Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот деси88 » 28 Мар 2012, 16:57

Здравейте д-р Тодева на кратко ще ви покажа моя проблем можете да видите на снимката, надявам се да се вижда добре имам проблеми с кожата излизат ми черни точки а аз ги премахвам механично, в момента кожата ми е зачервена заради премахването им, и не само имам малки белези по лицето с розов цвят но не са дълбоки използвах контрактубекс, но тъй като лицето адски ме сърбеше ми препоръчаха да спра употребата му.... забравих да кажа че съм на 23 години
деси88
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Ное 2011, 22:00

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 28 Мар 2012, 18:02

деси88 написа:Здравейте д-р Тодева на кратко ще ви покажа моя проблем можете да видите на снимката, надявам се да се вижда добре имам проблеми с кожата излизат ми черни точки а аз ги премахвам механично, в момента кожата ми е зачервена заради премахването им, и не само имам малки белези по лицето с розов цвят но не са дълбоки използвах контрактубекс, но тъй като лицето адски ме сърбеше ми препоръчаха да спра употребата му.... забравих да кажа че съм на 23 години

Здравейте, Деси!

Видях снимката, която сте прикачила :)!

Съветвам Ви в момента да спрете да използвате каквото и да е върху лицето. Към момента състоянието Ви е такова, че каквото и да сложите кожата Ви ще реагира бурно.

Най-вероятно това зачервяване сега е в резултат от алергична реакция или дразнене на кожата от Контрактубекс. Единственото, което може да правите е да измивате лицето с хладка вода, без какъвто и да е измивен препарат. Ако имате и усещане за парене поставете компрес с преварена вода. Избягвайте и слънцето. Не изстисквайте, чоплете и дори пипате лицето.

До 1-2 дни кожата трябва да се успокои, но най-вероятно ще настъпи и излющване. Ако искате тогава може пак да прикачите снимка и да уточним какво бихте могла да слагате.

След като се възстановите напълно ще Ви препоръчам подходяща козметика за проблемна кожа като Вашата.

P.S. Снимката е отстранена за Ваша сигурност.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот деси88 » 29 Мар 2012, 11:23

Dr Violina Todeva написа:
деси88 написа:Здравейте д-р Тодева на кратко ще ви покажа моя проблем можете да видите на снимката, надявам се да се вижда добре имам проблеми с кожата излизат ми черни точки а аз ги премахвам механично, в момента кожата ми е зачервена заради премахването им, и не само имам малки белези по лицето с розов цвят но не са дълбоки използвах контрактубекс, но тъй като лицето адски ме сърбеше ми препоръчаха да спра употребата му.... забравих да кажа че съм на 23 години

Здравейте, Деси!

Видях снимката, която сте прикачила :)!

Съветвам Ви в момента да спрете да използвате каквото и да е върху лицето. Към момента състоянието Ви е такова, че каквото и да сложите кожата Ви ще реагира бурно.

Най-вероятно това зачервяване сега е в резултат от алергична реакция или дразнене на кожата от Контрактубекс. Единственото, което може да правите е да измивате лицето с хладка вода, без какъвто и да е измивен препарат. Ако имате и усещане за парене поставете компрес с преварена вода. Избягвайте и слънцето. Не изстисквайте, чоплете и дори пипате лицето.

До 1-2 дни кожата трябва да се успокои, но най-вероятно ще настъпи и излющване. Ако искате тогава може пак да прикачите снимка и да уточним какво бихте могла да слагате.

След като се възстановите напълно ще Ви препоръчам подходяща козметика за проблемна кожа като Вашата.

P.S. Снимката е отстранена за Ваша сигурност.

Благодаря Ви! днес кожата ми е по спокойна като че ли, за всеки случай ще изчакам до утре и ще прикача нова снимка, много съм отчаяна вече не знам какво да правя.... както и да е да не говоря празни приказки всичко добро Ви желая, благодаря още веднъж за вниманието!!!
деси88
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Ное 2011, 22:00

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 29 Мар 2012, 14:46

ivanov1s написа:здравейте,
искам да Ви попитам може ли да ми препоръчате нещо за акне.
От доста време се боря с него и нищо не съм постигнал до сега - проблеми имам особено по челото
по лицето имам отвреме на време.
Момче на 19 год.
Бих искал да си поръчам няколко различни вида и да ги поръчам от тук.
мерси.

Здравейте отново!

Някои от продуктите, които сте използвал са подходящи за Вас като сапуна акне аут и крема акне аут, но всичко останало в общи линии не е с доказано качество - поне от медицинска гледна точка при лечението на акне.

Съветвам Ви да продължите да използвате за измиване сапун акне аут 1 до 2 пъти дневно и може да опитате с продукта на La Roche Effaclar Duo.

Това, което се вижда от снимките е, че имате оформени петънца най-вероятно и от "разчопляне". Спрете да правите това, ако имате черни точки потърсете козметик, но такъв който ще отстранява само черните точки, без да пипа активни пъпки или белите комедони.

Ако след 1 месец нямате подобрение ще трябва да се консултирате с кожен лекар, за да Ви предпише лечение. През този един месец се постарайте да използвате само двата продукта, за които Ви казах.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот деси88 » 30 Мар 2012, 14:11

деси88 написа:
Dr Violina Todeva написа:
деси88 написа:Здравейте д-р Тодева на кратко ще ви покажа моя проблем можете да видите на снимката, надявам се да се вижда добре имам проблеми с кожата излизат ми черни точки а аз ги премахвам механично, в момента кожата ми е зачервена заради премахването им, и не само имам малки белези по лицето с розов цвят но не са дълбоки използвах контрактубекс, но тъй като лицето адски ме сърбеше ми препоръчаха да спра употребата му.... забравих да кажа че съм на 23 години

Здравейте, Деси!

Видях снимката, която сте прикачила :)!

Съветвам Ви в момента да спрете да използвате каквото и да е върху лицето. Към момента състоянието Ви е такова, че каквото и да сложите кожата Ви ще реагира бурно.

Най-вероятно това зачервяване сега е в резултат от алергична реакция или дразнене на кожата от Контрактубекс. Единственото, което може да правите е да измивате лицето с хладка вода, без какъвто и да е измивен препарат. Ако имате и усещане за парене поставете компрес с преварена вода. Избягвайте и слънцето. Не изстисквайте, чоплете и дори пипате лицето.

До 1-2 дни кожата трябва да се успокои, но най-вероятно ще настъпи и излющване. Ако искате тогава може пак да прикачите снимка и да уточним какво бихте могла да слагате.

След като се възстановите напълно ще Ви препоръчам подходяща козметика за проблемна кожа като Вашата.

P.S. Снимката е отстранена за Ваша сигурност.

Благодаря Ви! днес кожата ми е по спокойна като че ли, за всеки случай ще изчакам до утре и ще прикача нова снимка, много съм отчаяна вече не знам какво да правя.... както и да е да не говоря празни приказки всичко добро Ви желая, благодаря още веднъж за вниманието!!!


Привет, ето в това състояние е лицето ми сега, лющи се и е на кафяви петна, какво мога да използвам при това положение или да продължавам да не слагам нищо, а и имам белези от чопленето, дано да имате нещо в предвид като за моето състояние, искрено Ви благодаря за вниманието!
деси88
 
Мнения: 6
Регистриран на: 19 Ное 2011, 22:00

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 30 Мар 2012, 14:43

деси88 написа:Привет, ето в това състояние е лицето ми сега, лющи се и е на кафяви петна, какво мога да използвам при това положение или да продължавам да не слагам нищо, а и имам белези от чопленето, дано да имате нещо в предвид като за моето състояние, искрено Ви благодаря за вниманието!

Здравейте, Деси!

За да компенсирате сухотата, която се е получила може да използвате за почистване 1-2 пъти дневно Avene Clean-Ac почистващ крем, а сутрин използвайте хидратиращ крем Avene Clean-Ac

И най-важното не забравяйте да НЕ пипате лицето и да не чоплите и изстисквате нито пъпки, нито комедони.

След като се успокои напълно кожата Ви ще Ви препоръчам подходящ крем за употреба вечер. С помощта на този крем ще се намали образуването на комедони и петънцата ще се заличат, но за целта трябва първо лицето да е напълно спокойно, а това може да отнеме още 7-10 дни.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Зачервена главичка на пениса (снимка)

Мнениеот obyavi » 31 Мар 2012, 20:35

Здравейте,
след секс без презерватив ми се зачерви главичката на пениса, отначало беше по малко но после като чели стана повече, ходих на лекар той ми изписа таблетки: Фунголон, и мажех пениса с брауновидон но нямаше ефект, след това ходих на друг лекар той ми каза че имам гъбички и ми изписа да се мажа с низорал 1-2 семдици не помогна, после се мажех с канестен 1-2 седмици не помогна и след това ходих на уролог той ми каза че имам гъбички и ми каза да правя промивки с калиев пермангант и да мажа нистатин, вече над 1 месец се мажа с нистатин и няма ефект и каточели червеното се увеличи.
Моля вижте снимката и препоръчайте ми какво да правя.
Благодаря Ви предварително.
obyavi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Мар 2012, 20:32

Re: Зачервена главичка на пениса (снимка)

Мнениеот Dr Violina Todeva » 03 Апр 2012, 15:23

obyavi написа:Здравейте,
след секс без презерватив ми се зачерви главичката на пениса, отначало беше по малко но после като чели стана повече, ходих на лекар той ми изписа таблетки: Фунголон, и мажех пениса с брауновидон но нямаше ефект, след това ходих на друг лекар той ми каза че имам гъбички и ми изписа да се мажа с низорал 1-2 семдици не помогна, после се мажех с канестен 1-2 седмици не помогна и след това ходих на уролог той ми каза че имам гъбички и ми каза да правя промивки с калиев пермангант и да мажа нистатин, вече над 1 месец се мажа с нистатин и няма ефект и каточели червеното се увеличи.
Моля вижте снимката и препоръчайте ми какво да правя.
Благодаря Ви предварително.

Здравейте,

От снимката нещата изглеждат сравнително спокойни. Все пак, за да сте наясно дали наистина има някаква инфекция - дали с бактерии или гъбички е необходимо да се направят няколко изследвания: смив от кожа (от засегнатия участък), изследване на еякулат. Необходимо е да се изследва и кръвната захар, а също така да се оцени дали препуциума е прикрепен плътно към главичката на половия член. Необходимо е и партньорката да изследва вагинален и цервикален секрет.
Трябва да се оценят всички тези изследвания, за да се предпише адекватна терапия.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Sisinka7 » 04 Апр 2012, 14:07

Здравейте!

Исках да си закупя КЕРАПИЛ на ЛЕД, но от сайта ми отговориха, че вноса му е спрян. Бихте ли ми препоръчали друг продукт със същото действие към врастналите косъмчета.

Благодаря!
Sisinka7
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Апр 2012, 10:36

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Апр 2012, 16:44

Sisinka7 написа:Здравейте!

Исках да си закупя КЕРАПИЛ на ЛЕД, но от сайта ми отговориха, че вноса му е спрян. Бихте ли ми препоръчали друг продукт със същото действие към врастналите косъмчета.

Благодаря!

Здравейте!

Може да опитате с продукти, които да съдържат урея в съдържание над 10% като например: Кератолин лосион за тяло 12% урея, Еуцерин лосион за тяло 10% урея, Ксериал лосион за тяло 10% Урея или друг продукт, който да съдържа най-малко 10% урея.

Поздрави и успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron