Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот tedi_84 » 29 Фев 2012, 19:16

zdraveite imam gubi4ki ot dosta vreme vzimala sum po4ti vsi4ki lekarstva za tova no nikoe ne pomaga edinstveno mi pomaga fungolon kapsuli no efekta e vremenen vzimam go vseki mesec ima li nqkoe lekarstvo koeto da ima po dobur efekt ?
tedi_84
 
Мнения: 1
Регистриран на: 29 Фев 2012, 18:46

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 01 Мар 2012, 15:02

tedi_84 написа:zdraveite imam gubi4ki ot dosta vreme vzimala sum po4ti vsi4ki lekarstva za tova no nikoe ne pomaga edinstveno mi pomaga fungolon kapsuli no efekta e vremenen vzimam go vseki mesec ima li nqkoe lekarstvo koeto da ima po dobur efekt ?

Здравейте!

За какви гъбички става въпрос?- вагинални? Правено ли е микробиологично изследване и какво показва резултата? Боледувате ли често и приемате ли за това антибиотици? Имате ли повишена кръвна захар?

Очаквам Вашия отговор! Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Lacrymosa » 02 Мар 2012, 17:45

Здравейте отново,
Днес отидох на лекар - след 2 минутен преглед ми постави диагнозата - кондиломи и ми изписа кондулин за мазане....Нито ме прегледа като хората, нито ми обясни...С половин уста след като питах 2 пъти лекарят ми каза, че нямам нужда от изследвания и имало шанс да не е станало заразяването по полов път....
След като четох в интернет патилата на хора, боледували от същото и многократно са им излизали кондиломи съответно се наплаших, и си купих витамини и биозин, освен кондулина...Дали ще е достатъчно обаче, не знам. Въпросът ми е - как ще разбера дали/и кога съм се излекувала? Има ли риск за съпруга ми? Съществува ли изследване, което да определи дали си здрав, как се казва ако има и кога се прави? Благодаря.
Lacrymosa
 
Мнения: 3
Регистриран на: 20 Фев 2012, 16:14

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Мар 2012, 16:03

Lacrymosa написа:Здравейте отново,
Днес отидох на лекар - след 2 минутен преглед ми постави диагнозата - кондиломи и ми изписа кондулин за мазане....Нито ме прегледа като хората, нито ми обясни...С половин уста след като питах 2 пъти лекарят ми каза, че нямам нужда от изследвания и имало шанс да не е станало заразяването по полов път....
След като четох в интернет патилата на хора, боледували от същото и многократно са им излизали кондиломи съответно се наплаших, и си купих витамини и биозин, освен кондулина...Дали ще е достатъчно обаче, не знам. Въпросът ми е - как ще разбера дали/и кога съм се излекувала? Има ли риск за съпруга ми? Съществува ли изследване, което да определи дали си здрав, как се казва ако има и кога се прави? Благодаря.

Здравейте,Lacrymosa!

По принцип могат да се правят изследвания, с които да се установи вида на папиломния вирус. Тези изследвания са много скъпи и се правят в София. Могат да се направят и при жени и при мъже.

Наличието на вирусни брадавици изисква продължително лечение и използване на имуностимулатори. Обикновено се използва Изопринозин, но лечението трябва да бъде изписано от лекар, защото има различни схеми за лечение. Биозин също би могъл да се използва, но няма същия ефект като Изопринозин. В някои случаи се лекуват и двамата партньори, защото инфекцията може да се предава между партньорите.

Вие ще разберете, че сте се излекували след като се премахнат брадавиците. Въпреки това няма гаранция, че пак няма да се образуват брадавички при промяна в имунитета. Добре е гинеколога да огледа добре и от вътре - вагинално и шийката на матката, за да се изключи засягане и на тези места.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Charlotte » 14 Мар 2012, 00:42

Здравейте, д-р Тодева! Бихте ли ми казали, когато си търся измивен продукт за лицето и крем за кои активни вещества трябва да се оглеждам в съдържанието на продукта, ако кожата ми е склонна към образуване на пъпки и черни точки. Мерси предварително :)
Аватар
Charlotte
 
Мнения: 9
Регистриран на: 12 Дек 2011, 20:56

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 14 Мар 2012, 15:40

Charlotte написа:Здравейте, д-р Тодева! Бихте ли ми казали, когато си търся измивен продукт за лицето и крем за кои активни вещества трябва да се оглеждам в съдържанието на продукта, ако кожата ми е склонна към образуване на пъпки и черни точки. Мерси предварително :)

Здравейте, Charlotte!

Ако желаете бихте могла да прочетете по-подробна информация за това как да се грижите за проблемна кожа и акне на сайта на фрамар в рубриката здравни проблеми. В рубриката почистване на кожа с акне при лечение на акне са изброени подходящите активни съставки в почистващите препарати.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот ivan.ivanov » 18 Мар 2012, 20:58

Здравейте д-р Тодева,
Имам кондиломи от около 3-4 години и преди седмица реших да отида при лекар. Бе ми изписан Кондилин. След първата серия 3 дена х 2 пъти намазване кондиломите си промениха цвета - потъняха, смалиха се и започнаха да отделят миризлив секрет. Лекаря ми каза, че е нормално, но искам да попитам дали е така и какво да очаквам след следващия период на лечение от 3 дена.

Благодаря предварително
ivan.ivanov
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Мар 2012, 20:50

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот krasi_iv » 19 Мар 2012, 14:32

Dr Violina Todeva написа:Здравейте!

В тази рубрика може да зададете Вашите въпроси:

1. Как да се грижите за кожата;
2. Как да разрешите възникнал проблем или заболяване на кожата;
3. Как да се предпазите и какво да направите при болести предавани по полов път.

Може заедно да потърсим най-доброто решение. Не се притеснявайте да задавате въпроси.

Подробна информация за мен може да откриете на страницата на Фрамар.


Добър ден. При полов акт се получи нараняване френулума на пениса ми. Първите дни правих промивки с риванол и кислородна вода, но раничката не зарасна. Вече трети ден правя промивки с тетра, но отново нищо. Получи се нещо като съвсем мъничка пъпчица и при хигиена с топла вода щипе. Вече минаха 20 дни, моля за вашето мнение!
krasi_iv
 
Мнения: 1
Регистриран на: 19 Мар 2012, 14:11

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот maraya » 19 Мар 2012, 17:23

Здравейте д-р Тодева!

Можете ли да ми препоръчате подходящ крем за околоочен контур?Аз съм на 22 год. и това което ме мъчи са досадни сенки под очите.

Thanx in advance!
maraya
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Мар 2012, 17:02

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот maraya » 19 Мар 2012, 17:34

Имам още един въпрос :)

Какъв слънцезащитен крем е най-подходящ за мен? По принцип съм с акне, което успешно лекувам с Акне БП5 и Avene Triacneal.До сега винаги съм ползвала Bioderma SPF 50 с цвят, но не съм на 100% доволна от него.
maraya
 
Мнения: 2
Регистриран на: 19 Мар 2012, 17:02

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта