Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Мар 2014, 18:40

Lilly написа:Съветвам Ви да подхождате към лезиите според това в какъв етап са!
При първата поява е най-добре да използвате нещо, което ще има ефект върху сърбежа и ще подсуши мехурчетата. Подходящ продукт за такива лезии е Джинджира алба.
Веднага след като се появят коричките, за да паднат така, че да не остане белег е добре да използвате крем Витамерфен.
Контрактубекс не Ви го препоръчвам за нито един стадий.
Не забравяйте старайте се да не се чоплите и да не разчесвате!
Ако все пак останат някакви белези след като спазвате тези препоръки мога да Ви предложа какво друго да използвате!
С уважение,
Здравейте, д-р Тодева!
Вече мина повече от месец след като ми минаха пърките от варицелата. Мазала съм се и с Витамерфен и с една пяна за деца с варицела PoxClin. Почти всички пъпки се заличиха, но имам 3 по лицето, които изглеждат като тъмно петно с вдлъбнатина в средата. Двете са по малки, но третата е доста видима, над горната устна е. В аптеката ми казаха, че е добре да пия бета каротин и да използвам обезцветяващ лосион на Талодерма, но и двете в момента ги нямаше, така че нищо не съм взела. Вие какво мислите, добър ли е този вариант или има нещо по-добро за случая?
Здравейте!

Може ли да изпратите снимки на тези лезии?

С уважение,
Не знам до колко съм успяла да ги снимам - първата и най-голяма като вдлъбнатина и оцветяване е над горната устна, втората е под вътрешния край на веждата, а третата над вътрешния край на другата вежда.

Здравейте, Lilly!

Снимките са с много добро качество и ми дават възможност да се ориентирам добре!
Съветвам Ви да си вземете Скарекс гел. С него може да постигнете най-добър резултат. Използвайте поне 4-6 седмици.
Премахнала съм снимките, за да не бъдат видими за всички потребители във форума!
Желая Ви успех!

С уважение,
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Мар 2014, 19:02

Уважаеми пациенти и потребители във форума на Фрамар,

С цел оптимизиране на форума вече може да задавате въпросите си към мен по конкретен проблем.
Ето Ви удобен линк по проблеми и теми:
Кожни и венерически заболявания!

Ако изпитвате затруднение с ориентирането не се притеснявайте. Задайте въпросът си, където прецените, а ние ще го преместим и ще Ви помогнем.

Аз ще продължавам да отговарям на Вашите въпроси и ще търсим най-доброто решение, за да се радвате на здрава кожа!

С уважение,
Д-р Виолина Тодева
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Предишна

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта