Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически болести

Мнениеот Dr Violina Todeva » 06 Апр 2011, 12:56

Отговор на въпросите ви към д-р Тодева можете да получите в темите по-долу от нейната секция "Кожни и венерически болести"!

Здравейте!

В тази рубрика може да зададете Вашите въпроси към д-р Тодева специалист Дерматология и Венерология:

1. Как да се грижите за кожата.
2. Как да разрешите възникнал проблем или заболяване на кожата.
3. Какво да правите при хронични кожни заболявания и как да подобрите качеството си на живот!
4. Как да се предпазите и какво да направите при болести предавани по полов път.
5. Как да подобрите естетичния вид на кожата и да забавите стареенето!
6. Какво лечение да изберете.

Може заедно да потърсим най-доброто решение. Не се притеснявайте да задавате Вашите въпроси.

При специфични проблеми използвайте проблем по тематика!

Подробна информация за д-р Тодева може да откриете в справочника на страницата на Фрамар.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот desita » 06 Апр 2011, 19:19

От каква възраст може да се започне използване на кремове против бръчки?
desita
 
Мнения: 2
Регистриран на: 05 Апр 2011, 23:00

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот southern_sun » 07 Апр 2011, 13:56

Ноктите на големите пръсти на краката са ми деформирани аз мисля, че е от постоянното лакиране. Препоръчайте ми нещо ефикасно!
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот EArnautska » 07 Апр 2011, 14:20

Здравейте, искам да Ви попитам от какво се получават молуските, защото забелязвам, че имам такива по едната си ръка, в областта на лакътната сгъвка. Как се лекуват и дали има вероятност да ми излязат и на друго място?
EArnautska
 
Мнения: 4
Регистриран на: 31 Мар 2011, 12:31

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот lekarstvo » 07 Апр 2011, 14:29

Д-р Тодева, синът на приятелката ми ,който е на четири години има Кокоши трън (по неини думи). Възможно ли е да има такова заболявание при толкова малка възраст.
lekarstvo
 
Мнения: 9
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:16

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Апр 2011, 17:32

desita написа:От каква възраст може да се започне използване на кремове против бръчки?

За съжаление няма точно правило, което да се следва и такава възраст, която да се фиксира. Всичко е индивидуално и зависи от начина, по който кожата старее. Така или иначе възрастта от 25-30 години обикновено обхваща повечето хора. Така че ако сте на тази възраст спокойно може да се подбере подходящ продукт в зависимост от кожата.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Апр 2011, 17:44

southernsun написа:Ноктите на големите пръсти на краката са ми деформирани аз мисля, че е от постоянното лакиране. Препоръчайте ми нещо ефикасно!

Ако проблема наистина е от лака най-доброто решение е да спрете да се лакирате и през това време да използвате подхранващи нокътната плочка продукти като например Балсам за нокти Макси. За съжаление нокътната плочка на големите пръсти на краката се възстановява за една година. Вие споменахте, че има и деформация, ако е така не пропускайте да се посъветвате с кожен лекар, защото деформацията на нокътната плочка може да се дължи и на много други причини, за които е добре се направят допълнителни изследвания.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Апр 2011, 17:50

EArnautska написа:Здравейте, искам да Ви попитам от какво се получават молуските, защото забелязвам, че имам такива по едната си ръка, в областта на лакътната сгъвка. Как се лекуват и дали има вероятност да ми излязат и на друго място?

Молуските са заразни вирусни брадавици и трябва да се лекуват, защото много често се разпространяват. Ето защо трябва да посетите кожен лекар. Обикновено лечението се състои в кюретиране на молуските. Има възможност и за лечение с локални деструктивни препарати.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Dr Violina Todeva » 07 Апр 2011, 18:04

lekarstvo написа:Д-р Тодева, синът на приятелката ми ,който е на четири години има Кокоши трън (по неини думи). Възможно ли е да има такова заболявание при толкова малка възраст.

Да, възможно е! Най-вероятно детето е с променен имунен отговор (може да боледува често от вирусни инфекции, може да има друг кожен проблем и т.н.). Добре е да се консултирате с кожен лекар. Не се притеснявайте от факта, че детето е малко - съществуват и безболезнени методи за решаване на този проблем.
д-р Виолина Тодева
Специалист Дерматология, Венерология и Естетична Дерматология
www.todeva.com
violina@todeva.com
+ 359 88 7 851 865
Аватар
Dr Violina Todeva
Модератор
 
Мнения: 3295
Регистриран на: 29 Мар 2011, 14:41

Re: Д-р В.Тодева - въпроси от област кожни и венерически бол

Мнениеот Sunny girl » 08 Апр 2011, 10:37

Добър ден! Искам да попитам кое е най-ефикасното средство за премахване на белези от акне. Предварително благодаря.
Sunny girl
 
Мнения: 14
Регистриран на: 08 Апр 2011, 10:06

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта