аналгин - мога ли да давам на 3 месечно бебе?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Re: аналгин

Мнениеот southern_sun » 27 Окт 2011, 11:55

valiart написа:Като малка съм била с биберона до 3 години. Майка ми го е топяла в мед и ми го е давала, много ясно че ше ми стане любим :D Ииии, няма отърване. Та една приятелка я посъветвала да го топне в течния аналгин - сещате се каква ми е била реакцията. От тогава никакъв биберон не съм потърсила :lol: Бях го казала на една майка, чието дете беше все ще с биберона, а е на повече от 3. Реакцията й беше "АААУУУУ, ама не трябва да се дава аналгин на малко дете!!!" Какво толкова, няма ли да стане човек от него ако веднъж-два пъти се наложи да му се даде аналгин? Не трябва да сме толкова крайни. Все пак понякога и змийската отрова помага...

Майка ти луда ли е? Представи си, че имаш вродена непоносимост към аналгетици? Е добре ще те отучи от биберона, а алергичен шок по-добре ли е? Как на малко дете течен аналгин???? :o
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: аналгин

Мнениеот valiart » 28 Окт 2011, 21:19

southernsun написа:
valiart написа:Като малка съм била с биберона до 3 години. Майка ми го е топяла в мед и ми го е давала, много ясно че ше ми стане любим :D Ииии, няма отърване. Та една приятелка я посъветвала да го топне в течния аналгин - сещате се каква ми е била реакцията. От тогава никакъв биберон не съм потърсила :lol: Бях го казала на една майка, чието дете беше все ще с биберона, а е на повече от 3. Реакцията й беше "АААУУУУ, ама не трябва да се дава аналгин на малко дете!!!" Какво толкова, няма ли да стане човек от него ако веднъж-два пъти се наложи да му се даде аналгин? Не трябва да сме толкова крайни. Все пак понякога и змийската отрова помага...

Майка ти луда ли е? Представи си, че имаш вродена непоносимост към аналгетици? Е добре ще те отучи от биберона, а алергичен шок по-добре ли е? Как на малко дете течен аналгин???? :o


И тази не разбрала?! Не съм изпила едно шишенце, бе жено. Най-много да съм близнала. Паники луди, такива!
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: аналгин

Мнениеот bubulina » 09 Фев 2012, 12:18

Как се дозира течният аналгин при малки деца?
bubulina
 
Мнения: 292
Регистриран на: 11 Апр 2011, 14:40

Re: аналгин

Мнениеот анита9304 » 08 Ное 2012, 15:50

Здравейте. Живея в Англия от известно време с приятеля си който се разболя и има висока температура. Търсим течен аналагин но няма тук. Има ли начин да поръчам по интернета и да го доставят тук? Благодаря
анита9304
 
Мнения: 1
Регистриран на: 08 Ное 2012, 15:38

Re: аналгин

Мнениеот Ваня_13 » 08 Ное 2012, 16:12

анита9304 написа:Здравейте. Живея в Англия от известно време с приятеля си който се разболя и има висока температура. Търсим течен аналагин но няма тук. Има ли начин да поръчам по интернета и да го доставят тук? Благодаря

Фрамар имат онлайн аптека и можете да си поръчате от там. Кликнете на съответния продукт и направете запитване от отдела ще ви отговорят най-точно!
Ваня_13
 
Мнения: 140
Регистриран на: 18 Юни 2012, 13:59

Re: аналгин

Мнениеот mimeto90 » 02 Мар 2017, 13:12

bubulina написа:Как се дозира течният аналгин при малки деца?


Зависи колко килограма са. Спрямо теглото се определя колко капки да се дадат.
mimeto90
 
Мнения: 449
Регистриран на: 18 Дек 2013, 13:15

Предишна

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 3 госта