Сексология и сексуални проблеми

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот tsodar » 08 Юли 2014, 16:42

Здравейте Д-р Еров!

Проблемът ми е, че вече не изпитвам никакво сексуално влечение към приятеля си. Заедно сме от почти 4 години и може би това е една от причините. Каквото и да се опитаме да направим, за да разнообразим секса, просто при мен не действа. Не знам на какво се дължи и какво бих могла да направя, за да не е така, но е факт. Либидото ми е намалено до минимум.
Другото, което е - изневерявала съм му. С другия мъж нещата не стояха така, т.е. беше абсолютно първично желание за секс, което към него липсва.
Моля, помогнете ми!
tsodar
 
Мнения: 4
Регистриран на: 08 Юли 2014, 15:50

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот румето » 10 Юли 2014, 16:57

от румето » 10 Юли 2014, 16:51

Здравейте д-р Еров.
Със съпруга ме имаме голям интимен проблем. Не зная дали е за Вашата специалност, на вече не знам към какъв лекар да се обърна. Не винаги, но веднъж седмично след полов акт се чувстваме дискомфортно особено той. Чувстваме парене , сърбеж и тежест в слабините. И интересното е , че проблема не е винаги, ако днес го има утре може да го няма. За съпруга ме причината е , че си имам любовник и от него му нося зараза, но нашия случай не е такъв.
Вече не издържам на този тормоз стигаме до развод, а аз неискам защото имиме голям син, който догодина ще е абитериент и не искам да го тревожим с нашите проблеми.
Възможно ли е причината да е когато го правиш без желание да се получава така? Моля дайте ми съвет.
румето
 
Мнения: 2
Регистриран на: 10 Юли 2014, 16:25

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 12 Юли 2014, 11:24

patkinpatkov написа:Здравейте Д-р Еров. Предполагам, че имам преждевременна еякулация. На 20 години съм и от 2 месеца редовно правя секс, но все едно и също. Пил съм Setaloft, понеже се разболях от паническо разстройство преди 1 година поради доста гадни случки, които ми се случиха за кратко време(Но това всичко е минало и забравено). Значи почти винаги , когато правим секс първия път ми е доста бърз! Значи не знам дали са 2 мин или по- малко или малко по- вече но е някъде там. 2рия път вече е по нормален бих казал от сорта на 15 мин, като е достигал и до 1 час, но това е доста рядко. Понеже приятелката ми е от друг град и нямаше как да се виждаме 1 месец и не сме правили секс, се видяхме снощи и го правихме 4 пъти, като 4-те пъти бях доста бърз от порядъка на 3-6 минути. Това предполагам, че е нормално, като не си правил секс от толкова време и изпитваш много голяма нужда от това. Но проблема, като цяло ми е, че искам да свършвам по- бавно, защото това адски много ме притеснява и ми влияе много на самочуствието. Вече ми писна да свършвам за 2-3 минути. Кръвни тестове съм си правил и всичко е наред. И понеже сте от София няма как да дойда на консултация за жалост. Също искам да попитам, ако това е преждевременна еякулация тя лекува ли се(т.е пия хапчета 2-3 месеца или се мажа и отминава, или цял живот трябва да използвам мазила/хапчета). Също така искам да кажа, че ставам адски притеснителен, като ще правим секс с приятелката ми, че ще свърша бързо. Тя не ми показва някакво разочарование или че не и достига(защото ние винаги след това го правим още един път), но просто и преди да почнем, и по време на секса се притеснявам да не свърша твърде бързо, като накрая се оказва точно така, а и също самочуствието ми щом става въпрос за секс е доста ниско, което предполагам, че пак може да се окаже причина.


Моето предложение е да започнете отново да пиете Сеталофт по една таблетка дневно от 50 мг. Приемайте го от 3 до 6 месеца и след това ме потърсете отново, за да ми кажете как се чувствате
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 12 Юли 2014, 11:36

tsodar написа:Здравейте Д-р Еров!

Проблемът ми е, че вече не изпитвам никакво сексуално влечение към приятеля си. Заедно сме от почти 4 години и може би това е една от причините. Каквото и да се опитаме да направим, за да разнообразим секса, просто при мен не действа. Не знам на какво се дължи и какво бих могла да направя, за да не е така, но е факт. Либидото ми е намалено до минимум.
Другото, което е - изневерявала съм му. С другия мъж нещата не стояха така, т.е. беше абсолютно първично желание за секс, което към него липсва.
Моля, помогнете ми!


Ако смятате, че това е партньорът, с който искате да изживеете живота си сменете обстановката, разнообразете сексуалния живот, отидете на почивка, анализирайте заедно ситуацията. Ако след всички опити не се получи, може би не сте един за друг. Това е моят съвет, свързан и с информацията, която ми давате.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Д-р Тодор Еров - сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 12 Юли 2014, 12:12

румето написа:от румето » 10 Юли 2014, 16:51

Здравейте д-р Еров.
Със съпруга ме имаме голям интимен проблем. Не зная дали е за Вашата специалност, на вече не знам към какъв лекар да се обърна. Не винаги, но веднъж седмично след полов акт се чувстваме дискомфортно особено той. Чувстваме парене , сърбеж и тежест в слабините. И интересното е , че проблема не е винаги, ако днес го има утре може да го няма. За съпруга ме причината е , че си имам любовник и от него му нося зараза, но нашия случай не е такъв.
Вече не издържам на този тормоз стигаме до развод, а аз неискам защото имиме голям син, който догодина ще е абитериент и не искам да го тревожим с нашите проблеми.
Възможно ли е причината да е когато го правиш без желание да се получава така? Моля дайте ми съвет.


След като има смущения на пикочо- половата система, моят съвет е да предложите на съпруга си да си направите и двамата изследвания на урина (стерилна), а той и изследване на еякулат. След това можем да продължим с обсъждането на проблема
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот gan4o_ » 15 Юли 2014, 17:05

Здравейте доктор Еров,
Имам въпрос: пия медикамента Тритико 150мг от 4 месеца, от тогава моите пристъпи от предсърдно мъждене на сърцето зачестиха като най-чести тези пристъпи са в последния месец. Моят лекуващ психиатър е в отпуска до средата на август и немога да се свържа с него. Искам да знам мога ли да спра Тритико внезапно и ако не как се спира, и как мога да го почна пак след време ?
Благаодаря предварително !
gan4o_
 
Мнения: 10
Регистриран на: 18 Апр 2014, 15:20

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 16 Юли 2014, 12:09

gan4o_ написа:Здравейте доктор Еров,
Имам въпрос: пия медикамента Тритико 150мг от 4 месеца, от тогава моите пристъпи от предсърдно мъждене на сърцето зачестиха като най-чести тези пристъпи са в последния месец. Моят лекуващ психиатър е в отпуска до средата на август и немога да се свържа с него. Искам да знам мога ли да спра Тритико внезапно и ако не как се спира, и как мога да го почна пак след време ?
Благаодаря предварително !
НЕ е желателно да го спирате внезапно ,аз предлагам да започнете да приемате 75 мг.ТРИТИКО.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот lampo » 21 Юли 2014, 14:32

Здравейте ! На 21г съм и от 4-5 месеца започнах полов живот с постоянна партьорка. Проблемът е, че още преди проникване еякулирам. Предполагам, че става дума за ПЕ . Какъв съвет бихте ми дали ?
lampo
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Юли 2014, 14:27

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот nincheto_95 » 27 Юли 2014, 14:18

Здравейте момиче на 19 г. съм.Преди 2 години правих анален секс с едно момче,от тогава анусът ми не е същия мисля че се получи разкъсване..сега правих вагинален със същото момче,и докато го правехме нещо прещракваше,на какво може да се дължи,и по този начин може ли да ми е направил нещо?Имам чувството че ми е станало нещо,може и да си внушавам,имам чувството че няма да мога да се сдържам.Че отново нещо с анусът ми се е случило..мерси предварително
nincheto_95
 
Мнения: 11
Регистриран на: 08 Яну 2014, 16:15

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 27 Юли 2014, 23:03

lampo написа:Здравейте ! На 21г съм и от 4-5 месеца започнах полов живот с постоянна партьорка. Проблемът е, че още преди проникване еякулирам. Предполагам, че става дума за ПЕ . Какъв съвет бихте ми дали ?


Най- вероятно става въпрос за някаква форма на преждевременна еякулация. В такива случаи лечението се извършва чрез техники на притискане, техники на самоконтрол и медикаментозно лечение, което е най- ефикасно. Изписването на медикаменти става след консултативен преглед.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта