Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот kamelia_1326 » 19 Мар 2012, 21:01

:D :D :D :D :D :D :D :D здравейте днес си напипах в гардите то4но зад зарната нещо като топ4ета,тварди са,не ме болят,въпроса ми е вазможно ли е да е рак!тези топ4ета ги имам в двете гарди!
kamelia_1326
 
Мнения: 9
Регистриран на: 15 Мар 2012, 21:28

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Мар 2012, 16:28

ivan.ivanov написа:Здравейте д-р Тодева,
Имам кондиломи от около 3-4 години и преди седмица реших да отида при лекар. Бе ми изписан Кондилин. След първата серия 3 дена х 2 пъти намазване кондиломите си промениха цвета - потъняха, смалиха се и започнаха да отделят миризлив секрет. Лекаря ми каза, че е нормално, но искам да попитам дали е така и какво да очаквам след следващия период на лечение от 3 дена.

Благодаря предварително

Здравейте, Ivan Ivanov!

Наистина би могло след локално лечение да настъпят подобни промени. Целта на лечението е да се премахнат напълно всички кондиломи.

Поздрави! Успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Мар 2012, 16:32

krasi_iv написа:
Dr Violina Todeva написа:Здравейте!

В тази рубрика може да зададете Вашите въпроси:

1. Как да се грижите за кожата;
2. Как да разрешите възникнал проблем или заболяване на кожата;
3. Как да се предпазите и какво да направите при болести предавани по полов път.

Може заедно да потърсим най-доброто решение. Не се притеснявайте да задавате въпроси.

Подробна информация за мен може да откриете на страницата на Фрамар.


Добър ден. При полов акт се получи нараняване френулума на пениса ми. Първите дни правих промивки с риванол и кислородна вода, но раничката не зарасна. Вече трети ден правя промивки с тетра, но отново нищо. Получи се нещо като съвсем мъничка пъпчица и при хигиена с топла вода щипе. Вече минаха 20 дни, моля за вашето мнение!

Здравейте, Krasi_Iv!

Бихте могъл да опитате с намазване 2 пъти дневно с Dermazin cr. Не използвайте риванол и кислородна вода, особено за такава деликатна област. Добре е, ако не премине да се консултирате с кожен лекар.

Поздрави! Успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Мар 2012, 16:47

maraya написа:Здравейте д-р Тодева!

Можете ли да ми препоръчате подходящ крем за околоочен контур?Аз съм на 22 год. и това което ме мъчи са досадни сенки под очите.

Thanx in advance!
Имам още един въпрос :)

Какъв слънцезащитен крем е най-подходящ за мен? По принцип съм с акне, което успешно лекувам с Акне БП5 и Avene Triacneal.До сега винаги съм ползвала Bioderma SPF 50 с цвят, но не съм на 100% доволна от него.

Здравейте, Мaraya!

Изборът на крем за околочен контур при подобен проблем наистина е много деликатен. Съветът ми е да се насочите към хидратиращ крем и да си вземете отделно коректор, който да нанасяте след поставяне на хидратиращия крем. По този начин се постига козметично най-приемлив вид.

Вие споменавате, че използвате слънцезащитен крем с оцветяване. Бихте могла да опитате със слънцезащитен крем подходящ за по-мазен тип кожа и без оцветяване като: La Roche Anthelios Acne SPF 30, Avene Clenance SPF 30. След като нанесете слънцезащитния крем може да поставите слънцезащитна пудра. Авен предлагат от серията Couvrance пудри, които са предназначени за проблемна кожа в различни цветове и със защита от слънце.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 20 Мар 2012, 17:37

kamelia_1326 написа::D :D :D :D :D :D :D :D здравейте днес си напипах в гардите то4но зад зарната нещо като топ4ета,тварди са,не ме болят,въпроса ми е вазможно ли е да е рак!тези топ4ета ги имам в двете гарди!

Здравейте, Kamelia!

Съветвам Ви да се консултирате с хирург, който да Ви прегледа и да назначи допълнителни изследвания, ако е необходимо!

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот ivanov1s » 22 Мар 2012, 15:57

здравейте,

искам да Ви попитам може ли да ми препоръчате нещо за акне.

От доста време се боря с него и нищо не съм постигнал до сега - проблеми имам особено по челото

по лицето имам отвреме на време.

Момче на 19 год.

Бих искал да си поръчам няколко различни вида и да ги поръчам от тук.

мерси.
ivanov1s
 
Мнения: 2
Регистриран на: 22 Мар 2012, 15:56

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 22 Мар 2012, 18:54

ivanov1s написа:здравейте,

искам да Ви попитам може ли да ми препоръчате нещо за акне.

От доста време се боря с него и нищо не съм постигнал до сега - проблеми имам особено по челото

по лицето имам отвреме на време.

Момче на 19 год.

Бих искал да си поръчам няколко различни вида и да ги поръчам от тук.

мерси.

Здравейте!

Ще Ви помоля по-подробно да опишете промените, които имате, защото при всеки се използват различни средства. Бих искала да знам дали имате комедони и какви (отворени или затворени), дали имате гнойни пъпки. Има ли ангажиране освен на лицето и на други области - гръб, гърди и т.н. Бихте могъл да изпратите и снимки на e-mail-a ми.

Очаквам Вашия отговор!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Aniina » 23 Мар 2012, 17:47

Здравейте д-р Тодева!
Много моля за Вашия експертен съвет.Какво може да се прилага по кожата на краката(от колената надолу)когато след премахване на косъмчетата кожата се прежули?Тази процедура я извърших без да използвам нито гел,нито друга козметика преди и след избръсването.И тук ми беше грешката.Кожата ми на места стана релефна(отзад на прасеца)и сега ме наболява.Както и отпред,сгъвката до ходилото леко се зачерви.Ползвах Пантенол спрей,но не видях ефект от 2 пъти нанасяне.Сега съм намазала с Банеоцин маз,мисля да пробвам и сребърна вода.Моля Ви за съвет!Има ли опасност да съм нанесла лошо поражение на кожата си и какво мога да слагам на кожата в момента за да се успокои и да мине?
Aniina
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Мар 2012, 17:36

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 23 Мар 2012, 19:52

Aniina написа:Здравейте д-р Тодева!
Много моля за Вашия експертен съвет.Какво може да се прилага по кожата на краката(от колената надолу)когато след премахване на косъмчетата кожата се прежули?Тази процедура я извърших без да използвам нито гел,нито друга козметика преди и след избръсването.И тук ми беше грешката.Кожата ми на места стана релефна(отзад на прасеца)и сега ме наболява.Както и отпред,сгъвката до ходилото леко се зачерви.Ползвах Пантенол спрей,но не видях ефект от 2 пъти нанасяне.Сега съм намазала с Банеоцин маз,мисля да пробвам и сребърна вода.Моля Ви за съвет!Има ли опасност да съм нанесла лошо поражение на кожата си и какво мога да слагам на кожата в момента за да се успокои и да мине?

Здравейте!

Бихте могла да опитате с измиване с хладка вода и да нанасяте Vita-Merfen върху засегнатите участъци.

Поздрави и бързо възстановяване!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Aniina » 24 Мар 2012, 07:59

Много Ви благодаря за отговора!Този препарат го зная,но не се сетих за него за съжаление...Ще си го купя днес.Желая Ви късмет и успех:)
Aniina
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Мар 2012, 17:36

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта