Врастване на нокътя на крака - какво да правя?

Врастване на нокътя на крака - какво да правя?

Мнениеот Bella » 24 Мар 2012, 15:00

От малка изпадам в ужас когато трябва да си изрежа ноктите на краката.Като порастнат малко повече и ми се врязват в месото и много боли. Понякога ходя на педикюр където ми ги режат с едно като клещички. Една приятелка ми сподели, че може да се обърна към хирург, който може да ми оправи проблема, прави се нещо като малка операция и може да ми се оправят, но малко ме е страх. Има ли някой с подобен на моя проблем и как го е решил?
Аватар
Bella
 
Мнения: 233
Регистриран на: 20 Сеп 2011, 15:17

Re: Врастване на нокътя на крака

Мнениеот southern_sun » 24 Мар 2012, 17:36

Моята дъщеря е така от малка. Когато беше бебе и режех ноктите на краката с ножичка, само в права линия както ме е посъветвала мъникюристка, но въпреки това ноктите на краката и са ужасни. На палците се подвиват в страни, а на другите пръсти напред подвиват се по пръста. Не знам какво да правя, що се отнася до рязането всичко съм си спазвала както трябва, но баща и има подобен проблем, а тя прилича на него. Сега е на 15 и не ми се мисли какво ще стане като порасне.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Врастване на нокътя на крака

Мнениеот rosentushev » 25 Мар 2012, 13:29

Bella написа:От малка изпадам в ужас когато трябва да си изрежа ноктите на краката.Като порастнат малко повече и ми се врязват в месото и много боли. Понякога ходя на педикюр където ми ги режат с едно като клещички. Една приятелка ми сподели, че може да се обърна към хирург, който може да ми оправи проблема, прави се нещо като малка операция и може да ми се оправят, но малко ме е страх. Има ли някой с подобен на моя проблем и как го е решил?

Здравейте,
врастналият нокът е неприятно заболяване, за съжаление не се постига успех при никакво друго лечение освен хирургично. Извършва се пластика на нокътното ложе, под местна анестезия и забравяте за проблемите. Избягвайте хирурзи които Ви предлагат отстраняване на целия нокът, това е прийом от инквизицията с доказано лоши резултати.
Успех!
Д-р Росен Тушев
Хирург в ІV Хирургична Клиника на УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов"
Ръководител на "Вита Херния Център" София
Skype: rosentushev
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
rosentushev
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Фев 2012, 12:17
Местоположение: София

Re: Врастване на нокътя на крака

Мнениеот ирина » 29 Мар 2012, 19:25

Др Тушев вие правите ли тази интервенция
ирина
 
Мнения: 37
Регистриран на: 18 Дек 2011, 01:26

Re: Врастване на нокътя на крака

Мнениеот rosentushev » 30 Мар 2012, 09:21

ирина написа:Др Тушев вие правите ли тази интервенция

Да, извършвам тази интервенция.
Д-р Росен Тушев
Хирург в ІV Хирургична Клиника на УМБАЛСМ "Н. И. Пирогов"
Ръководител на "Вита Херния Център" София
Skype: rosentushev
+359 889 813 724
+359 878 813 724
http://www.rossentushev.com
Аватар
rosentushev
 
Мнения: 7
Регистриран на: 22 Фев 2012, 12:17
Местоположение: София

Re: Врастване на нокътя на крака

Мнениеот mima_75 » 30 Мар 2012, 22:21

Здравейте, Bella i Irina. Аз имах вашия проблем преди години. Нокътя ми се беше врязъл в месото и даже беше почнал да набира. Така можеш да си ходиш дълго, но трябва да вземеш мерки най-добре. Аз също не обичам да ходя по лекари, но един ден просто отидох на хирург. Казаха ми, че трябва да се премахне оперативно, така и направих. Слагат упойка в пръста и премахват тази половина от нокътя, която се е забила в месото, не целия нокът. Малко е неприятна упойката, но няма как, иначе след това не усещаш нищо. И така вече нямам проблеми в него, но и аз си мисля, че е по наследство, защото и моя баща е имал същите проблеми, които имам и аз. Това е. Най-добре да се потърси лекар, защото е неприятно и болезнено. Няма нищо страшно.Желая ви всичко най-хубаво.
mima_75
 
Мнения: 1
Регистриран на: 30 Мар 2012, 22:09

Re: Врастване на нокътя на крака

Мнениеот Alex_w » 22 Окт 2012, 19:59

Извинете, имам същият проблем, нокътя на десният ми крак е враснал в месото, преди много ме болеше, сега ме боли само ако стисна или натисна мястото, (като го стисна по силно тече кръв) то се е подуло леко и е зачервено, така е от доста време. Като ходя не ме боли, притеснява ме само това, че е подуто и зачервено, има ли опасност да ми ампутират пръста :( Ако има такава, веднага ще отида на лекар, операцията колко пари струва и болезнена ли е
Alex_w
 
Мнения: 1
Регистриран на: 22 Окт 2012, 19:55

Re: Врастване на нокътя на крака

Мнениеот Снежана » 23 Окт 2012, 12:25

Alex_w написа:Извинете, имам същият проблем, нокътя на десният ми крак е враснал в месото, преди много ме болеше, сега ме боли само ако стисна или натисна мястото, (като го стисна по силно тече кръв) то се е подуло леко и е зачервено, така е от доста време. Като ходя не ме боли, притеснява ме само това, че е подуто и зачервено, има ли опасност да ми ампутират пръста :( Ако има такава, веднага ще отида на лекар, операцията колко пари струва и болезнена ли е

Е чак пък да ти ампутират пръстааа, е няма нужда. Просто отиди да хирург да ти погледне пръста, той ще прецени какво трябва да се направи. Чувала съм, за вадене на нокти( малко страшничко звучи) за да се оправи проблема. Но не се чуди повече, а отивай на лекар.
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Врастване на нокътя на крака

Мнениеот рени38 » 23 Дек 2012, 18:41

Здравейте и от мен
И аз го имам същия проблем . При мен е на 2 палеца и показалец . Някой ще ми даде съвет къде да отида и какво да правя
Благодаря ви
рени38
 
Мнения: 15
Регистриран на: 05 Дек 2012, 00:02

Re: Врастване на нокътя на крака

Мнениеот рени38 » 08 Яну 2013, 22:53

май никой няма отношение по моя проблем и може ли са се оправятт и 3 прьста наведнъж
рени38
 
Мнения: 15
Регистриран на: 05 Дек 2012, 00:02

Следваща

Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта