Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 21 Апр 2012, 10:47

деси88 написа:
Dr Violina Todeva написа:
деси88 написа:Привет, ето в това състояние е лицето ми сега, лющи се и е на кафяви петна, какво мога да използвам при това положение или да продължавам да не слагам нищо, а и имам белези от чопленето, дано да имате нещо в предвид като за моето състояние, искрено Ви благодаря за вниманието!

Здравейте, Деси!

За да компенсирате сухотата, която се е получила може да използвате за почистване 1-2 пъти дневно Avene Clean-Ac почистващ крем, а сутрин използвайте хидратиращ крем Avene Clean-Ac

И най-важното не забравяйте да НЕ пипате лицето и да не чоплите и изстисквате нито пъпки, нито комедони.

След като се успокои напълно кожата Ви ще Ви препоръчам подходящ крем за употреба вечер. С помощта на този крем ще се намали образуването на комедони и петънцата ще се заличат, но за целта трябва първо лицето да е напълно спокойно, а това може да отнеме още 7-10 дни.

Привет от мен! след употребата на продуктите кожата ми стана по чиста и с по бистър тен на лицето, сега обаче имам останали петна вкъщи имам реновиращ серум на Бодерма, подходящ ли е за моя случай мога ли да го ползвам или ще ми е нужно нещо различно? Д-р. Тодева искам също да ми препоръчате нещо за повърхностни белези, образували са се от чопленето, но хубавото е че са само повърхностни и стоят като леки вдлъбнатини все едно липсва кожичката, моля Ви ако има нещо подходящо за мен, (освен Кнтрактубекса,защото получавам адски сърбеж от него) ще се радвам да споделите с мен! И искам да Ви благодаря за съветите които ми дадохте, те наистина ми бяха полезни!!!

Здравейте, Деси!

Да, бихте могла да използвате този серум - вечер. След като имате този продукт не е необходимо да си купувате нов крем. След като Ви свърши опаковката бихте могла да изпратите снимки и ако е необходимо ще го заменим, ако не ще си закупите нова опаковка. Редовното използване ще заглади кожата Ви и ще намали белезите. За да се случи това все пак е необходимо известно време - няколко месеца.

Ако прекарвате дълго време на открито ще е необходимо да си вземете и слънцезащитен крем, но трябва да е от тези, които са предназначени за акнеична кожа.

Поздрави и успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот bliridi » 21 Апр 2012, 20:31

Д-р Тодева, върху брадата на съпруга ми от известно време наблюдавам малко кръгло петънце без окосмяване. Това вид оплешивяване ли е с какво може да се третира?
bliridi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 21 Апр 2012, 00:25

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот drag » 23 Апр 2012, 04:51

Здравейте, имам краста, която лекувам с прословутия Акарол, предписан ми от лекар. Изчетох доста теми и публикаций, но имам някой запитвания,на които не мога да си отговоря, като например:
1. Може ли да се предозира с Акарола? Аз направих 3 последователни тубички, защото не виждах голям ефект върху пъпките ... сега поизгоряха вече, но четох, че е силно токсичен и взеха да ме избиват някакви тръпчинки по тялото и да ме сърби, сигурно от алергичната реакция на кожата от Акарола...
2. Като се намажа всеки път, имам щипене в областта на тестисите... може ли да ми навреди на половата система Акарола?
3. Прочетох, че дори и да е умрял кърлежа, яйцата си остават... възможно ли е да си излекуван и да се появяват нови пъпчици от яйцата заложени в кожата от преди това? Уж всичко е изгоряло вече, но тук-там изкачат по 1-2...
4. Ако Акарола не помага, в България може ли да се закупи този "Permethrin"?
5. Да речем, че съм излекуван ... тази алергична реакция създава доста сърбежи, какво лекарство да си взема?
Благодаря предварително, д-р Тодева!
drag
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Апр 2012, 04:39

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот sibelmehmed » 23 Апр 2012, 08:55

Здравейте! Не знаех в кой раздел да пиша и прецених,че може би това е най-подходящия.. Та имам проблем с изпотяването-избива ме на студена пот по подмишници,ръце,крака и по-рядко по тялото.Потта не мирише,но е много некомфортно! Когато ми е студено даже се обливам цялата в студена пот.Забелязах го преди около 4-5 години,когато бях ученичка,когато правехме контролни работи и т.н., в стресова ситуация се изпотявах,но вече дори когато си седя ей така нормално вкъщи се изпотявам.Използвах 1 продукт "одорекс" против изпотяване,помогна ми,но постоянно трябва да го използвам,когато не си слагам и отново проблема е налице.Аз искам да не използвам козметични продукти,а директно да излекувам този проблем! Надявам се да ми помогнете!
sibelmehmed
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Апр 2012, 08:48

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот KrasimirPetrow » 23 Апр 2012, 16:20

Привет! :cry:
Искам да попитам само едно нещо,относно това че съм болен от шарка - "Варицела".
Преди 5 дена се разболях след като вече пъпките започнаха да завяхват и да се появяват корички,преди това не бях чесал пъпките,но за жалост след като излязоха коричките,премахнах доста от тях.Може ли да ми кажете дали ще ми останат някакви белези по лицето заради това,силно съм притеснен заради моята глупава постъпка.
KrasimirPetrow
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Апр 2012, 16:15

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Апр 2012, 16:53

bliridi написа:Д-р Тодева, върху брадата на съпруга ми от известно време наблюдавам малко кръгло петънце без окосмяване. Това вид оплешивяване ли е с какво може да се третира?

Здравейте, Bliridi!

Най-вероятно съпругът Ви има кръгов косопад.

Поставянето на такава диагноза изисква да се направят изследвания, за да се установи дали причината е наличие на огнище в организма.

Съветвам Ви да се консултирате с кожен лекар, за да Ви бъдат назначение необходимите изследвания.

Поздрави и Успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Апр 2012, 16:56

drag написа:Здравейте, имам краста, която лекувам с прословутия Акарол, предписан ми от лекар. Изчетох доста теми и публикаций, но имам някой запитвания,на които не мога да си отговоря, като например:
1. Може ли да се предозира с Акарола? Аз направих 3 последователни тубички, защото не виждах голям ефект върху пъпките ... сега поизгоряха вече, но четох, че е силно токсичен и взеха да ме избиват някакви тръпчинки по тялото и да ме сърби, сигурно от алергичната реакция на кожата от Акарола...
2. Като се намажа всеки път, имам щипене в областта на тестисите... може ли да ми навреди на половата система Акарола?
3. Прочетох, че дори и да е умрял кърлежа, яйцата си остават... възможно ли е да си излекуван и да се появяват нови пъпчици от яйцата заложени в кожата от преди това? Уж всичко е изгоряло вече, но тук-там изкачат по 1-2...
4. Ако Акарола не помага, в България може ли да се закупи този "Permethrin"?
5. Да речем, че съм излекуван ... тази алергична реакция създава доста сърбежи, какво лекарство да си взема?
Благодаря предварително, д-р Тодева!

Здравейте, Drag!

За да излекувате краста не е необходимо да се мажете непрекъснато, а да спазите точно определени предписания:

1. Мажете се 3 дни като се маже цялото семейство.

2. Маже се цялото тяло без лицето.

3. До 3-я ден не се къпете. След като мине и третия ден се изкъпвате и сменяте дрехите.

4. Изпирате всички дрехи и покривала, които сте използвали на високи градуси. Това което не може да се изпере трябва да се проветри за няколко дни.

Не би трябвало Aкарол да Ви е навредил на половата система или на кожата, но е възможно да се получи силно засушаване на кожата, което също да е причина за сърбеж.

След като се излекува крастата за да се възстанови кожата могат да се прилагат овлажняващи кремове за тяло като Дексерил (като по-евтин вариант) или Липикар (като по-скъп вариант).

В редки случаи може да се наложи да се направят няколко курса на лечение (2-3) за краста.

В България не се продават препарати, които съдържат Перметрин.

Можете да се излекувате от напълно от крастата стига да спазите правилно лечението и хигиенния режим.

Поздрави и Успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Апр 2012, 16:58

sibelmehmed написа:Здравейте! Не знаех в кой раздел да пиша и прецених,че може би това е най-подходящия.. Та имам проблем с изпотяването-избива ме на студена пот по подмишници,ръце,крака и по-рядко по тялото.Потта не мирише,но е много некомфортно! Когато ми е студено даже се обливам цялата в студена пот.Забелязах го преди около 4-5 години,когато бях ученичка,когато правехме контролни работи и т.н., в стресова ситуация се изпотявах,но вече дори когато си седя ей така нормално вкъщи се изпотявам.Използвах 1 продукт "одорекс" против изпотяване,помогна ми,но постоянно трябва да го използвам,когато не си слагам и отново проблема е налице.Аз искам да не използвам козметични продукти,а директно да излекувам този проблем! Надявам се да ми помогнете!

Здравейте, Sibel Mehmed!

Има вариант, освен козметичните продукти като Одорекс да се контролира изпотяването. Такъв вариант е провеждането на терапия с ботулинов токсин. След като се направят необходимия брой инжекции ефекта се задържа средно около 6 месеца. За съжаление дори и по този начин проблема не се решава завинаги. Неудобството на този метод е, че е скъп, но ефекта е по-траен, отколкото с познатите козметични продукти на пазара.

Поздрави и успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 24 Апр 2012, 16:59

KrasimirPetrow написа:Привет! :cry:
Искам да попитам само едно нещо,относно това че съм болен от шарка - "Варицела".
Преди 5 дена се разболях след като вече пъпките започнаха да завяхват и да се появяват корички,преди това не бях чесал пъпките,но за жалост след като излязоха коричките,премахнах доста от тях.Може ли да ми кажете дали ще ми останат някакви белези по лицето заради това,силно съм притеснен заради моята глупава постъпка.

Привет, Krasimir Petrow!

За съжаление варицелата оставя белези. Не трябва да отстранявате образуваните корички.

Съветвам Ви на местата, които сте разчоплил да поставяте крем Вита-Мерфен.

Поздрави и Успех!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот drag » 28 Апр 2012, 13:35

д-р Тодева, сега свърших с цикъла на мазане ... искам да попитам, понеже на места още ме сърби, но няма пъпчици това нормално ли е? Ако да, колко време ще трябва да изчакам за да съм сигурен, че имам или не отново краста. И как по-точно да се уверя, че нямам... на лекар ли да ида пак?
drag
 
Мнения: 2
Регистриран на: 23 Апр 2012, 04:39

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта