Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на ануса

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

:)

Мнениеот babyshamble1 » 27 Юли 2011, 12:19

Здравейте:) На 23 години съм. От известно време в областта на ануса,външно, ми се опявява нещо като топче. Излиза най-често след дефекация.Не се прибира само, аз го избутвам навътре. Нямам болка,сърбеж, нито кървене. Приемала съм доста лаксативи,най-често свещички за разхлабване,не знам дали има някаква връзка. Бихте ли ми дали някакъв съвет? :)
babyshamble1
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Юли 2011, 11:58

Re: :)

Мнениеот Dr Atanas Matev » 27 Юли 2011, 15:18

babyshamble1 написа:Здравейте:) На 23 години съм. От известно време в областта на ануса,външно, ми се опявява нещо като топче. Излиза най-често след дефекация.Не се прибира само, аз го избутвам навътре. Нямам болка,сърбеж, нито кървене. Приемала съм доста лаксативи,най-често свещички за разхлабване,не знам дали има някаква връзка. Бихте ли ми дали някакъв съвет? :)


Здравейте, най- вероятните причини са две - хемороидален възел или хипертрофична анална папила. По- малко вероятно е да бъде полип на ректума.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот dididxr » 27 Юли 2011, 17:10

Здравейте, Д-р Матев,
4 месеца след раждането започнаха оплакванията ми от хемороиди (леко кървене). Може ли да използвам някакво лекарство, което да е съвместимо с кърменето или трябва да изчакам? Благодаря ви предварително!
dididxr
 
Мнения: 1
Регистриран на: 27 Юли 2011, 17:04

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 28 Юли 2011, 14:37

dididxr написа:Здравейте, Д-р Матев,
4 месеца след раждането започнаха оплакванията ми от хемороиди (леко кървене). Може ли да използвам някакво лекарство, което да е съвместимо с кърменето или трябва да изчакам? Благодаря ви предварително!


Здравейте , не е сигурно че е хемороиди, особено, ако е постоянно. За съжаление медикаментите подходящи за Вас не са съвместими с кърменето. Ако кървенето е от хемороиди е възможно извършване на инфраред коагулация на кървящият кръвоносен съд. Опитайте и със свещички цикатридина по едма вечер за 10 дни.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Elizabeth » 03 Авг 2011, 19:29

Здравейте д-р Матев,
искам да ви задам един въпрос. Момиче съм на 18 години. За втори път около ануса ми се появи нещо като голяма пъпка(топче). Не ме боли,но съвсем леко ме сърби и ми причинява дискомфорт като седна. Имам бяло течение,ходила съм при гинеколог,всичко ми е нормално,нямам гъбички. Лекарят ми каза,че е нормално. Много рядко имам запек,по принцип, след като пътувам. За втори път ми се появява това нещо.. Спазвам отлична хигиена,изпозлвам интимни гелове за измиване и често - мокри кърпички. Страх ме е да не е хемороид. Моля ви, бихте ли го определили и ме посъветвайте какво да предприема.
Благодаря Ви предварително.
Elizabeth
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Апр 2011, 13:15

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 04 Авг 2011, 10:49

Elizabeth написа:Здравейте д-р Матев,
искам да ви задам един въпрос. Момиче съм на 18 години. За втори път около ануса ми се появи нещо като голяма пъпка(топче). Не ме боли,но съвсем леко ме сърби и ми причинява дискомфорт като седна. Имам бяло течение,ходила съм при гинеколог,всичко ми е нормално,нямам гъбички. Лекарят ми каза,че е нормално. Много рядко имам запек,по принцип, след като пътувам. За втори път ми се появява това нещо.. Спазвам отлична хигиена,изпозлвам интимни гелове за измиване и често - мокри кърпички. Страх ме е да не е хемороид. Моля ви, бихте ли го определили и ме посъветвайте какво да предприема.
Благодаря Ви предварително.



Здравейте, няма връзка между бялото течение, хигиената и появилата се подутина до ануса, която най-вероятно е тромбозирал външен хемороид.
Имайте в предвид, че и при най-добро желание от моя страна, не може да се гарантира точността на диагнозата поставена чрез е-консултация или по телефона, без да е извършен преглед. Най-често използваните медикаменти са Детралекс , Диокет, Флебодия и д р., както и мехлеми за хемороиди. Желая Ви бързо оздравявяне!
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот user321 » 04 Авг 2011, 11:11

Dr Atanas Matev написа:Отговор за User: Извинете за късният отговор . Имате симптоми на тежка хемороидална криза. Медикаменти с флеботропен ефект и обезболяващи средства имат ефект. ако не Ви помагат е възможно и оперативно лечение по спешност.


бихте ли ми казали кои са тези препарати с флеботропен ефект, подходящо ли е ЦИКАТРИДИНА супозитории * 10
user321
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Авг 2011, 10:30

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Elizabeth » 04 Авг 2011, 13:01

Dr Atanas Matev написа:
Elizabeth написа:Здравейте д-р Матев,
искам да ви задам един въпрос. Момиче съм на 18 години. За втори път около ануса ми се появи нещо като голяма пъпка(топче). Не ме боли,но съвсем леко ме сърби и ми причинява дискомфорт като седна. Имам бяло течение,ходила съм при гинеколог,всичко ми е нормално,нямам гъбички. Лекарят ми каза,че е нормално. Много рядко имам запек,по принцип, след като пътувам. За втори път ми се появява това нещо.. Спазвам отлична хигиена,изпозлвам интимни гелове за измиване и често - мокри кърпички. Страх ме е да не е хемороид. Моля ви, бихте ли го определили и ме посъветвайте какво да предприема.
Благодаря Ви предварително.



Здравейте, няма връзка между бялото течение, хигиената и появилата се подутина до ануса, която най-вероятно е тромбозирал външен хемороид.
Имайте в предвид, че и при най-добро желание от моя страна, не може да се гарантира точността на диагнозата поставена чрез е-консултация или по телефона, без да е извършен преглед. Най-често използваните медикаменти са Детралекс , Диокет, Флебодия и д р., както и мехлеми за хемороиди. Желая Ви бързо оздравявяне!



Д-р Матев, благодаря за отговоря, тази подутина изчезна и то за няколко часа. Възможно ли е все пак да е хемороид?
Elizabeth
 
Мнения: 5
Регистриран на: 17 Апр 2011, 13:15

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот veni87 » 08 Авг 2011, 14:46

Здравейте, аз съм на 24 години и от няколко месеца забелязах, че имам нещо като пъпка на ануса. Ходих при личния лекар и той каза, че е хемороид, но не ми изписа никакъв мехлем.Няма ли някакъв подходящ мехлем за премахването му.Ще бъда много благодарна ако ми помогнете с този проблем. От какво се появяват?
veni87
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Юли 2011, 13:45

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 11 Авг 2011, 12:51

veni87 написа:Здравейте, аз съм на 24 години и от няколко месеца забелязах, че имам нещо като пъпка на ануса. Ходих при личния лекар и той каза, че е хемороид, но не ми изписа никакъв мехлем.Няма ли някакъв подходящ мехлем за премахването му.Ще бъда много благодарна ако ми помогнете с този проблем. От какво се появяват?


Здравейте, за съжаление "пъпка на ануса" може да са много и различни неща. Може и да се лекува с мехлем, но във всеки случай се въздържам от започване на лечение без точна диагноза. Ще се радвам ако мога да Ви помогна за разрешаване на този проблем.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron