Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот alejo » 07 Май 2012, 19:47

Първо да уточним какъв е контактния дерматит и къде са разположени обривите Ви, както и как разбрахте, че имате контактен дерматит? Какви хидратиращи кремове за ръце имате? Ако можете изпратете и снимки!

Здравейте.Обривите са по ръцете в областа в централната част на ръцете,в областа до и около вените.Малки бели точици,на пипане кожата е грапава и неравна,със сербеж.Прочетох в интернет,че може да излезне при често миене на ръцете.От 2 дена се мажа със зехтин и има ефект.Имам някакъв крем със силиконово масло и жен-шен и с него се мажа.Ще изпратя синмки утре,най-вероятно :) Относно ухото може да си въобразявам.Там където прехожда горната конха в триъгълната ямка на външното ухо,като мина с малкия пръст кожата се лющи.Пърхот да имам напоследък.
Благодаря,че се отзовахте.
alejo
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Апр 2012, 20:51

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 08 Май 2012, 14:45

alejo написа:
Първо да уточним какъв е контактния дерматит и къде са разположени обривите Ви, както и как разбрахте, че имате контактен дерматит? Какви хидратиращи кремове за ръце имате? Ако можете изпратете и снимки!

Здравейте.Обривите са по ръцете в областа в централната част на ръцете,в областа до и около вените.Малки бели точици,на пипане кожата е грапава и неравна,със сербеж.Прочетох в интернет,че може да излезне при често миене на ръцете.От 2 дена се мажа със зехтин и има ефект.Имам някакъв крем със силиконово масло и жен-шен и с него се мажа.Ще изпратя синмки утре,най-вероятно :) Относно ухото може да си въобразявам.Там където прехожда горната конха в триъгълната ямка на външното ухо,като мина с малкия пръст кожата се лющи.Пърхот да имам напоследък.
Благодаря,че се отзовахте.

Здравейте, Alejo!

Ще очаквам да видя снимките на ръцете Ви.

По отношение на обрива на ушите може да започнете да използвате за измиване на главата противопърхотен шампоан 3 пъти седмично. След като направите пяна оставете да престои 5-7 минути и тогава изплакнете.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот айви » 08 Май 2012, 20:38

Здравейте!
Имам нещо между обрив и екзема от горната страна на дланта. Ходих при дерматолог, изписа ми "ЛОРИНДЕН C унгвент", който прилагах 2 седмици сутрин и вечер, вечер с ръкавици от полиетилен. Имаше подобрение, но кожата не придоби напълно нормален вид. След това лекарят ми изписа "ПРОТОПИК унгв. 0.1 %", който прилагах всяка вечер в продължение на 1 месец. Помислих, че всичко е преминало, но след като приключих лечението, обривът започна да се появява отново. Чудя се да опитам ли с "КРЕМ РОДОПСКО ЧУДО". Може ли да ми навреди, предвид използваните преди това лекарствени средства?
Благодаря предварително!
айви
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Май 2012, 20:34

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 09 Май 2012, 14:47

айви написа:Здравейте!
Имам нещо между обрив и екзема от горната страна на дланта. Ходих при дерматолог, изписа ми "ЛОРИНДЕН C унгвент", който прилагах 2 седмици сутрин и вечер, вечер с ръкавици от полиетилен. Имаше подобрение, но кожата не придоби напълно нормален вид. След това лекарят ми изписа "ПРОТОПИК унгв. 0.1 %", който прилагах всяка вечер в продължение на 1 месец. Помислих, че всичко е преминало, но след като приключих лечението, обривът започна да се появява отново. Чудя се да опитам ли с "КРЕМ РОДОПСКО ЧУДО". Може ли да ми навреди, предвид използваните преди това лекарствени средства?
Благодаря предварително!

Здравейте, Айви!

Какво точно Ви лекуваха с назначеното лечение? Явно не са Ви поставили точна диагноза.

Можете да изпратите снимки на засегнатите участъци.

Каква Ви е професията?

По отношение на кремът родопско чудо би могъл да Ви навреди, ако състоянието на кожата Ви не позволява да го нанасяте.

Очаквам Вашия отговор!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот айви » 09 Май 2012, 16:15

Dr Violina Todeva написа:
айви написа:Здравейте!
Имам нещо между обрив и екзема от горната страна на дланта. Ходих при дерматолог, изписа ми "ЛОРИНДЕН C унгвент", който прилагах 2 седмици сутрин и вечер, вечер с ръкавици от полиетилен. Имаше подобрение, но кожата не придоби напълно нормален вид. След това лекарят ми изписа "ПРОТОПИК унгв. 0.1 %", който прилагах всяка вечер в продължение на 1 месец. Помислих, че всичко е преминало, но след като приключих лечението, обривът започна да се появява отново. Чудя се да опитам ли с "КРЕМ РОДОПСКО ЧУДО". Може ли да ми навреди, предвид използваните преди това лекарствени средства?
Благодаря предварително!

Здравейте, Айви!

Какво точно Ви лекуваха с назначеното лечение? Явно не са Ви поставили точна диагноза.

Можете да изпратите снимки на засегнатите участъци.

Каква Ви е професията?

По отношение на кремът родопско чудо би могъл да Ви навреди, ако състоянието на кожата Ви не позволява да го нанасяте.

Очаквам Вашия отговор!

Лекуваха ми, цитирам: "Някаква екзема". За съжаление в момента нямам с какво да направя качествена снимка, така че да се вижда проблемът. Колкото до професията, учаща съм - нямам допир с опасни препарати и материали. Подозирам, че причината за проблема е определен течен сапун за ръце, който не съм спирала да използвам от много време. Мисля, че затова лечението нямаше желания ефект. Не бързам да посетя лекуващия доктор отново, защото се надявам сега, след като спрях да използвам въпросния сапун, проблемът да отшуми. Но все пак ми се щеше през това време да мажа засегнатия участък с нещо. Знам, че е трудно де се дават подобни съвети по интернет, а вероятно може да се опреди и като безотговорно, предвид професията Ви. Но все пак... Можете ли да ми препоръчате с какво де се мажа? Мислех си за Алергозан. Какво мислите по въпроса?
Благодаря за отзивчивостта!
айви
 
Мнения: 2
Регистриран на: 08 Май 2012, 20:34

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот венче » 09 Май 2012, 17:04

Имам екзема по двете ръце на дланите отдолу вече 15 години.Къде ли не съм ходила в Пазарджик,Пловдив при части лекари доценти ,но нищо само ми казаха ,че екземата ми е суха и трудно се лекува.Само ако знаете колко пари съм дала за мазила и инжекции ,но резултат няма.Дланите ми са нацепени кръв тече,боли ме.Всичко правя с ръкавица ,но на работата няма как да ходя с ръкавица постоянно крия колкото е възможно ръцете си от колегите и децата ,защото работя в дом.Кажете ми какво да правя ?Как да се лекувам ?Остава в София да дойда ама и там не е гаранция ,че ще ме излекуват само дето ще ми вземат парите ,но аз излишни пари нямам тъй като в семейството работя само аз и ни е много трудно.
венче
 
Мнения: 1
Регистриран на: 09 Май 2012, 16:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот pointsofauthority » 10 Май 2012, 03:00

Здравейте , аз съм момче на 18 години и имам един проблем за който бих искал малко помощ от специалист.
Значи приятелката ми се оказа че има гъбички и гинеколожката и и е предписала да пие Медофлукон 200мг , но е казала и аз да пия. Въпросът е че аз принципно изпитвам страх от пиене на лекарства поради последиците и тъй като до сега не съм приемал такова лекарство изпитвам голяма доза страх и не искам да го пия. Четох листовката и там пише за брой нежелани ефекти като гърчове , хрипи и тем подобни. Пише да не се взима от хора с разни заболявания и алергии към флуконазол , но аз нямам и на идея дали имам такова нещо. Та въпросът ми е - някой може ли да ми каже дали има някакви опасности ако взема това лекарство ... Както казах до сега нямам открити алергии или каквото и да било.
pointsofauthority
 
Мнения: 4
Регистриран на: 09 Май 2012, 03:48

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Май 2012, 16:30

айви написа:
Dr Violina Todeva написа:
айви написа:Здравейте!
Имам нещо между обрив и екзема от горната страна на дланта. Ходих при дерматолог, изписа ми "ЛОРИНДЕН C унгвент", който прилагах 2 седмици сутрин и вечер, вечер с ръкавици от полиетилен. Имаше подобрение, но кожата не придоби напълно нормален вид. След това лекарят ми изписа "ПРОТОПИК унгв. 0.1 %", който прилагах всяка вечер в продължение на 1 месец. Помислих, че всичко е преминало, но след като приключих лечението, обривът започна да се появява отново. Чудя се да опитам ли с "КРЕМ РОДОПСКО ЧУДО". Може ли да ми навреди, предвид използваните преди това лекарствени средства?
Благодаря предварително!

Здравейте, Айви!

Какво точно Ви лекуваха с назначеното лечение? Явно не са Ви поставили точна диагноза.

Можете да изпратите снимки на засегнатите участъци.

Каква Ви е професията?

По отношение на кремът родопско чудо би могъл да Ви навреди, ако състоянието на кожата Ви не позволява да го нанасяте.

Очаквам Вашия отговор!

Лекуваха ми, цитирам: "Някаква екзема". За съжаление в момента нямам с какво да направя качествена снимка, така че да се вижда проблемът. Колкото до професията, учаща съм - нямам допир с опасни препарати и материали. Подозирам, че причината за проблема е определен течен сапун за ръце, който не съм спирала да използвам от много време. Мисля, че затова лечението нямаше желания ефект. Не бързам да посетя лекуващия доктор отново, защото се надявам сега, след като спрях да използвам въпросния сапун, проблемът да отшуми. Но все пак ми се щеше през това време да мажа засегнатия участък с нещо. Знам, че е трудно де се дават подобни съвети по интернет, а вероятно може да се опреди и като безотговорно, предвид професията Ви. Но все пак... Можете ли да ми препоръчате с какво де се мажа? Мислех си за Алергозан. Какво мислите по въпроса?
Благодаря за отзивчивостта!

Здравейте, Айви!

Наистина без диагноза не може да се проведе качествено лечение.

Все пак, въпреки че не съм Ви видяла Ви съветвам да не използвате Алергозан и крем родопско чудо.

По-добре е да си вземете крем за ръце с овлажняващ ефект. По този начин поне няма да Ви навреди. Бихте могла да опитате с някой от следните кремове: Кератолин крем за ръце или Еуцерин крем за ръце

Поздрави и успех :)!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Май 2012, 16:31

венче написа:Имам екзема по двете ръце на дланите отдолу вече 15 години.Къде ли не съм ходила в Пазарджик,Пловдив при части лекари доценти ,но нищо само ми казаха ,че екземата ми е суха и трудно се лекува.Само ако знаете колко пари съм дала за мазила и инжекции ,но резултат няма.Дланите ми са нацепени кръв тече,боли ме.Всичко правя с ръкавица ,но на работата няма как да ходя с ръкавица постоянно крия колкото е възможно ръцете си от колегите и децата ,защото работя в дом.Кажете ми какво да правя ?Как да се лекувам ?Остава в София да дойда ама и там не е гаранция ,че ще ме излекуват само дето ще ми вземат парите ,но аз излишни пари нямам тъй като в семейството работя само аз и ни е много трудно.

Здравейте, Венче!

Причините за такава екзема могат да бъдат много, както работата, така и домакинските задължения или наличието на други заболявания. В зависимост от причината за екземата и от състоянието на кожата се провежда различно лечение.

Това, което може да правите е да използвате ръкавици при контакт с дразнещи вещества и като миете съдове или перете. Едновременно с това кожата Ви трябва да е добре овлажнена. Ако имате някакви емолиенти може да ги посочите и да Ви кажа кой да използвате.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 11 Май 2012, 16:36

pointsofauthority написа:Здравейте , аз съм момче на 18 години и имам един проблем за който бих искал малко помощ от специалист.
Значи приятелката ми се оказа че има гъбички и гинеколожката и и е предписала да пие Медофлукон 200мг , но е казала и аз да пия. Въпросът е че аз принципно изпитвам страх от пиене на лекарства поради последиците и тъй като до сега не съм приемал такова лекарство изпитвам голяма доза страх и не искам да го пия. Четох листовката и там пише за брой нежелани ефекти като гърчове , хрипи и тем подобни. Пише да не се взима от хора с разни заболявания и алергии към флуконазол , но аз нямам и на идея дали имам такова нещо. Та въпросът ми е - някой може ли да ми каже дали има някакви опасности ако взема това лекарство ... Както казах до сега нямам открити алергии или каквото и да било.

Здравейте, Pointsofauthority!

Така е, наистина няма как да знаете дали имате алергия към нещо, което не сте приемал. По принцип не би трябвало да Ви навреди прием на една таблетка Медофлукон 200мг. Освен това като се лекувате и двамата ще се предпазите от риска да си прехвърляте инфекцията един на друг.

Поздрави!
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта