Магнитни бури - какво правите при дните с изригвания

Тук е мястото за въпроси, касаещи медицински и здравни теми, които споделяме помежду си.

Магнитни бури - какво правите при дните с изригвания

Мнениеот SunFlower » 19 Мар 2012, 11:17

слънце.jpg
слънце.jpg (6.29 KiB) Прегледано 1454 пъти


Какво правите когато сутрин се събудите с адско главоболие, пиете какво ли не, но положението не се оправя.С дни усещате нервност и напрежение, трудно заспивате или въобще не можете да спите. Може би това се дължи на изригвания на слънцето, наречени още магнитни бури. Учените твърдят, че тези магнитни бури се отразяват най-вече на хронично болните.Вие как мислите, има ли нещо общо слънцето с дискомфрота, който усещате и как се справяте с положението в тези париоди?
Аватар
SunFlower
 
Мнения: 83
Регистриран на: 24 Фев 2012, 14:36

Re: Магнитни бури

Мнениеот nadya » 19 Мар 2012, 11:44

Несъмнено слънцето влияе на всички нас - на някои повече, на други по-малко. Аз лично винаги усещам, когато има магнитни бури и имам много неприятно главоболие. Избягвам да пия лекарства, въпреки че неразположението ми продължава 2-3 дена. Гледам да хапвам повече плодове и зеленчуци и повече да се движа.
Чела съм, че магнитните бури влияят на хората със сърдечно-съдови заболявания. Че броят на инфарктите и инсултите се увеличава 2-3 пъти, особено когато има слънчево изригване. Затова не бива да подценяваме слънцето и въздействието му върху нашия организъм, защото то може да бъде както благоприятно, така и неблагоприятно и да застраши сериозно нашето здраве.
nadya
 
Мнения: 53
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:10

Re: Магнитни бури

Мнениеот dochkata » 19 Мар 2012, 13:40

При мен неразположението идва няколко дена след магнитната буря - много странно... Съобщят ли за магнитни бури и си знам, че няколко дена след датата няма да ми е "читаво". Знам, че действието е по-силно при хора с високо кръвно, а моето е ниско - явно при мен всичко е наопаки :roll:
dochkata
 
Мнения: 37
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:27

Re: Магнитни бури

Мнениеот Margo » 19 Мар 2012, 17:28

dochkata написа:При мен неразположението идва няколко дена след магнитната буря - много странно... Съобщят ли за магнитни бури и си знам, че няколко дена след датата няма да ми е "читаво". Знам, че действието е по-силно при хора с високо кръвно, а моето е ниско - явно при мен всичко е наопаки :roll:

Дали наистина съществува нещо подобно или просто промиват мозъка на хората и им внушават, че има някаква закономерност? И аз понякога се чувствам дискомфортно и обикновено си го обяснявам с магнитните бури, но знае ли човек?
Margo
 
Мнения: 691
Регистриран на: 08 Апр 2011, 20:46

Re: Магнитни бури

Мнениеот miki » 20 Мар 2012, 11:17

Никога не съм усещала влиянието на магнитните бури. Напоследък все по-често се тръби за тях и за вредното им влияние върху човешкия организъм. Чувала съм от приятелки, че ги боли глава, че им пада кръвното, но за мое щастие никога не съм го изпитвала. Може би има хора, които са по-предразположени към подобни влияния...
miki
 
Мнения: 80
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:19

Re: Магнитни бури

Мнениеот Silvi » 21 Мар 2012, 15:12

На мен много ми влияят тези магнитни бури,но обикновено дискомфорт усещам на следващия ден. Не зная какво точно представляват и по какъв начин влияят на човешкото здраве, но много мои близки споделят, че също изпитват същото като мен в определени дни. Вероятно има нещо!
Silvi
 
Мнения: 234
Регистриран на: 04 Яну 2012, 16:02

Re: Магнитни бури

Мнениеот utro77 » 18 Сеп 2012, 09:20

И на мен ми влияе слънчевата активност. :( Безсъние,главоболие, нервност, некомфорт, високо кръвно... Спасявам се с мента, глог, валериана, по-стриктно следене на кръвното и вършене на приятни и разтоварващи неща. Наскоро прочетох, че в такива дни е добре да се консумират по-леки храни /без животински мазнини/, както и повече пресни зеленчуци и плодове. Смятам да изпробвам и този трик. Дано има ефект.
Вредните последици от слънчевите изригвания обикновено се отразяват на Земята след 1-2 дни. Затова няма нищо необичайно да се чувстваме зле именно в такъв период след изригването.
Suffer well!
Аватар
utro77
 
Мнения: 53
Регистриран на: 23 Май 2012, 15:56

Re: Магнитни бури

Мнениеот pesho » 22 Авг 2013, 16:02

Ужас...Винаги, когато чувствам, че главата ми е в менгеме, се оказва, че е имало магнитни бури...
pesho
 
Мнения: 62
Регистриран на: 26 Юли 2013, 13:02

Re: Магнитни бури - какво правите при дните с изригвания

Мнениеот Kaya » 09 Яну 2015, 11:25

Изобщо не ми влияят такива магнитни бури изриграния и какво ли не още, но май съм от малкото, които не се повлияват по никакъв начин от активността на слънцето. :roll:
Ако си знаете цената, значи се е налагало да я казвате на някого.
Аватар
Kaya
 
Мнения: 2797
Регистриран на: 14 Ное 2014, 15:52

Re: Магнитни бури - какво правите при дните с изригвания

Мнениеот Pipilota » 16 Яну 2015, 10:00

Аз винаги имам главоболие, когато има такива слънчеви изригвания, за щастие не е силно неразположението ми.
kukuvicac
Аватар
Pipilota
 
Мнения: 4258
Регистриран на: 14 Ное 2014, 12:41


Назад към Общи здравни теми

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта