Сексология и сексуални проблеми

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот shamy » 31 Мар 2014, 20:01

Здравейте,
С приятелката ми правихме секс с презерватив, всичко мина напълно нормално.
Когато приключих и го извадих презерватива беше по влажен от обичайно и от други случаи. Проверихме дали е скъсан като напълнихме с вода, нямаше поражения. Приятелката ми каза че е усетила топлина когато съм свършил. Искам да попитам възможно ли е да е забременяла ?
shamy
 
Мнения: 3
Регистриран на: 31 Мар 2014, 19:58

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 12 Апр 2014, 12:52

Daisy написа:Здравейте,
имам сериозна връзка от 5 години , но повече от две години имаме сериозен проблем с моя партнюр.Нямаме постоянен полов контакт.Когато се опитаме членът му пада и неможе да се осъществи акта.Говорили сме много пъти по този въпрос, той казва , че е от притеснение, а аз си мисля , че е изгубил сексуално желание към мен,защото не се получава , а всъщност знам, че ме обича и не е та.Отношенията ни са добри.Няма къвги между нас, немисля, че има и друга.
Неиска да ходи на лекар , защото казва, че това му е в главата и всеки път се сеща как ще се повтори случката и няма да се получи.
Моля за съвет.Чуството е ужасно , и аз започвам да се чуствам непълноценна ,комплексирана и още какво ли не .
Благодаря Ви:
Поздрави:


Той има форма на еректилна дисфункция, най - вероятно с психогенна причина. За да се установи причината трябва да се осъществи консултация и да се направят някои изследвания. Номерът ми е 0899 85 90 72
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 12 Апр 2014, 12:57

paradox92 написа:Здравейте д-р Еров,
Имам следния въпрос - аз и приятелката ми сме на по 21 години. До преди 4 месеца приятелката ми беше девствена. Оттогава насам правим редовен секс, но тя трудно се овлажнява, а и досега не е достигала до оргазъм. Това нормално ли е? И още - как мога да ускоря процеса на задоволяване?
Поздрави и благодаря предварително.


Като се има предвид възрастта е нормално да не получава оргазъм в началото, тъй като все още няма достатъчно опит и може би не сте свикнали един с друг до такава степен. Относно овлажняването, може да се използват лубриканти ( напр.ГЛАЙТГЕЛЕН гел). Наблягайте на любовните ласки и на оралната любов.

Ако имате конкретен въпрос, който не искате да напишете тук, може да ме попитате по телефона- 0899 85 90 72
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 12 Апр 2014, 13:05

shamy написа:Здравейте,
С приятелката ми правихме секс с презерватив, всичко мина напълно нормално.
Когато приключих и го извадих презерватива беше по влажен от обичайно и от други случаи. Проверихме дали е скъсан като напълнихме с вода, нямаше поражения. Приятелката ми каза че е усетила топлина когато съм свършил. Искам да попитам възможно ли е да е забременяла ?


Презервативите са най -надеждният контрацептив. Преди да ги използвате, е желателно да усвоите добре начините за употребата им. Овлажняването на жената може да е по- обилно в зависимост от степента на възбуда, колкото до топлината- това е субективно усещане.
Ако е запазена целостта на презерватива, не би трябвало да има опасност от забременяване.Но ако имате притеснения, желателно е партньорката Ви да си направи един тест за бременност, за ваше спокойствие!
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Kirilova_p » 13 Апр 2014, 13:31

Здравейте! Имам един,може би малко странен въпрос.Какво представлява точно клиторния оргазъм?Аз лично дори не мога да определя дали съм го изпитвала...Докато приятелят ми ме стимулира,започвам да изпитвам "онова" чувство,стягането в корема,краката ми изтръпват всичко ми пулсира и после изведнъж започва да ме боли.От адски приятно до адски болезнено и гадно, неприятно за части от секундата...Това какво означава. Има ли шанс да съм от жените,които никога не изпитват оргазъм?
Благодаря предварително !
Kirilova_p
 
Мнения: 2
Регистриран на: 13 Апр 2014, 13:26

Проблем!

Мнениеот Gang » 13 Апр 2014, 17:11

Здравейте, Др. Еров... Реших да се допитам най-накрая до специалист... Никога не съм предполагал че ще имам проблеми с ерекцията и то на 25 години, но ето на... Всичко започна преди около година времето когато тръгнах с новата ми приятелка... в началото всичко беше наред, но с течение на времето ерекцията ми започна да намалява ... първоначално сутрешната почти изчезна, а си спомням, че преди след като стана рано сутрин трябваше да чакам няколко минути за да ми спадне и да съм в състояние да отида до тоалетна :D ... Мириса на урината също се промени за известно време стана остра и странна... след това отново се оправи или поне сега не усещам разлика ... Но проблемите с ерекцията си продължават става ми все по трудно и спада доста бързо... Усещам и някакъв много странен дискомфорт ниско долу от бельо носене на колани и тем подобни ... Преди време приятелката ми имаше цистит или нещо от сорта... възможно ли е да се е прехвърлило на мен? Какво мога да направя и на какво заболяване отговарят симптомите ми :(
Gang
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Апр 2014, 16:55

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот veppu » 16 Апр 2014, 02:14

Здравейте Д-р Еров наложи да стигна и до вас понеже се появи проблем с моя приятел но той засега неиска да споделя с никой и каза само на мен дори за момента отказа да иде и на лекар. Проблема е следния. Забелязвах че от месец насам докато правим секс някои път получава ерекция всичко е както трябва. Друг път отначало получи ерекция при орална любов постепенно се върне в нормален и се започва отново докато не получи ерекция и по трудно започна да свършва при тези непрекъснати аномалии. Случи се веднъж че опитахме с какво ли не да се възбуди и накрая нищо дори и не свьрши и се откаьахме. Виждах че нещо става и не ср получава дори си помислих да не е в мен проблема. Докато онзи ден не ми каза сам че и той забелязал най вече когато му правя орална любов в областта на главичката че не усеща чувствителност както преди е било ,надолу по ствола усеща всичко както трябва но на главичката чувствителността му е намаляла и не му доставя така удоволствието което му е необходимо. Да добавя той не е обрязван. И въпроса ми е да кажете какво можем да направим нещо здравословно ли ще е някакъв съвет поне да знаем от къде идва проблема му.
veppu
 
Мнения: 2
Регистриран на: 16 Апр 2014, 01:45

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот gan4o_ » 18 Апр 2014, 15:34

Доктор Еров, аз съм мъж в тежка депресия.Проблемите неможах да ги реша без медикаменти. Вследствие на депресията получих и еректилна дисфункция ! Нежелая да взимам антидепресанти, заради изключително вредните последици върху сексуалното здраве. В момента взимам Тритако ( http://apteka.framar.bg/30000827/%D1%82 ... C%D0%B3-20 ), но усещам подобрения единственно върху съня и отчасти при ерекциата, но лошите мисли не изчезват изобщо ! Въпросът ми към Вас е кой е възможно най-силният медикамент за хора в депресия, който по никакъв начин да не се отразява зле на сексуалните функций ? Има ли такъв изобщо или Тритако е единственния ? Целя с това да намеря оптимално решение на проблема без да го задълбочавам с проблеми в секса .
ПП: Преди време имах само лека депресия, с която се научих да живея, но след няколко "засечки" в леглото депресията стана изключително тежка. Така, че сексуалните проблеми са в основата на задълбочаването. Между другото пробвал съм циалис 20мг ,но ефекта беше нулев. Нека да отчета и че нямам физиологични причини за еректилната дисфункция!
gan4o_
 
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Апр 2014, 15:20

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Yanko_Partizancheto » 19 Апр 2014, 10:32

Здравейте Д-р Еров възможно ли е по някакъв начин да се увеличи половия член и ако да какъв е той (хапчета упражнения тежести уреди "без хирургична намеса" )
Yanko_Partizancheto
 
Мнения: 5
Регистриран на: 24 Дек 2013, 22:30

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 19 Апр 2014, 11:15

Kirilova_p написа:Здравейте! Имам един,може би малко странен въпрос.Какво представлява точно клиторния оргазъм?Аз лично дори не мога да определя дали съм го изпитвала...Докато приятелят ми ме стимулира,започвам да изпитвам "онова" чувство,стягането в корема,краката ми изтръпват всичко ми пулсира и после изведнъж започва да ме боли.От адски приятно до адски болезнено и гадно, неприятно за части от секундата...Това какво означава. Има ли шанс да съм от жените,които никога не изпитват оргазъм?
Благодаря предварително !


Най- вероятно изпитвате болка от прилагането на по- силен натиск в клиторната област. Обикновено 90% от жените получават оргазъм чрез клиторна стимулация, когато обаче натискът е по- силен от нужното, започването на оргазъм може да бъде преустановено. Накарайте Вашия партньор да бъде по- внимателен в тази област, от момента на започване на приятните усещания.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron