Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот Dr Dimitar Mitev » 20 Ное 2012, 12:54

Здравейте!
В тази рубрика може да зададете Вашите въпроси свързани с:
1. Профилактика на гинекологични заболявания.
2. Заболявания, които засягат женска полова система.
3. Средства за предпазване от нежелана бременност.
Ще се радвам ако мога да ви бъда полезен и да отговоря на вашите въпроси!
Повече за мен и моята практика можете да научите от профила ми в Справочник Фрамар.
Аватар
Dr Dimitar Mitev
 
Мнения: 101
Регистриран на: 20 Ное 2012, 12:45

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот пеперуда » 22 Ное 2012, 15:59

Здравейте!Моя близка беше на 4д и са установили липса на бъбреци на плода.Няма никакви други аномалии бебето се е развило нормално за възрастта си.Възможно ли е дасе развива нормално и амниотичната течност да е в нормални количества ако липсват и двата бъбрека?Дали данаправи консултация и с друг лекар?Благодаря ви предварително за отговора.
пеперуда
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Окт 2012, 13:18

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот jeni30 » 22 Ное 2012, 21:56

Здравейте,преди 3 години имах 2-ро секцио което е вертикално.на едно место на операцията напипах топче колкото грахово зърно,ходих на гинеколог ,на хирург и ми казаха че не е нищо обезпокояващо,проста при самото зашиване се е получило нещо като възълче.Това което ме безпокои е че от няколко месеца по време на цикъл точно където е топчето започва да ме по скоро дърпа отколкото боли / нещо като при пресна операция / .Възможно ли е да е от уголемяване на матката или...
jeni30
 
Мнения: 11
Регистриран на: 29 Сеп 2012, 21:12

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот пеперуда » 22 Ное 2012, 22:14

Вече е в 24 или 25 седмица.Доктора е казал че околоплодните води са в норма.Всичко е нормално.Размерите на плода са нормални но липсват и двата бъбрека.Възможно ли е това?Какво решениеда вземе?
пеперуда
 
Мнения: 3
Регистриран на: 30 Окт 2012, 13:18

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот kommandos » 23 Ное 2012, 11:58

Здравейте, бих искал да попитам при извършено скопско изследване на вътрешнастта на кухината на матката и входа на тръбите, е установен полип, които след хистологията е доброкачествено слузесто образование.За лечение как се процедира и опасно ли е ако не му се обърне внимание?
kommandos
 
Мнения: 1
Регистриран на: 23 Ное 2012, 11:33

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот hrisi84bs » 26 Ное 2012, 16:58

Здравейте, д-р Митев, моят проблем е следният, от доста години страдам от чести влагалищни инфекции,кандида, вагинална бактериоза и вси4ко се повтаря малко след края на лечението. Ходих на лекар при всяка инфекция, но от един месец отново страдам от нещо и реших да използвам стара рецепта за същите симптоми. Винаги се изписва едно и също:полижинакс,гинодакратин,гиназол, флажил. В момета симптомите са ми парене, зачервяване и сърбеж в областта на гениталиите и по лошото е, че не след дулго всичко се повтаря. Вземам лекарства и перорално, лекувам се и вагинално. Кажете ми как да се избавя от тези досадни инфекции. Само да кажа, че не спазвам диета за кандида, пия имуностимулиращи и ефекта как е най - мн два месеца и пак ад. Писна ми вече. Само да уточня, че сега се лекувам с флажил вагинални и перорални и днес 7 ден ми се появи мн странен сърбеж около влагалището. Кажете ми какво да правя, как да си подобря влагалищната микрофлора и какво да направя като цяло. Но винаги всичко е едно и също.
Благодаря Ви, Приятен ден,
Поздрави, Христова
hrisi84bs
 
Мнения: 1
Регистриран на: 26 Ное 2012, 16:42

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот borisova em » 27 Ное 2012, 00:16

Здравейте доктор Митев, имам следния въпрос правих си кръвни изследвания за хламидии, тъй като преди 10 години съм ги лекувала. Резултатите ми са следните
Chlamydia trach. IgM 6AE < 9 отр.; 9 - 11 граничен; >11 пол.
Chlamydia trach. IgG 12АЕ < 9 отр.; 9 - 11 граничен; > 11 пол.
има ли място за притеснение за мен и за партньора ми. Помогнете. Трябва ли лекуване отново.
borisova em
 
Мнения: 2
Регистриран на: 27 Ное 2012, 00:07

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот ДЖИНА » 27 Ное 2012, 17:04

Здравейте! Преди година и половина при профилактичен преглед ми откриха киста на яйчника 16 мм.която само проследявам през 4-5 месеца.За сега нито нараства,но и не изчезва.При последният преглед ми откриха и интрамурален миомен възел с размер 12мм.На 45 г. съм и все още имам редове цикъл.Какво е вашето мнение ? Трябва ли да предприема нещо или само проследяване е достатъчно?
ДЖИНА
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Ное 2012, 17:46

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот Dr Dimitar Mitev » 27 Ное 2012, 21:05

пеперуда написа:Здравейте!Моя близка беше на 4д и са установили липса на бъбреци на плода.Няма никакви други аномалии бебето се е развило нормално за възрастта си.Възможно ли е дасе развива нормално и амниотичната течност да е в нормални количества ако липсват и двата бъбрека?Дали данаправи консултация и с друг лекар?Благодаря ви предварително за отговора.


Здравейте! 4d технологията не е подходяща за фетална морфология в часност доказване на липса на бъбреци на плода. Подходящата технология е 2d. Липсата на бъбреци задължително се съпровожда с липса на околоплодна течност(околоплодната течност в огромен процент представлява бебешка урина). Ако ме информирате правилно за проблема е уместно да потърсите второ мнение при специалист по фетална морфология.
Аватар
Dr Dimitar Mitev
 
Мнения: 101
Регистриран на: 20 Ное 2012, 12:45

Re: Д-р Димитър Митев - акушерството и гинекология

Мнениеот Dr Dimitar Mitev » 27 Ное 2012, 21:13

jeni30 написа:Здравейте,преди 3 години имах 2-ро секцио което е вертикално.на едно место на операцията напипах топче колкото грахово зърно,ходих на гинеколог ,на хирург и ми казаха че не е нищо обезпокояващо,проста при самото зашиване се е получило нещо като възълче.Това което ме безпокои е че от няколко месеца по време на цикъл точно където е топчето започва да ме по скоро дърпа отколкото боли / нещо като при пресна операция / .Възможно ли е да е от уголемяване на матката или...


Здравейте! Не е възможно да има връзка с матката ви. Най-вероятно се касае за гранулом тип чуждо тяло, който се е образувал около шевния материал. Добре да се консултирате със специалист по време на менструация, когато имате съответните оплаквания, за да се уточни вида на поведението.
Аватар
Dr Dimitar Mitev
 
Мнения: 101
Регистриран на: 20 Ное 2012, 12:45

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта