Козметика за бебета!

Ваксини и имунизационен календар, лекарства и добавки, козметика, симптоми и здравни проблеми, посещение при лекар

Каква козметика използвате за своето бебе?

Анкетата свършва на 27 Мар 2012, 13:30

Johnson&Johnson
0
Няма гласували
Mustela
3
21%
Klorane
0
Няма гласували
Weleda
0
Няма гласували
Bubhen
8
57%
Avene
1
7%
Nivea
1
7%
Walt Disney
0
Няма гласували
Chicco
1
7%
 
Общо гласове : 14

Re: Козметика за бебета!

Мнениеот teddy » 15 Мар 2012, 15:15

the princess написа:А забелязала ли си да развива алергия към продукти с парабени, все пак до преди няколко години нямаше такива неща и децата се къпеха с каквото имаше на пазара. Аз лично съм се къпала до доста голяма с шампоан Па-па, просто нямаше друг, да не би да няма парабени в него? Има разбира се! Сега на пазара има толкова много и разнообразна козметика за бебета, само пари да имаш. Личните ми впечатления за що-годе добра козметика са на Пенатен! Наистина добър крем против подсичане.

Честно казано не сме имали проблем, но като започнаха да тръбят за тези парабени и реших да сменя козметиката с друга...
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Козметика за бебета!

Мнениеот palechka » 26 Мар 2012, 11:23

pasta написа:Използвала съм само Бюбхен и съм изключително доволна.

И аз съм много доволна от Бюбхен :) Единствено се чудя до каква възраст е удачно да се използва един измиващ продукт за косата и телцето? В момента използваме този с помпичката, но следващия път мисля да купувам отделно шампоанче за коса и отделно за тяло. Имаме още корички по скалпа и си мисля, че може това да е причината. Някой от вас има ли същия проблем и как се справя с него?
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Козметика за бебета!

Мнениеот teddy » 27 Мар 2012, 11:02

palechka написа:И аз съм много доволна от Бюбхен :) Единствено се чудя до каква възраст е удачно да се използва един измиващ продукт за косата и телцето? В момента използваме този с помпичката, но следващия път мисля да купувам отделно шампоанче за коса и отделно за тяло. Имаме още корички по скалпа и си мисля, че може това да е причината. Някой от вас има ли същия проблем и как се справя с него?

Мен, ако питаш, най-добре използвай отделни продукти. Нищо чудно измиващия продукт да изсушава скалпа на детенцето. Точно преди малко писах в друга темичка за млечните люспи В аптеките се продават продукти, които са с точно такава насоченост - овлажняват и подхранват кожата на главичката, като помагат за отделянето на люспичките и не позволяват образуването на нови.
teddy
 
Мнения: 177
Регистриран на: 06 Мар 2012, 13:14

Re: Козметика за бебета!

Мнениеот dochkata » 27 Мар 2012, 13:01

Аз съм най-доволна от продуктите на А-Дерма Дермо-Педиатрия. Малко трудно ги намирам и главно в аптеките, но не бих ги сменила с друга козметика. Малката беше получила едни много неприятни обриви по крачетата и на места кожата й беше доста суха. Притесних се да не е дерматит и веднага поисках направление за дерматолог от педиатърката. Успокои ме, че не е нищо страшно, но трябва да се маже по-честичко с кремче, като ми препоръча точно тази марка. Веднъж я купих и повече не съм я сменяла с друга.
dochkata
 
Мнения: 37
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:27

Re: Козметика за бебета!

Мнениеот roshlata » 11 Апр 2012, 13:33

Накупила съм цялата серия на Бюбхен и се надявам да остана доволна. Много мами ми я препоръчаха, а и като чета форума все повече се убеждавам, че това е нашата бебешка козметика :) Като прибавим и факта, че е на съвсем нормални цени, какво друго да коментираме...
roshlata
 
Мнения: 51
Регистриран на: 29 Мар 2012, 15:46

Re: Козметика за бебета!

Мнениеот palechka » 18 Май 2012, 12:22

Хайде мамите във форума да ударят по едно рамо :) Очакваме съвсем скоро бебче в семейството - ще ставам вуйна :D Та искам да ви питам използвали ли сте бебешката серия на WELEDA и какви са ви отзивите за нея? Иска ми се да насоча малко бъдещата мама, че хич не е наясно, а не влиза и във форуми поне да пита... Определено ще купим био козметика и затова съм се насочила към тази марка.
palechka
 
Мнения: 67
Регистриран на: 09 Мар 2012, 09:31

Re: Козметика за бебета!

Мнениеот galya123 » 16 Юли 2012, 14:58

Биодерма..изумителни резултати за новоредено бебе,справи се с атопичния дерматит на голямата ми дъщеря.
galya123
 
Мнения: 4
Регистриран на: 25 Юни 2012, 15:35

Re: Козметика за бебета!

Мнениеот Genoveva » 16 Юли 2012, 15:07

galya123 написа:Биодерма..изумителни резултати за новоредено бебе,справи се с атопичния дерматит на голямата ми дъщеря.

На Биодерма какво сте ползвали?
Genoveva
 
Мнения: 130
Регистриран на: 19 Окт 2011, 20:50

Re: Козметика за бебета!

Мнениеот pasta » 05 Дек 2012, 14:42

Мога да похваля и новата серия за бебета на Avon.
pasta
 
Мнения: 142
Регистриран на: 09 Дек 2011, 11:37

Re: Козметика за бебета!

Мнениеот dobi_kuneva » 12 Дек 2012, 16:23

Ние ползваме Мустела и Бюбхен честно казано съм доволна и от двете марки, скоро взех и кремчето на мустела за подсечено дупе, че не можем да се оправим с това зачервяване :( дано помогне
Споделете вие как се справихте с този проблем.
dobi_kuneva
 
Мнения: 23
Регистриран на: 30 Сеп 2011, 19:21

ПредишнаСледваща

Назад към Здравето на децата

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта