Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на ануса

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 11 Авг 2011, 12:57

Elizabeth написа:
Dr Atanas Matev написа:
Elizabeth написа:Здравейте д-р Матев,
искам да ви задам един въпрос. Момиче съм на 18 години. За втори път около ануса ми се появи нещо като голяма пъпка(топче). Не ме боли,но съвсем леко ме сърби и ми причинява дискомфорт като седна. Имам бяло течение,ходила съм при гинеколог,всичко ми е нормално,нямам гъбички. Лекарят ми каза,че е нормално. Много рядко имам запек,по принцип, след като пътувам. За втори път ми се появява това нещо.. Спазвам отлична хигиена,изпозлвам интимни гелове за измиване и често - мокри кърпички. Страх ме е да не е хемороид. Моля ви, бихте ли го определили и ме посъветвайте какво да предприема.
Благодаря Ви предварително.



Здравейте, няма връзка между бялото течение, хигиената и появилата се подутина до ануса, която най-вероятно е тромбозирал външен хемороид.
Имайте в предвид, че и при най-добро желание от моя страна, не може да се гарантира точността на диагнозата поставена чрез е-консултация или по телефона, без да е извършен преглед. Най-често използваните медикаменти са Детралекс , Диокет, Флебодия и д р., както и мехлеми за хемороиди. Желая Ви бързо оздравявяне!



Д-р Матев, благодаря за отговоря, тази подутина изчезна и то за няколко часа. Възможно ли е все пак да е хемороид?


Да, възможно е!
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот veni87 » 11 Авг 2011, 14:35

Dr Atanas Matev написа:
veni87 написа:Здравейте, аз съм на 24 години и от няколко месеца забелязах, че имам нещо като пъпка на ануса. Ходих при личния лекар и той каза, че е хемороид, но не ми изписа никакъв мехлем.Няма ли някакъв подходящ мехлем за премахването му.Ще бъда много благодарна ако ми помогнете с този проблем. От какво се появяват?


Здравейте, за съжаление "пъпка на ануса" може да са много и различни неща. Може и да се лекува с мехлем, но във всеки случай се въздържам от започване на лечение без точна диагноза. Ще се радвам ако мога да Ви помогна за разрешаване на този проблем.


Ами как да ви го опиша? Изпъкнало, сърби ме от време на време като се раздразни, много неприятно като цяло. Какво да правя помогнете ми, препоръчайте ми мехлем! Не кърви!
veni87
 
Мнения: 8
Регистриран на: 16 Юли 2011, 13:45

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 12 Авг 2011, 14:25

veni87 написа:Ами как да ви го опиша? Изпъкнало, сърби ме от време на време като се раздразни, много неприятно като цяло. Какво да правя помогнете ми, препоръчайте ми мехлем! Не кърви!


Изпратете ми една цифрова снимка , желателно в макро режим на светкавица на е- мейла ми.
Тогава бих могъл да Ви дам по-конкретен отговор.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот alex_s » 31 Авг 2011, 11:28

Д-р Матев,

Преди 2 седмици ми установиха голям външен хемороиден възел. Не кърви само ме сърби понякога.
Започнах лечение с Детралекс, гел Масту и промивка със смрадлика.
За това време нямам съществена промяна и хирурга ми препоръча оперативно лечение.

Има ли шанс да се излекувам, ако продължа с медикаментите или да пристъпя към операция?

Благодаря Ви предварително!
alex_s
 
Мнения: 1
Регистриран на: 31 Авг 2011, 11:23

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 04 Сеп 2011, 07:27

[quote="alex_s"]Д-р Матев,

Преди 2 седмици ми установиха голям външен хемороиден възел. Не кърви само ме сърби понякога.
Започнах лечение с Детралекс, гел Масту и промивка със смрадлика.
За това време нямам съществена промяна и хирурга ми препоръча оперативно лечение.

Има ли шанс да се излекувам, ако продължа с медикаментите или да пристъпя към операция?

Имате шанс да се излекувате, ако не преминава за няколко дни по -добре е трайно решаване на проблема при Вашият лекуващ хирург.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот elsi » 13 Сеп 2011, 10:43

Здравейте, д-р Матев

От няколко дни имам оплаквания, отговарящи на симптомите на хемороиди - болка при изхождане и слабо алено кръвотечение след това. Отговарям и на предпоставките за развитие на болестта - прекомерно бършене с тоалетна хартия и ежедневие, преминаващо предимно в седнало положение, заради работата ми. И преди имах период с такива оплаквания, които изчезнаха от само себе си.
Знам, че бихте ми препоръчали преглед, но в момента съм безкрайно изморена от ходене по лекари поради друга моя болест а и финансовия въпрос не може да бъде подминат, така че моля, бихте ли ми препоръчали някакъв медикамент, с който да започна лечение.

Благодаря Ви
elsi
 
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Сеп 2011, 10:37

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 13 Сеп 2011, 14:58

elsi написа:Здравейте, д-р Матев

От няколко дни имам оплаквания, отговарящи на симптомите на хемороиди - болка при изхождане и слабо алено кръвотечение след това. Отговарям и на предпоставките за развитие на болестта - прекомерно бършене с тоалетна хартия и ежедневие, преминаващо предимно в седнало положение, заради работата ми. И преди имах период с такива оплаквания, които изчезнаха от само себе си.
Знам, че бихте ми препоръчали преглед, но в момента съм безкрайно изморена от ходене по лекари поради друга моя болест а и финансовия въпрос не може да бъде подминат, така че моля, бихте ли ми препоръчали някакъв медикамент, с който да започна лечение.

Благодаря Ви


Здравейте, симптомите Ви отговарят на хемороиди , но отговарят и на други болести на ануса. Препоръчвам Ви мазане с Лидокаин унгвент по няколко пъти дневно. Не използвайте тоалетна хартия, а предимно измиване с вода за интимна хигиена.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот elsi » 13 Сеп 2011, 15:43

Благодаря Ви, а подходящо ли е да пия Детралекс?
elsi
 
Мнения: 10
Регистриран на: 13 Сеп 2011, 10:37

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 14 Сеп 2011, 14:15

elsi написа:Благодаря Ви, а подходящо ли е да пия Детралекс?


Според оплакванията Ви не може да се постави точна диагноза, ако го пиете може да не Ви помогне/ ако не са хемороиди/, но няма да Ви навреди.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот yuliyana » 28 Сеп 2011, 22:32

Здравейте, преди 2 месеца ми премахнахте 2 фисури.Минал ли е рисковия период? Може ли да се смята за успешна процедурата?Могат ли пак да се появят фисурите?
yuliyana
 
Мнения: 3
Регистриран на: 28 Сеп 2011, 22:25

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта

cron