако има споделете я.
На Аязмото с кола може да ви коства доста пари.Разходката ми излезе доста скъпо.Надран преден капак на колата,черта достатъчно дълбока от предния калник,предна врата,задна врата,заден калник.Честито на печелившите.И още поне десет коли със същите последствия.Навъртаха се някакви "полицаи" които си пишеха нещо.То полицаите са като дърветата на Аязмото стоят си на едно място пък около тях каквото ще да става.Държавата е простотия мизерия и още куп гнусотия.Отиваш някъде да почиваш а трябва да се оглеждаш като мишка да не те сполети някой вандал и да ти провали почивката.Не ми се живее в тази тъпа държава,писна ми.Трябва ли да ходим със сопите и да си пазим имуществото ?Трябва ли да търпим това ? Трябва ли да си затваряме очите и като послушни пчелички да работим а те да ни крадат ?
Трябва ли да имаме свобода в тая тъпа държава ? Много въпроси на които има само един отговор в България трябва да търпиш ако ли не БЯГАЙ.

Е, така ли никой нищо не е видял? Ама те полицаите миличките защо да ги търсят - ще вземат да се изморят и после няма да са адекватни да си искат рушветите! Ставала съм свидетел на много подобни случки, в които потърпевшите си отнасят парсата. Не слагам всички под общ знаменател, но има много "такива".
Веднъж с една приятелка паркирахме буквално за минути и ни закопчаха колата :evil: Единствено нашата малка колица беше със скоби, докато баровските коли и джипове наоколо не бяха докоснати дори. Е, кой е мишката в случая питам аз?
На един приятел, пък дори му върнаха ресто, след като им "бутна", за да не му пишат акт. Тук вече и ние сме си виновни, защото предпочитаме да се изръсим с 10-20 лв, вместо да си платим глобата.
Истории има много и в никакъв случай не са само с полицаи. За съжаление простотията е навсякъде около нас и докато не се окопитим сами да си помогнем, няма кой да го направи. Минавало ми е през ум да заминем някъде в чужбина, имаме много приятели, при които бихме могли да отидем, но не мога да си оставя семейството тук. Не мисля, че бих могла да живея далеч от България - от близките и приятелите си, колкото и трудност да срещам. Засега се справяме, пък по-натам ще видим...
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот upsurd » 19 Мар 2012, 20:56

Страшна простотия,но тя е навсякъде .За полицаите няма какво да говорим,преди тази професия беше на почит сега е нарицателно.Хората освен страх от закона имаха и уважение към полицията.Имах един инцидент с колата,блъсна ме една жена на светофара като вместо на пред тръгна назад, след това избяга.Аз и записах номера и се обадих на кат.Казаха ми щом няма жертви и наранени да отида до кат с колата.Намериха я веднага по моето описание и какво от това.Жената пристига с мъжа си и с детето си което е инвалид.Полицаят ми вика сега по внимателно излезте от вън и се разберете и т.н.Естествено заради детето я съжалих и се отказах от наказателно преследване.Но така ли трябва да постъпи един служител на реда.Мисля че тука има нарушение на правилника за движение ,бягство от ПТП, нищо общо няма със социалното и семейно положение.
upsurd
 
Мнения: 23
Регистриран на: 08 Яну 2012, 11:08

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот dochkata » 20 Мар 2012, 10:39

Не разбирам защо слагате всички под общ знаменател? Навсякъде, във всяка една професия си има и читави, и нечитави служители. И защо има простотия в България? Не сме ли ние причината за това, ние с нашия манталитет и закоравели разбирания? Имало корупция - ами не давайте пари и не подкупвайте, за бога! Защо да е виновен служителя, който ги е взел, а не вие, които ги давате?
Аз живея добре в България - работя, имам прекрасно семейство и приятели, и нищо не ми липсва. Щастлива съм, че живея точно тук и сега. Вярно е, че има още много да се желае и то не в едно отношение, но ние сме хората, ние трябва да се борим за тази промяна. Имам много приятели, които заминаха и се върнаха от чужбина, защото не могат да свикнат с живота там... Всичко е устроено, подредено, изкарват пари, за да живеят добре, но къде са семействата и приятелите им, с кого да се порадват на всичко това?
Камъкът си тежи на мястото - това е моето мнение по въпроса :roll: и въпреки простотията, не бих избрала да живея на другаде :)
dochkata
 
Мнения: 37
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:27

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот Silvi » 20 Мар 2012, 15:18

:lol: :lol: :lol: Лелееее супер тема, то ако в България няма простотия, къде я има. Смятам, че световната простотия е започнала от България.Тук всеки гледа себе си и от време на време градинката на съседа за да може да си открадне нещо ако му хареса. А що се отнася до инциндента, от който сте били потърпевши просто е още едно доказателство, че максимата : " Може и на мен да ми е зле, но и на Вуте да не му е добре".
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот Saiman » 20 Мар 2012, 21:05

Silvi написа::lol: :lol: :lol: Лелееее супер тема, то ако в България няма простотия, къде я има. Смятам, че световната простотия е започнала от България.Тук всеки гледа себе си и от време на време градинката на съседа за да може да си открадне нещо ако му хареса. А що се отнася до инциндента, от който сте били потърпевши просто е още едно доказателство, че максимата : " Може и на мен да ми е зле, но и на Вуте да не му е добре".

Много точно определение за простотията ,която е навсякъде.По горе четох пост колко е хубаво и готино у нас и как ние сме виновни че полицията не си върши работата.То да не ти се случва ама някой ако ти направи такова нещо и полицаите се озъртат и се чудят къде да изкарат смяната друга песен ще запееш " dochkata".Какви пари човека отишъл да се разходи и му разказали играта на колата.И не ми говори за полицаите, спира ме един на жабките в Стара Загора и ми иска документите гледа гледа и на края на изпроводяк ми вика "И да си пускаш фарчеата "аз не мога да зацепим за какво говори.След като пак ми го каза най накрая включих.Не знам как ги избират ма са много зле.
Saiman
 
Мнения: 26
Регистриран на: 09 Фев 2012, 22:44

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот GRIP » 20 Мар 2012, 21:15

"Е ка да нема она е на всекаде "добре дошли в държавата на простотията.Ако съседа не може да ти направи добро що пък да вземе да ти направи някаква мизерия.И като те гледа как си блъскаш главата от яд на него му е густо.Не само по улиците на работното място е същото,завист и стремеж да постигнеш повече от другия на всяка цена независимо от средствата и методите.Всеки ден се сблъскваме с простотия и то в повече,ако някой каже че у нас я няма значи лъже себе си.На скоро ми се обадиха за детските надбавки и казаха да си избера банка с която работят те,питам защо като си имам сметка, казаха че такова е нареждането, ако сам не си избера между две банки които ми предлага служебно ще ми направят сметка.За 35 лв.отделна сметка - простотия че аз повече има такси и обслужване на година.Пишете за простотите хем да се посмеем пък и да знаем от какво да се пазим. :D :D :D :D :D
GRIP
 
Мнения: 35
Регистриран на: 16 Ное 2011, 20:38

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот genata76 » 21 Мар 2012, 11:05

Хайде сега и аз да се включа, че да се посмеете и с мен! Отивам до банката и искам удостоверение за банковата си сметка, а служителката ме пита - За коя карта ви трябва? Отговарям й, че имам само една, а тя ме гледа едно учудено :x Питам я - Защо, вие колко карти виждате? ТРИ!!! - отговаря ми тя :evil: Започвам да обяснявам, че няма как да са 3, защото имам една единствена сметка. Може това да ми е третата карта, защото другите две примерно са изтекли, но имам една единствена сметка, а са ми удържали автоматично такса за 3 :evil: Е, това ако не е простотия, здраве му кажи!
genata76
 
Мнения: 27
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:35

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот shushito » 23 Мар 2012, 13:41

Да се смееш ли, да плачеш ли, не знам? И мен много неща са ме разочаровали, но една случка направо ме потресе :( Бях студентка в София и работих в една рекламна агенция до Пирогов. Спирката ми беше на Руски паметник... До Пирогов има и една друга болница, 1-ва или 2-ра Градска болница не си спомням точно. Та какво ми се случи - един човек получи епилептичен пристъп и се строполи на тротоара, който е точно срещу болницата. Тичам отсреща и в паника обяснявам, че трябва да излезе лекар, а те най-безцеремонно ми заявяват - Обадете се в Пирогов! :x Звъня в Пирогов, а оттам ми казват /с право между другото/ - Болницата е на две крачки, отидете там! Е, направо ми падна пердето, ви казвам :evil: Не съм конфликтна личност, но безхаберието на хората просто ме влудява. Върнах се в болницата, развиках се едно хубаво, така че всички да ме чуят и най-накрая благоволи да излезе един лекар. Докато отиде при човека отсреща, той вече се беше поокопитил и се опитваше да се изправи... Ще те оставят да умреш като куче на улицата и никой няма да те погледне :( Излишно е да ви казвам колко хора ни подминаха, без дори да попитат какво става. Спряха се единствено едни чужденци, туристи и въпреки, че не говорят български останаха при човечеца, докато не се върна с лекаря. Кажете ми на какво прилича това, в каква държава живеем? Как ще подминеш, човек в такова състояние? Утре недай си боже може да е твоя баща... Ума ми не го побира!
shushito
 
Мнения: 59
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:30

Re: Има ли в България простотия ?

Мнениеот dochkata » 27 Мар 2012, 12:25

Saiman написа:Много точно определение за простотията ,която е навсякъде.По горе четох пост колко е хубаво и готино у нас и как ние сме виновни че полицията не си върши работата.То да не ти се случва ама някой ако ти направи такова нещо и полицаите се озъртат и се чудят къде да изкарат смяната друга песен ще запееш " dochkata".Какви пари човека отишъл да се разходи и му разказали играта на колата.И не ми говори за полицаите, спира ме един на жабките в Стара Загора и ми иска документите гледа гледа и на края на изпроводяк ми вика "И да си пускаш фарчеата "аз не мога да зацепим за какво говори.След като пак ми го каза най накрая включих.Не знам как ги избират ма са много зле.

А, по добре да не пея, че... :lol:
Далеч не съм искала да оневинявам озъртащите се полицаи с поста си. Просто изказах мнение, че не всички са еднакви! И то не важи само за полицаите, а за абсолютно всички сфери. Простотията си я носим вътре в нас и не ми казвайте, че вие, ваш близък или приятел никога не сте изпростявали по един или друг повод. Такова ни е обществото, манталитета ни е такъв и трябва да се сърдим само и единствено на себе си. Като сте останали недоволни от работата на полицаите, поискахте ли им имената, пуснахте ли жалба? Ама на нас все не ни се занимава и си все си казваме - От мен да мине... Е, няма как да се промени ситуацията в България, докато чинно свеждаме глави и не искаме да си усложняваме живота с излишни разправии. Ние сме част от обществото и за да се промени то, трябва първо ние да го направим - така поне мисля аз! Винаги съм казвала това, което мисля и съм отстоявала правата си, и да ви кажа честно живея доста добре със себе си. И защо мислите, че подобни неща се случват само в България?
dochkata
 
Мнения: 37
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:27

Следваща

Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта

cron