Сексология и сексуални проблеми

В този раздел на нашия форум можете да задавате въпроси, свързани с психология, психиатрия и сексология, да споделяте мнения и да получите съвет.

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 15 Авг 2014, 17:31

Nadinka написа:здравейте, нямам желание за секс, обичам мъжа си с който сме заедно от 7год. и имаме детенце на 1г. и 7м. Преди да забременея приемах антидепресанти, защото страдах от социална фобия с паническо разстройство. С този антидепресант се чувствах прекрасно, имах желание за всичко. Спрях го когато забременях и продължих да се чувствам добре. Гледам детенцето си сама, таткото е постоянно на работа, бабите са далеч. Имаше период в които не можех да спа, взимах атаракс вечер и сега си спа добре. Но сега пък не ми се прави секс, ама изобщо. Лягам до мъжа си, прегръщам го, гушкам се в него, но не се възбуждам, все казвам, че ме мързи. Ако започнем, после ми харесва, става ми хубаво. Но аз все се ослушвам да не се събуди детето. Нямам никаква възможност да посетя психиатър, а сексолог тук в града няма. На няколко пъти исках да започна пак антидепресантите Ципралекс, защото една приятелка фармацевтка ме увери, че половинка на ден няма да ми навреди, пък и ще си върна желанието за всичко. Моля за вашето мнение. Благодаря!


При положение, че сте нямали проблеми със секса когато сте вземали медикаменти, може да започнете да приемата антидепресанти за период от 3 месеца до 1 година.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 15 Авг 2014, 17:33

gan4o_ написа:Здравейте доктор Еров,
аз съм момче на 24г. Правих секс без презерватив с едно момиче след употребата на голямо количество алкохол. Това се случи на на 07.08.2014г. Сега ме гони изключително голямо чувство на вина и страх от възможност от заразяване с венерически болести - ужастно е, немога да спя вечер от притеснение,нямам апетит и изгубих всякакво сексуално желание .Искам да се изследвам за възможно заразяване с венерическа болест, но незнам колко време след сексуалния акт трябва да се направят тестове за да разбера възможно най-скоро резултатите? Има ли някои от болестите които мога да изключа от списъка с изследвания при положение,че нямам здравословни оплаквания и няма признаци на нито 1 вирус. Знам,че едни видове болести могат да се изследват около 10 дена след акта но незнам кои са. Знам също и че СПИН и сифилис се изследват след като са минали поне 2 месеца от акта. Сърдечно Ви моля за вашата помощ за създаването на списък с излседвания и кога да се направят. Изпаднал съм в огромна паника и искам да се отърся възможно най-скоро като се убедя,че не съм се заразил с нищо. Момичето с което бях твърди,че няма никакви заболявания а за мен това беше първият път който правих секс без презерватив ,което ме успокоява до известна степен ,но познавайки я знам че е имала доста сексуални партньори и немога да съм сигурен, че не ме лъже или че няма заболяване за което тя не подозира.


Може да се изледвате за СПИН, Васерман, Хламидии, Хепатит В и С в началото на септември
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Липса на еякулация.

Мнениеот Dr Todor Erov » 15 Авг 2014, 17:35

vancheto la написа:Здравейте, д-р Еров!
Ние сме двойка 40 годишни, имаме връзка от една година. Връзката е много силна, предстои ни съвместен живот, който и двамата желаем, изключително свързани емоционално, с общи интереси. Но имаме проблем : през тази една година приятеля ми не е стигнал до еякулация нито веднъж. Получава нормална ерекция, твърди, че го привличам сексуално, но този проблем доведе до това постепенно да намалим (а напоследък даже да спрем) сексуалните контакти. Пробвали сме различни техники, ограничения, разговаряме свободно на тази тема, но проблема е очевиден. Аз (жената) съм търпелива, въпреки че търся в себе си причината.
Затруднявам се да избера подход, имаме нужда от съвети, изследване,лечение или там необходимото, защото и двамата искаме да разрешим проблема, да запазим връзката, даже да имаме дете. Молим Ви за съвет какво да предприемем!


Възможно е да се касае за така наречената ретроградна еякулация. Консултирайте се с уролог.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 15 Авг 2014, 17:36

the_shy_butterfly написа:Здравейте. Последният ми цикъл беше на 19.06,имах симптоми,но менструация така и не се появи. Преди две седмици с приятелят ми правихме секс и за мое огромно съжаление презервативът се скъса.Той сякаш го беше усетил и успя да се отдръпне преди да приключи,но аз за всеки случай изпих Ескапел. получих някакво червено петно,което много ме сърбеше.Обаче от тогава до сега менструация още няма,даже и това зацапване,което се получава от приема на хапчето.Симптоми за идване имам,но винаги отминават. Правих два теста за бременност с първа урина,като единият даже правих преди една седмица и двата бяха отрицателни.Другото ми оплакване е че когато се случи това с презерватива,тъй като акта продължи доста дълго около 1 час,аз някак си се протърках.След това последва 4,5 дена парене и щипане при уриниране и не само.Преди два дни отново го правихме и аз отново се протърках,в края акта беше болезненичък.И ето сега пак това неприятно усещане.Някакви външно изявени следи и ранички нямам,бялото течение си ми е в нормални количества,но усещането за парене е пак на лице.Преди година бях карала цистит придружен с бактерията Ешерихия Коли,бях на лечение и успях да се отърва,но сега отново ме притеснява да не съм прихванала такова нещо.И искам да отбележа,че миналият път когато ги бях прихванала отново се случи след прием на Ескапел.Другото нещо,което ме притеснява и искам да споделя е че партньорите ми са чернокожи.С предишния при който се беше получил гафа,преди това го бях водила на изследвания които бяха отрицателни,а сега с този се готвим да идем,но след случката се притеснявам особено за тези 2 червени петна на ръцете(едното се появи вчера),тъй като съм чела,че се обвързват с хепатит.Вече не знам какво да мисля... МОЛЯ ВИ ПОМОГНЕТЕ,ДОКТОРЕ!!! И имам още един въпрос,тъй като смятам да го водя на всички видове изследвания,как може да се открие дали един мъж е носител на HPV вирусът,тъй като искам и такова изследване да си направи.И вие като лекар какво още бихте препоръчали да се направи освен тези за Хепатит,Хив,Сифилис,особено за човек от Африка.
Ще съм ви адски благодарна ако може да ми отговорите...


Не може да се прецени какви увреждания имате, затова посетете Вашия акушеро-гинеголог, а нека патньорът Ви да се изследва за СПИН, Васерман, Хепатит В и С
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот ivan_ivan1 » 18 Авг 2014, 15:06

Здравейте Д-р Еров ! Проблемът ми е , че когато правя секс или се задоволявам сам не мога да свурша. Открих още като малък един начин, лягам на земята и почвам се клатя на ляво и на дясно и така ми се търка члена в земята и свършвам за не повече от минута.Моля помогнете ми!
ivan_ivan1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Авг 2014, 15:00

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 22 Авг 2014, 10:53

[quote="ivan_ivan1"]Здравейте Д-р Еров ! Проблемът ми е , че когато правя секс или се задоволявам сам не мога да свурша. Открих още като малък един начин, лягам на земята и почвам се клатя на ляво и на дясно и така ми се търка члена в земята и свършвам за не повече от минута.Моля помогнете ми![/quote Мога да ви помогна след един обстоен консултативен преглед ,защото този проблем може да се окаже много сериозен и труден за решаване .
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Todorova87 » 28 Авг 2014, 16:17

Здравейте д-р Еров,аз съм на 27г.,а съпруга ми е на 31г.Заедно сме от 10 години и имаме 5 годишен син.Имаме спокоен и хубав живот,разбираме се добре е от време на време имаме търкания като всяко семейство.Смея да твърдя,че сексуалния ни живот не се е променил от началото на връзката ни,дори все още когато излезем се държим за ръце той не тръгва за работа без да ме е целунал на ден се чуваме по телефона по 3-4 пъти и така до преди около месец.Вечер когато се прибереше от работа все беше изморен,хапва и веднага си ляга,вече не ме целуваше и гушкаше толкова често,да не споменавам,че спря и да ми звани по телефона,а когато аз го потърсех казваше,че има много работа и бързаше да затваря,усещах че даже се дразни,че му звъня.През този период имахме сексуални контакти,но малко по рядко от обикновено и другото,което ме притесни е,че бяха по моя инициатива,а не от негова,както беше до сега.Проведохме разговор,в който аз му обясних как се чувствам и,че усещам,че той се отдалечава от мен,той ме увери,че няма нищо такова,че си въобразявам,че просто е много изморен и изнервен от проблеми в работата и,че ще се постарае да ми обръща повече внимание.Вниманието трая 2-3 дни после старата песен на нов глас.И така аз реших,че има друга жена имаше дни,в които само мълчах,имаше и такива в които му казах,в какво се съмнявам,имаше и скандали от моя страна завършващи с секс,а след това разговор,в който той ме уверяваше,че ме обича и желае както преди и аз му вярвах.Преди около 15 дни,не издържах,на неговото пренебрежение и се скарахме ужасно аз го обвинявах в изневяра,той ми каза,че не съм добре,а след това си легна.Няколко дни след това нещата се бяха поуспокоили доколкото може де,вечерта си легнахме,говорихме си малко аз започнах да се гушкам в него да го целувам,но си личеше,че той е дръпнат(така си мисля де може и да си внушавам),но аз бях настоятелна и продължих,той ту ми отвръщаше,ту беше пасивен и така след около 10-15 минутна любовна игра се оказа,че той не е получил ерекция.И двамата застинахме аз станах от леглото той ме последва беше притеснен и целия изпотен каза,че не знае какво става за първи път му се случва,а и аз мога да потвърдя,че наистина досега никога не се е случвало,аз не скрих от него,че според мен това се случи,защото той не ме желае вече и така,повече не повдигнахме темата.На по следващата сутрин,той пожела да правим секс,личеше си огромното му желание,беше прекрасно както за мен така и за него,беше както преди все едно нищо не се е случило.Два дни след това вечерта,по мое желание започнахме всичко уж беше наред докато не разбрах,че пак липсва ерекция.На следващата вечер поговорихме,той смята че му има нещо,аз пък му казах,че според мен първия път се случи незнайно защо,на всеки може да се случи и той не е застрахован,а втория път просто от притеснение,че може да се повтори пак.След това имаше сексуален контакт по мое желание и последва нов провал,като този път ерекция имаше за около 5-10 мин. и изведнъж изчезна,ядоса се обвини ме,че не е трябвало да го притискам ами да го оставя за известно време докато забрави и всичко отмине,после пък взе да се извинява,че аз нямам вина че проблема е в него и т.н.Правили сме го още веднъж от тогава,пак сутринта и пак по негово желание,той си мисли,че нещо му има забелязал е че трите пъти в които не стана бяха вечер и че успяваме да правим секс сутрин.Не знам дали е гузен или се осъзна,но откакто имаме тези проблеми отношението му към мен се подобри,получавам нужното внимание,заради което започнаха и скандалите ни,а с получаването на внимание изчезнаха и съмненията ми че ми изневерява.Това е моята история доста дълга,но просто исках да не пропускам нищо,за да сте наясно с колкото се може повече неща за нас и нашия живот.Искам да знам,дали причината за всичко според Вас може да се окаже наистина изневяра,или просто вече не ме желае?Ако не е това,какво според Вас е предизвикало тези смущения в сексуалния ни живот?Нещо което забравих,а може да е от значение е,че непосредствено преди проблемите ни той се оплакваше от силни болки в кръста,започна да пие хапчета Милгамма 50мг.,Мовалис 7,5мг.,те обаче му разбутаха гастрита,който си има затова заедно с тях взема и Ранитидин 300мг.Болките в краста не са спрели,но значително намаляха,за разлика от гастрита,който доста го боли даже и след приема на Ранитидин.Вчера си мери кръвното и кръвната захар,при наша позната,кръвното му е 122 на 75/пулс 62 ,а кръвната му захар е 6,1.Не знам дали това има някакво значение,но все пак нека го знаете.Моля Ви посъветвайте ме,каква е причината за всичко,което се случва,какво трябва да направя или НЕ правя аз или той???Извинявам се още веднъж за дългия пост,с нетърпение очаквам вашия отговор!Благодаря Ви предварително!!!
Todorova87
 
Мнения: 1
Регистриран на: 28 Авг 2014, 14:35

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Dr Todor Erov » 04 Сеп 2014, 23:34

Todorova87 написа:Здравейте д-р Еров,аз съм на 27г.,а съпруга ми е на 31г.Заедно сме от 10 години и имаме 5 годишен син.Имаме спокоен и хубав живот,разбираме се добре е от време на време имаме търкания като всяко семейство.Смея да твърдя,че сексуалния ни живот не се е променил от началото на връзката ни,дори все още когато излезем се държим за ръце той не тръгва за работа без да ме е целунал на ден се чуваме по телефона по 3-4 пъти и така до преди около месец.Вечер когато се прибереше от работа все беше изморен,хапва и веднага си ляга,вече не ме целуваше и гушкаше толкова често,да не споменавам,че спря и да ми звани по телефона,а когато аз го потърсех казваше,че има много работа и бързаше да затваря,усещах че даже се дразни,че му звъня.През този период имахме сексуални контакти,но малко по рядко от обикновено и другото,което ме притесни е,че бяха по моя инициатива,а не от негова,както беше до сега.Проведохме разговор,в който аз му обясних как се чувствам и,че усещам,че той се отдалечава от мен,той ме увери,че няма нищо такова,че си въобразявам,че просто е много изморен и изнервен от проблеми в работата и,че ще се постарае да ми обръща повече внимание.Вниманието трая 2-3 дни после старата песен на нов глас.И така аз реших,че има друга жена имаше дни,в които само мълчах,имаше и такива в които му казах,в какво се съмнявам,имаше и скандали от моя страна завършващи с секс,а след това разговор,в който той ме уверяваше,че ме обича и желае както преди и аз му вярвах.Преди около 15 дни,не издържах,на неговото пренебрежение и се скарахме ужасно аз го обвинявах в изневяра,той ми каза,че не съм добре,а след това си легна.Няколко дни след това нещата се бяха поуспокоили доколкото може де,вечерта си легнахме,говорихме си малко аз започнах да се гушкам в него да го целувам,но си личеше,че той е дръпнат(така си мисля де може и да си внушавам),но аз бях настоятелна и продължих,той ту ми отвръщаше,ту беше пасивен и така след около 10-15 минутна любовна игра се оказа,че той не е получил ерекция.И двамата застинахме аз станах от леглото той ме последва беше притеснен и целия изпотен каза,че не знае какво става за първи път му се случва,а и аз мога да потвърдя,че наистина досега никога не се е случвало,аз не скрих от него,че според мен това се случи,защото той не ме желае вече и така,повече не повдигнахме темата.На по следващата сутрин,той пожела да правим секс,личеше си огромното му желание,беше прекрасно както за мен така и за него,беше както преди все едно нищо не се е случило.Два дни след това вечерта,по мое желание започнахме всичко уж беше наред докато не разбрах,че пак липсва ерекция.На следващата вечер поговорихме,той смята че му има нещо,аз пък му казах,че според мен първия път се случи незнайно защо,на всеки може да се случи и той не е застрахован,а втория път просто от притеснение,че може да се повтори пак.След това имаше сексуален контакт по мое желание и последва нов провал,като този път ерекция имаше за около 5-10 мин. и изведнъж изчезна,ядоса се обвини ме,че не е трябвало да го притискам ами да го оставя за известно време докато забрави и всичко отмине,после пък взе да се извинява,че аз нямам вина че проблема е в него и т.н.Правили сме го още веднъж от тогава,пак сутринта и пак по негово желание,той си мисли,че нещо му има забелязал е че трите пъти в които не стана бяха вечер и че успяваме да правим секс сутрин.Не знам дали е гузен или се осъзна,но откакто имаме тези проблеми отношението му към мен се подобри,получавам нужното внимание,заради което започнаха и скандалите ни,а с получаването на внимание изчезнаха и съмненията ми че ми изневерява.Това е моята история доста дълга,но просто исках да не пропускам нищо,за да сте наясно с колкото се може повече неща за нас и нашия живот.Искам да знам,дали причината за всичко според Вас може да се окаже наистина изневяра,или просто вече не ме желае?Ако не е това,какво според Вас е предизвикало тези смущения в сексуалния ни живот?Нещо което забравих,а може да е от значение е,че непосредствено преди проблемите ни той се оплакваше от силни болки в кръста,започна да пие хапчета Милгамма 50мг.,Мовалис 7,5мг.,те обаче му разбутаха гастрита,който си има затова заедно с тях взема и Ранитидин 300мг.Болките в краста не са спрели,но значително намаляха,за разлика от гастрита,който доста го боли даже и след приема на Ранитидин.Вчера си мери кръвното и кръвната захар,при наша позната,кръвното му е 122 на 75/пулс 62 ,а кръвната му захар е 6,1.Не знам дали това има някакво значение,но все пак нека го знаете.Моля Ви посъветвайте ме,каква е причината за всичко,което се случва,какво трябва да направя или НЕ правя аз или той???Извинявам се още веднъж за дългия пост,с нетърпение очаквам вашия отговор!Благодаря Ви предварително!!!


Моят съвет е да проявите търпение, като избягвате да влизате в конфликти и да бъдете агресивна към съпруга си. Бъдете внимателна, обгрижвайте го,опитвайте се да общувате по -често с него. Не правете секс известно време, но му показвайте, че го желаете. Не го притискайте по никакъв начин, но го наблюдавайте внимателно и се опитайте да предизвикате откровен разговор. Ако до месец - два няма резултат, ще направим консултативен преглед.
Аватар
Dr Todor Erov
 
Мнения: 267
Регистриран на: 21 Апр 2012, 09:01

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот Nadinka » 07 Сеп 2014, 15:16

Dr Todor Erov написа:
Nadinka написа:здравейте, нямам желание за секс, обичам мъжа си с който сме заедно от 7год. и имаме детенце на 1г. и 7м. Преди да забременея приемах антидепресанти, защото страдах от социална фобия с паническо разстройство. С този антидепресант се чувствах прекрасно, имах желание за всичко. Спрях го когато забременях и продължих да се чувствам добре. Гледам детенцето си сама, таткото е постоянно на работа, бабите са далеч. Имаше период в които не можех да спа, взимах атаракс вечер и сега си спа добре. Но сега пък не ми се прави секс, ама изобщо. Лягам до мъжа си, прегръщам го, гушкам се в него, но не се възбуждам, все казвам, че ме мързи. Ако започнем, после ми харесва, става ми хубаво. Но аз все се ослушвам да не се събуди детето. Нямам никаква възможност да посетя психиатър, а сексолог тук в града няма. На няколко пъти исках да започна пак антидепресантите Ципралекс, защото една приятелка фармацевтка ме увери, че половинка на ден няма да ми навреди, пък и ще си върна желанието за всичко. Моля за вашето мнение. Благодаря!


При положение, че сте нямали проблеми със секса когато сте вземали медикаменти, може да започнете да приемата антидепресанти за период от 3 месеца до 1 година.



Здравейте отново, д-р Еров, искам да ви изкажа благодарност. Вече трета седмица си взимам антидепрсанта, а преди няколко дни правихме секс с мъжа ми две последователни вечери. Преди да ви пиша се обръщах и към други лекари онлайн, но получавах отговор, че трябва да ме прегледат и така от разстояние не било професионално. Но моето мнение е, че точно Вие сте професионалист, защото ме разбрахте с две думи, макар и написано. И ми отговорихте точно и ясно, да, можете да вземете антидепресантите, въпреки че не ме прегледахте. Вече се чувствам по добре, по бодра, по силна. Благодаря Ви!
Nadinka
 
Мнения: 84
Регистриран на: 30 Май 2011, 16:26

Re: Сексология и сексуални проблеми

Мнениеот jerry91 » 24 Сеп 2014, 13:18

Здравейте д-р Еров, аз съм мъж на 23 години съм. Имам следния проблем не изпитвам удоволствие по време на секс. По време на полов контакт не изпитвам почти нищо и трудно стигам до еакулация, поради слабата стимулация понякога леко губя ерекцията си. Моля дайте ми някакъв съвет, защото съм силно притеснен. Благодаря предварително.
jerry91
 
Мнения: 1
Регистриран на: 24 Сеп 2014, 13:13

ПредишнаСледваща

Назад към Психология, психиатрия и сексология

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron