Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот lysi_kb » 29 Апр 2012, 20:37

По време на бременност на бедрото ми излезе мрежовидна вена,мазах я с крем Микровенен,но все оште няма ефект,има ли нешто хомеопатично за този проблем
lysi_kb
 
Мнения: 5
Регистриран на: 29 Апр 2012, 19:37

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот twety » 01 Май 2012, 13:43

Здравйте, преди около два месеца след бръснене на подмишниците ми се появи зачервяване и сърбеж, не обърнах много внимание, мисле че ще мине бързо. Обаче сърбежа продължи много време,на едната спря , но на другата мишница има нещо, като червено продълговато петно. В нета прочетах, че сигурно са гъбички и започнах да мажа зачервявянето с Ламизил, облекчава се сърбежа, но все още не се е излекувало. Имам и гъбички на ноктите на голямите пръсти на краката, тях лекувам с Loceryl (не знам дали го има в Бълария), след последното пилене на нокътните плочки на палците, ми се появи сърбеж на другите пръсти на единия крак. Не знам дали е възможно да съм заразила пръстите с гъбички от ноктите, но имам едни много ситни пъпчици, които сърбя, явно са гъбички. И тях мажа с Ламизил. Изобщо гъбичките ме атакуват от всякъде. Моля ви за някакъв съвет, защото в момента не ми е възможно да отида на прегелд. Днес се сетих, че имам Кандизол, би ли помогнал? Благодаря ви, д-р Тодева.
twety
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:28

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Май 2012, 18:31

drag написа:д-р Тодева, сега свърших с цикъла на мазане ... искам да попитам, понеже на места още ме сърби, но няма пъпчици това нормално ли е? Ако да, колко време ще трябва да изчакам за да съм сигурен, че имам или не отново краста. И как по-точно да се уверя, че нямам... на лекар ли да ида пак?

Здравейте, Drag!

Възможно е сърбежът да остане за известно време особено, ако кожата е суха. В този случай се използват овлажняващите кремове. Може да се предпише и лекарство против сърбеж.

За да се наистина сигурен, че всичко е ОК може да се консултирате отново с Вашия лекар.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Май 2012, 18:35

lysi_kb написа:По време на бременност на бедрото ми излезе мрежовидна вена,мазах я с крем Микровенен,но все оште няма ефект,има ли нешто хомеопатично за този проблем

Здравейте, Lysi_kb!

Съветвам Ви да се консултирате със Съдов хирург. Трябва да се оцени какъв точно е проблема. Ако се касае само за повърхностни изменения може да си направите лазерни процедури за заличаване. Те са с най-добър козметичен ефект. Ако имате проблем със съдовете тогава ще трябва да проведете лечение.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 02 Май 2012, 18:54

twety написа:Здравйте, преди около два месеца след бръснене на подмишниците ми се появи зачервяване и сърбеж, не обърнах много внимание, мисле че ще мине бързо. Обаче сърбежа продължи много време,на едната спря , но на другата мишница има нещо, като червено продълговато петно. В нета прочетах, че сигурно са гъбички и започнах да мажа зачервявянето с Ламизил, облекчава се сърбежа, но все още не се е излекувало. Имам и гъбички на ноктите на голямите пръсти на краката, тях лекувам с Loceryl (не знам дали го има в Бълария), след последното пилене на нокътните плочки на палците, ми се появи сърбеж на другите пръсти на единия крак. Не знам дали е възможно да съм заразила пръстите с гъбички от ноктите, но имам едни много ситни пъпчици, които сърбя, явно са гъбички. И тях мажа с Ламизил. Изобщо гъбичките ме атакуват от всякъде. Моля ви за някакъв съвет, защото в момента не ми е възможно да отида на прегелд. Днес се сетих, че имам Кандизол, би ли помогнал? Благодаря ви, д-р Тодева.

Здравейте, Twety!

Ще Ви помоля да ми изпратите снимки на засегнатите места - подмишниците, краката, пръстите и ноктите. Възможно е на подмишниците да не се касае за гъбички. Доколкото разбрах имате повлияване от Ламизил.

Ако наистина имате гъбички на толкова различни места би било добре да приемате лекарства и през устата, но това трябва да се случи по определена схема, а не с инцидентно приемане на Кандизол.

Продукта, който използвате за нокти е добър, може да го нанасяте на всички нокти не само на палците. Възможно е, освен на ноктите да имате гъбички и по кожата на краката и от там да се разпространяват по ноктите.

Гъбичната инфекция трябва да се докаже с изследвания и посявка. По този начин може да се определи вида на причинителя, а от там и да се избере най-подходящото противогъбично лечение. Препаратите не са универсални и нямат ефект върху всички гъбички едновременно.

Поздрави! Очаквам Вашия отговор!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот melbi » 03 Май 2012, 00:16

"Некробиозис липоидика"



Миналото лято ми се появиха такива петна на единия крак,едното е с диаметър 1см, а другите две са по-малки като сателити. Направих биопсия- диагнозата e некробиозис липоидика. На 38г. съм, нямам диабет. На моменти получавам сърбеж в областа на петната. Какво лечение ще препоръчате?
melbi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Май 2012, 00:08

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот twety » 03 Май 2012, 01:39

Д-р Тодева,сърдечно ви благодаря за отговора. Утре ще ви изпратя снимки.
Поздрави!
twety
 
Мнения: 3
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:28

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 04 Май 2012, 16:06

melbi написа:"Некробиозис липоидика"



Миналото лято ми се появиха такива петна на единия крак,едното е с диаметър 1см, а другите две са по-малки като сателити. Направих биопсия- диагнозата e некробиозис липоидика. На 38г. съм, нямам диабет. На моменти получавам сърбеж в областа на петната. Какво лечение ще препоръчате?

Здавейте, Melbi!

По принцип лечението на некробиозис липоидика е трудно. Предполагам, че сте обсъждали това и с лекуващия Ви лекар.

Това, което може да правите е да щадите краката си. Осигурявайте им почивка при всяка възможност.

Могат да се използват локални кортикостероиди, както и такива, които се инжектират на мястото, което е ангажирано. И в двата случая това трябва да е под контрол на лекар. Съществуват и други алтернативи с калциневринови инхибитори, ПУВА терапия (комбиниране на локално нанесено вещество с УВА лъчи) и т.н. Всеки един от тези методи е различна ефективност при различните хора.

Вашия лекар трябва да Ви обясни за различните методи на лечение - за ползите и възможния риск.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот alejo » 05 Май 2012, 14:21

Здравейте,д-р Тодева.Моля,препоръчайте ми някакъв емулиращ крем,унгвент или нещо за контактен дерматит.Могат ли да помогнат хидратиращите кремове за ръце? Напоследък започнах много да си мия ръцете с вода.Имам и друг въпрос,нормално ли е кожата по ушната мида да се лющи и омазнява бързо.Ако не е нормално,има ли някакви кремове,с които може да се оправи проблема?
Благодаря предварително. :)
alejo
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Апр 2012, 20:51

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Май 2012, 11:46

alejo написа:Здравейте,д-р Тодева.Моля,препоръчайте ми някакъв емулиращ крем,унгвент или нещо за контактен дерматит.Могат ли да помогнат хидратиращите кремове за ръце? Напоследък започнах много да си мия ръцете с вода.Имам и друг въпрос,нормално ли е кожата по ушната мида да се лющи и омазнява бързо.Ако не е нормално,има ли някакви кремове,с които може да се оправи проблема?
Благодаря предварително. :)

Здравейте, Alejo!

Първо да уточним какъв е контактния дерматит и къде са разположени обривите Ви, както и как разбрахте, че имате контактен дерматит? Какви хидратиращи кремове за ръце имате? Ако можете изпратете и снимки!

По отношение на втория проблем: имате ли пърхот и/или повишено омазняване на косата? Имате ли зачервяване и/или залющване по лицето? Само едната ушна мида ли е ангажирана? Добре е и за този проблем да приложите снимки.

Очаквам Вашия отговор!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта