Международен ден на семейството

Да уважим традициите и обичаите!

Международен ден на семейството

Мнениеот FramarAdmin2 » 15 Май 2012, 10:25

семейство_фрамар.jpg
семейство_фрамар.jpg (17.28 KiB) Прегледано 305 пъти

През 1993г. на Общото събрание на ООН е обавен 15 май за Международен ден на семейството. С обявяването на този ден за международен генералния секретар на ООН и участниците в общото събрание се стремят да привлекат общественото внимание към редица проблеми в семейството, защото когато се нарушават основните права на едно семейство - единството на цялото човешко семейство, чиито членове са те, е под заплаха.
В хубави и лоши моменти човек има нужда от подкрепата на семейството си, за да може да я даде то трябва да е здраво, любящо.
Нека всеки от нас обърне внимание на семейството си, на своите деца и родители, дори на по-възрастните, които често забравяме. Така семейството ще е щастливо! А ако има повече щастливи семейства и обществото ни ще е по-добро.
Администратор на forum.framar.bg
Аватар
FramarAdmin2
 
Мнения: 245
Регистриран на: 18 Мар 2011, 11:17

Re: Международен ден на семейството

Мнениеот southern_sun » 15 Май 2012, 14:57

Тъй като днес е наистина важен ден за много хора тъй като съм сигурна, че няма човек, който да няма семейство и да не се стреми към създаването на такова, а да запазим хармонията в дома е едно от най-трудните неща искам да споделя една притча, която днес открих в нета:

В съседни домове живеели две различни семейства. Едните през цялото време се карали, а при другите винаги било тишина и взаимно разбирателство.
Веднъж, изгаряна от завист заради мира и хармонията у съседите, жената от първото семейство казала на съпруга си:
- Върви при комшиите и разбери, какво и как го правят, че у тях винаги всичко е добре...
Отишъл мъжът, скрил се зад храста до оградата на своите съседи и започнал да наблюдава от прозореца, какво се случва в дома им. И видял, че жената мие пода в коридора на къщата. Но нещо привлякло вниманието й и тя хвърлила парцала, зарязала работата си и се затичала към кухнята. През това време се прибрал съпругът. И когато отварял вратата, за да си влезе вкъщи, не забелязал кофата с вода на пода, закачил я и тя се съборила, а водата се разляла в антрето. Като чула шума, жената се върнала и виждайки какво се е случило, започнала да се извинява на съпруга си:
- Съжалявам, скъпи! Прости ми, аз съм виновна...
- Не, миличка, моя беше вината! Ти ми прости...
Разстроил се мъжът от чутото и видяното у своите съседи, навел глава и се върнал обратно вкъщи. А там жена му го чакала и още от вратата го запитала:
- Какво стана, видя ли нещо?
- Да... - унило отвърнал мъжът.
- И какво? – нетърпелива била жената да узнае, каква е тайната на семейното щастие.
- Всичко разбрах! – тъжно отвърнал мъжът. – У нас ВСИЧКИ СА ПРАВИ, а у тях ВСИЧКИ СА ВИНОВНИ...
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36


Назад към Празници и традиции

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта