Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на ануса

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: krech

Мнениеот krech » 01 Юли 2011, 14:41

Здравейте д-р Матев,
изпраевна съм пред дилема,дори не съм сигурна дали трябва вас да попитам,но вие сте най-близко по специалност към проблема ми сред останалите специалисти.
Става въпрос за синът ми,който е на 8 и половина години.,който беше във втори клас. Към края на учебната си година,започнаха едни проблеми с изхождането му не само в училище ,а и по принцип :зацапване на бельото все по сериозно и по сериозно.В началото си мислех, че проблема идва от това ,че не иска да ходи в училищните тоалетни,но когато проблема се засили и зачести и в къщи и навсякъде...,притесненията ми нарастнаха.Никога не се е оплаквал от някакви болки във въпросната област, само че има чести газове и това че понякога трудно се въздържа и в следствие на това като не успее се разтройва ако е имало хора или сред деца :oops: :? .След т.нар. зацапване,а вече в повечето случаи и почти свършена работа,той убедително разказва как е усетил нещо неприятно в бельото си,но не знае кога се е сучило.От семейния лекар имахме изписано слабително, от което давах по 5 мл. вечер и едни пробиотици.Лечението го приложих две седмици като сутрин след ставане, ако не си свърши изхождането го карах след закуска,но без резултати.Ако неможете да ме посъветвате,посочете ми специалист, към който да се обърна.
ПРЕДВАРИТЕЛНО ВИ БЛАГОДАРЯ.
krech
 
Мнения: 1
Регистриран на: 01 Юли 2011, 13:56

Re: krech

Мнениеот Dr Atanas Matev » 01 Юли 2011, 19:21

[quote="krech"]Здравейте д-р Матев,
изпраевна съм пред дилема,дори не съм сигурна дали трябва вас да попитам,но вие сте най-близко по специалност към проблема ми сред останалите специалисти.

Здравейте, оплакванията на синът Ви не са рядкост. Обикновено не се дължат на нарушение на сфинктерният апарат. Необходима е допълнителна консултация и лечение.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот blanca » 05 Юли 2011, 01:33

Здравейте:) Може ли да ми кажете тъй като се мажа с Масту, след колко време ще има ефект и дали хемороидите ще изчезнат напално или само ще облекчи симптомите? Благодаря :)
blanca
 
Мнения: 1
Регистриран на: 03 Юли 2011, 22:00

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот foleypisi » 11 Юли 2011, 15:43

Здравейте! Родих преди 4 месеца, веднага след това ми се появи малък хемороид, по-късно започнаха и болките при дефекация, понякога с капки кръв, хемороида ме боли при допир, когато е възпален, но дали е възможно да имам и фисура, тъй като имам усещане, че ме режат. От месец усещам тъпа болка в ануса, но не мога да определя къде точно, мисля, че е само от едната страна, болката е тъпа, непостоянна и понякога слиза към крака или отива към опашката. Много съм наплашена, но тъй като съм в чужбина и имам час при проктолог за края на месеца, ще съм ви благодарна, ако ми отговорите. Температура нямам, в момента кърмя, ако е от значение.
foleypisi
 
Мнения: 1
Регистриран на: 11 Юли 2011, 15:41

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот djkoliob » 13 Юли 2011, 18:18

Здравейте д-р Матев,

на 24 години съм, преди около две седмици ми се появи нещо като по-голяма "пъпка", малко навътре в ануса, не ме боли, не кърви, но все си мисля че е хемороид.
Дали според вас е хемороид, и ако е такъв мойе ли да се премахне изцяло и/или завинаги. Приятел, който е имал същото, ми каза че се маха от самосебеси ако не се напъвам. Също така ми казаха , че ще се махне ако приемам витамини А и Е. Има ли нещо вярно в това или са просто приказки!?

Поздрави Никола :)
djkoliob
 
Мнения: 1
Регистриран на: 13 Юли 2011, 18:06

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот supernew » 20 Юли 2011, 15:16

Здравейте д-р Матев,

На 29 г. съм и доста години насам получавам периодични сърбежи в областта на ануса. Понякога имам сърбежи, които след известно време се заменят от парене и болки. Рядко съм имал кръв. Също така често зацапвам белюто си. Въпросът ми към вас как може да с правя с тези неприатни симптоми и на какво се дължат те. Повтарям че се появяват периодично. Благодаря ви предварително!
supernew
 
Мнения: 1
Регистриран на: 20 Юли 2011, 14:54

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 21 Юли 2011, 09:57

Може ли да ми кажете тъй като се мажа с Масту, след колко време ще има ефект и дали хемороидите ще изчезнат напално или само ще облекчи симптомите?


Здравейте, обикновенно след първите апликации/ намазвания ако е мехлем/ се преценя има ли ефект. Ефектът е преди всичко симптоматичен т.е. лекуват се симптомите, но не и самото заболяване. Не е открит медикамент , лекарство или билка при използването на която заболяването хемороиди да изчезне завинаги. Понякога обаче между отделните хемороидални кризи могат да минат много години. Ако Вашият случай е такъв, ползвайте медикамента , като е необходимо и малко търпение.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 21 Юли 2011, 10:01

foleypisi написа:Здравейте! Родих преди 4 месеца, веднага след това ми се появи малък хемороид, по-късно започнаха и болките при дефекация, понякога с капки кръв, хемороида ме боли при допир, когато е възпален, но дали е възможно да имам и фисура, тъй като имам усещане, че ме режат. От месец усещам тъпа болка в ануса, но не мога да определя къде точно, мисля, че е само от едната страна, болката е тъпа, непостоянна и понякога слиза към крака или отива към опашката. Много съм наплашена, но тъй като съм в чужбина и имам час при проктолог за края на месеца, ще съм ви благодарна, ако ми отговорите. Температура нямам, в момента кърмя, ако е от значение.



Здравейте, по -вероятно е да имате анална фисура. Можете да правите топли седящи бани, ако почувставте облекчение изчакайте часа за консултация с проктолог.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 21 Юли 2011, 10:05

supernew написа:Здравейте д-р Матев,

На 29 г. съм и доста години насам получавам периодични сърбежи в областта на ануса. Понякога имам сърбежи, които след известно време се заменят от парене и болки. Рядко съм имал кръв. Също така често зацапвам белюто си. Въпросът ми към вас как може да с правя с тези неприатни симптоми и на какво се дължат те. Повтарям че се появяват периодично. Благодаря ви предварително!



Здравейте, много често тези сърбежи не се дължат на лоша хигиена , а точно обратно. Използвайте само чиста вода за интимна хигиена. Ако нямате ефект, ще е необходима консултация за точна диагноза и за назначаване на медикаментозно лечение.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 21 Юли 2011, 10:11

djkoliob написа:Здравейте д-р Матев,

на 24 години съм, преди около две седмици ми се появи нещо като по-голяма "пъпка", малко навътре в ануса, не ме боли, не кърви, но все си мисля че е хемороид.
Дали според вас е хемороид, и ако е такъв мойе ли да се премахне изцяло и/или завинаги. Приятел, който е имал същото, ми каза че се маха от самосебеси ако не се напъвам. Също така ми казаха , че ще се махне ако приемам витамини А и Е. Има ли нещо вярно в това или са просто приказки!?

Поздрави Никола :)


Здравейте,
Възможно е да е хемороид външен по вашето описание, ако обаче на изчезне до 3 седмици, ще се наложи консултация. Не е необходимо да приемате допълнително и Витамини. По- скоро може да се пият флеботропни медикаменти/ Детралекс, Диокет, Флебодия и др.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта