Отворените връзки - една модерна версия на любовта

Отношенията между мъжа и жената, въпроси и проблеми по пикантни теми

Отворените връзки - една модерна версия на любовта

Мнениеот Невена » 09 Май 2012, 10:30

Уважаеми дами реших да направя тази тема, за да обсъдим една съвременна форма на любов, която в днешно време е изключително популярна, а именно отворените връзки. Те наподобяват класическата форма на обвързване - имат си двама партньори, а те, от своя страна, изпитват симпатия един към друг, възможно е дори и любов. Има обаче една съществена разлика, която прави връзката наистина "отворена" - свободата. Пълна свобода и липса на моногамия - това са двете условия на, които трябва да отговаря вашата връзка, за да се нарече "отворена".

Изображение

Какво обаче дава и какво взима този тип отворена любов? Възможно ли е тези отношения да се развият и да прераснат в нещо по-значимо? Превърнала ли се е любовта просто във физическо удоволствие, съобразено с егото и ненаситността ни към нови и нови преживявания? Толкова ли сме отегчени, че един партньор не ни е достатъчен?

Дами, вие сте на ход! ;)

Изображение
Аватар
Невена
 
Мнения: 20
Регистриран на: 19 Фев 2012, 16:16

Re: "Отворените" връзки - една модерна версия на любовта

Мнениеот oho-boho » 09 Май 2012, 10:47

Определено не съм съгласна с отворените връзки :roll: Аз съм силно изразен моногамист и не обичам да деля мъжа си с други жени :mrgreen: Ако съм с някой мъж, съм само и единствено с него. Може да се каже, че направо съм си кон с капаци :lol: Не гледам на останалите мъже като на такива... Не, че ги виждам като жени, де, имам предвид, че не гледам на тях като на сексуални обекти. Изисквам същото и от отсрещната страна, а и съм ревнива :roll:
Освен ученическите забежки, не съм имала несериозни връзки или пък отворени - все са били по 2-3 години, последната продължи 5 г, а от 3 г съм омъжена, така че съм много задръстена в това отношение и слава Богу ;)
oho-boho
 
Мнения: 46
Регистриран на: 24 Апр 2012, 15:58

Re: "Отворените" връзки - една модерна версия на любовта

Мнениеот Forman » 09 Май 2012, 12:54

Определено съм моногамен и не бих делил приятелката си в някой. Твърдо против съм отворените връзки когато имаш сериозна връзка с някой няма място за трети, четвърти или пети дори. Ако отношенията ви обаче не са сериозни, защо пък да не все пак сме хора и сексът е удоволствие.
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: "Отворените" връзки - една модерна версия на любовта

Мнениеот nikita » 09 Май 2012, 13:25

И аз не си падам по отворените връзки, а и не ги разбирам :roll: Първо, че не бих делила мъжа си с друга жена и второ - ако не съм обвързана, не бих имала отношения с мъж, който обаче е обвързан.
nikita
 
Мнения: 66
Регистриран на: 30 Мар 2012, 16:46

Re: "Отворените" връзки - една модерна версия на любовта

Мнениеот d_2 » 09 Май 2012, 16:56

Мисля , че обществото в България е твърде затворено, за да възприеме подобен тип обвързване.
Преди години аз лично съм имала подобна връзка и след нея просто остана едно прекрасно приятелство. Не вярвам, че такива връзки могат да се задълбочат, защото всичко се основава на взаимно удоволствие.
От всичките ми самоубийства досега, ти си най-тъпият бръснач, най-засичащият пистолет,най-изветрялата свръхдоза,най-недостатъчно високият етаж...
Аватар
d_2
 
Мнения: 231
Регистриран на: 08 Сеп 2011, 10:45

Re: "Отворените" връзки - една модерна версия на любовта

Мнениеот mecana » 10 Май 2012, 09:18

На отворена връзка може да е способен единствено човек, който не обича истински! Не мога да си представя как ще съм влюбена в човека до себе си и в същото време ще излизам с други мъже - нещо не ми се връзва цялата тази история. Не ме разбирайте погрешно - не ги отричам, но определено не са за мен :mrgreen: Познавам момичета, които уж имат сериозни приятели от години, а шават насам - натам... Същото важи и за мъжете, не само за жените, но нито едните, нито другите обичат и уважават партньора си :roll:
mecana
 
Мнения: 115
Регистриран на: 20 Апр 2012, 16:46

Re: "Отворените" връзки - една модерна версия на любовта

Мнениеот Адел » 10 Май 2012, 14:07

Ако си на 15 и имаш отворена връзка е ок. Ако си на 25 и имаш отворена връзка е проблем, според мен. Човек расте и се развива и подобен тип несериозно отношение не е нормално. Аз възприемам отворените връзки по-скоро като игра, отколкото като истински тип отношения. Дори бих да кажа, че хората, които твърдят, че имат такава връзка са или недорасли или мазохисти. :P
Аватар
Адел
 
Мнения: 25
Регистриран на: 22 Яну 2012, 14:16

Re: Отворените връзки - една модерна версия на любовта

Мнениеот delinda » 10 Май 2012, 14:27

Невена написа:Какво обаче дава и какво взима този тип отворена любов? Възможно ли е тези отношения да се развият и да прераснат в нещо по-значимо? Превърнала ли се е любовта просто във физическо удоволствие, съобразено с егото и ненаситността ни към нови и нови преживявания? Толкова ли сме отегчени, че един партньор не ни е достатъчен?

Отворените връзки дават свобода. Онази свобода, от която всеки се нуждае, за да разбере наистина дали иска да бъде с конкретния човек. Отворените отношения позволяват на двама души да се опознаят и това само по себе си е една добре предпоставка за създаване на сериозна връзка. Имам много приятели, които днес имат страхотни семейства, а началото на всичко бе поставено точно с такива несериозни отношения. 8-) 8-)
Има три неща, които възрастните могат да научат от децата: да бъдат радостни без повод, винаги да са заети с нещо и да се стремят с всички сили към това, което желаят.
Аватар
delinda
 
Мнения: 217
Регистриран на: 16 Сеп 2011, 09:11

Re: Отворените връзки - една модерна версия на любовта

Мнениеот зозо » 10 Май 2012, 14:36

Така като чета си мисля, че всички се отнасяте доста резервирано към отворените връзки. Според мен това е излишно. Аз не мисля, че една любов може да бъде режисирана и да започне точно като приказка. Освен това живеем в съвременен свят и е нормално да имаме по-осъвременено мислене за любовта...
Аватар
зозо
 
Мнения: 74
Регистриран на: 17 Ное 2011, 11:23

Re: Отворените връзки - една модерна версия на любовта

Мнениеот aninka » 10 Май 2012, 14:53

зозо написа:Така като чета си мисля, че всички се отнасяте доста резервирано към отворените връзки. Според мен това е излишно. Аз не мисля, че една любов може да бъде режисирана и да започне точно като приказка. Освен това живеем в съвременен свят и е нормално да имаме по-осъвременено мислене за любовта...

Не, благодаря :mrgreen: Когато обичам, обичам истински и безрезервно и няма как трети човек да има място в нашата връзка. Ако любовта е споделена разбира се, защото ти колкото и да си влюбен в някой, ако той не ти отговаря със същото може и да забягва встрани... Някои жени са склонни да се примирят с това положение, но аз бих прекратила подобна връзка. Може би ви звуча прекалено крайно, но за мен или си с някой, или не си - средно положение няма :roll:
aninka
 
Мнения: 100
Регистриран на: 08 Мар 2012, 10:15

Следваща

Назад към Интимно

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта