Ситен червен обрив - какво може да бъде това

Ситен червен обрив - какво може да бъде това

Мнениеот Slynce » 21 Май 2012, 11:28

Нуждая се от мнение преди да се посъветвам с лекар,моля ви за помощ!
От няколко месеца поне 5 месеца вече,почти всеки ден в различни часове ми излизат някакви червени обриви/червени ситни пъпчици,който си променят цвета докато изчезнат стават синкави/ по корема като не винаги са по целия корем,но винаги започват точно под гърдите.Не сърби по принцип....докато се появи и изчезва може би за около 2часа най много и вече го няма...симптом на какво може да бъде това! И напоследък започна да ме пробожда често сърцето и белите дробове,има ли нещо общо с това и обривите...от една година имам гастрит и често запек. Моля ви за съвет!
Slynce
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Май 2012, 11:20

Re: Ситен червен обрив

Мнениеот Камелия » 21 Май 2012, 12:01

Ситни червени пъпчици ми се появяват от слънцето по принцип, но само по деколтето, меката страна на ръцете и корема. За разлика от тия, които вие описвате мен много ме сърбят и трудно отшумяват. Вероятно няма да е слънчева алергия, но не изключвам факта, че може да я някакъв друг вид алергия.
Камелия
 
Мнения: 183
Регистриран на: 27 Мар 2012, 14:56

Re: Ситен червен обрив

Мнениеот Снежана » 21 Май 2012, 15:18

От скоро ли наблюдавате появата на този обрив и обърнали ли сте внимание дали не се провокира от някаква дреха, тъкан или лосион за тяло?
Снежана
 
Мнения: 153
Регистриран на: 09 Май 2012, 08:58

Re: Ситен червен обрив

Мнениеот Slynce » 21 Май 2012, 15:54

Тези обриви ги наблюдавам от няколко месеца ,вече 5 и малко повече....четох толкова много на много места,чак се притесних да не е някаква болест предаван на полов път.Не е от дреха....забелязала съм това...тези ситни петънца/пъпки ги имам само по корема появяват се и изчезват за няколко час...много съм притеснена!Не съм използвала лосиони за тяло скоро,а шампоаните и душ-геловете ги сменям и няма резултат. Да не е някоя венерическа болест взех да се чудя...офф ще се побъркам скоро!
Slynce
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Май 2012, 11:20

Re: Ситен червен обрив

Мнениеот Forman » 22 Май 2012, 14:44

Slynce написа:Тези обриви ги наблюдавам от няколко месеца ,вече 5 и малко повече....четох толкова много на много места,чак се притесних да не е някаква болест предаван на полов път.Не е от дреха....забелязала съм това...тези ситни петънца/пъпки ги имам само по корема появяват се и изчезват за няколко час...много съм притеснена!Не съм използвала лосиони за тяло скоро,а шампоаните и душ-геловете ги сменям и няма резултат. Да не е някоя венерическа болест взех да се чудя...офф ще се побъркам скоро!

Ако толкова много сте притеснена защо не отидете на лекар, а сте седнала да пишете във форума? Това не са ден два, вие сте чакали 5 месеца. Защо смятате, че е венерическо заболяване?
Аватар
Forman
 
Мнения: 199
Регистриран на: 16 Ное 2011, 09:46

Re: Ситен червен обрив

Мнениеот Slynce » 22 Май 2012, 16:22

Forman написа:Ако толкова много сте притеснена защо не отидете на лекар, а сте седнала да пишете във форума? Това не са ден два, вие сте чакали 5 месеца. Защо смятате, че е венерическо заболяване?

Бих отишла ,но тези обриви не винаги са там....а лекарката може да ме помисли вече за луда особенно ако не види сами обрив.Значи като цяло той се появява и си изчезва самичък....не е като пъпки нямат връхчета или нещо подобно.Нещо като червена точка,ситни са и са доста една до друга.Помислих си че може да е някоя венерическа болест защото от толкова много четене вече си набих какви ли не филми,напоследък често ми се случва...все да си мисля че имам някаква болест....но тези обриви ги имам,а преди това преди да започнат те имах доста силни изблици за сърбежи,по краката и ръцете това беше септември,а обривите за почнаха по малко по малко от януари.Може би на никой не му се е случвало подобно нещо и за това не може да ми даде съвет за това какво горе долу може да ми има.Но сякаш отхвърлям венерическите болести,щото четох при тях обривите остават около няколко седмици без да изчезват,а при мен се появяват и изчезват периодично!
Извинявам се за глупавите ми въпроси...ама не съм много в час,а се притеснявам да не е нещо лошо...а в крайна сметка след празниците ще посетя личния лекар,няма начин!
Slynce
 
Мнения: 5
Регистриран на: 21 Май 2012, 11:20


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с кожни и венерически болести

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта