Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на ануса

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 17 Окт 2011, 07:52

сърругът ми беше опериран с диагноза фисура ани.след операцията установиха следното-при експлорацията и огледа на аналното пространство се опипа долния полюс на гроздовидна мековата ту формация,която ангажираше около 2\3 от лумена на червото на около 7-8 см. от л.а.р.умерено кървене,обилно количество течни изпражнения,не можа да се вземе биопсичен материал.мола за съвет-къде да отиваме и какво да правим.[/quote]

Здравейте, предполагам, че има вилозен полип на ректума. При такова местоположение на болестният процес е възможно обсъждане на безкръвна операция. Обадете се на 070014010 за запазване на час за консултация, или пишете на личният ми мейл.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот gury » 01 Ное 2011, 21:53

Здравейте .Съпругът ми е с диагноза ХУХК от 2.5 год.Започна от кървяща язва,преливахме и кръв,много стресиращи моменти имахме докато се стабилизира в продължение на 6-7 месеца ,това е от юни до ноември 2009г.Втората година пак... :mrgreen: Тази година беше по -леко ,до преди седмица свърши медрола ,лекуваше в домашни условия .Пие салофалк 500 3х2,и за язвата сопрал.Има и други болежки ,хронично главоболие и се здоби и с вистибулита и на мен не ми е ясно от къде и как,явно от стреса и напрежението което се насъбра.И имаше дни когато беше във "фаза" хапчетата надвишаваха 20 бр на ден. :roll: Въпросът ми е следния относно за ХУХК-а ,когато е в ремисия и няма проблеми с него /диетата се спазва/може ли да намаля салофалка по някаква схема до пълното му спиране ? В началото на заболяването разбрахме че салофалка ще се пие цял живот , така ли е ? Искам и вашето мнение,и каква е минималната доза ? Благодаря ви предварително .
gury
 
Мнения: 2
Регистриран на: 01 Ное 2011, 21:09

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 03 Ное 2011, 12:55

gury написа:Здравейте .Съпругът ми е с диагноза ХУХК от 2.5 год.Започна от кървяща язва,преливахме и кръв,много стресиращи моменти имахме докато се стабилизира в продължение на 6-7 месеца ,това е от юни до ноември 2009г.Втората година пак... :mrgreen: Тази година беше по -леко ,до преди седмица свърши медрола ,лекуваше в домашни условия .Пие салофалк 500 3х2,и за язвата сопрал.Има и други болежки ,хронично главоболие и се здоби и с вистибулита и на мен не ми е ясно от къде и как,явно от стреса и напрежението което се насъбра.И имаше дни когато беше във "фаза" хапчетата надвишаваха 20 бр на ден. :roll: Въпросът ми е следния относно за ХУХК-а ,когато е в ремисия и няма проблеми с него /диетата се спазва/може ли да намаля салофалка по някаква схема до пълното му спиране ? В началото на заболяването разбрахме че салофалка ще се пие цял живот , така ли е ? Искам и вашето мнение,и каква е минималната доза ? Благодаря ви предварително .


Здравейте, има различни форми и степени на тежест на протичане на улцерозният колит. Ако е лека форма и има дълги ремисии/ с месеци , а понякога и с години/ може да се спре приема на салофалка или подобните му медикаменти. Ако установите, че има обостраяне спед спирането на медикамента, то следва да се приема без прекъсване. Наличието на чзвена болест изисква превантивен прие на медикамент -във Вашият случай СОПРАЛ заедно със салофалка. Втората линия за лечение е със стероидни препарати-там страничните ефекти са значително повече и по тежки. Мин доза за Салофалк е два грама дневно. За лечението на Това заболяване се изисква компетентен гастроентеролог с ангажимент към проследяването на съпруга Ви.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот svilena » 04 Ное 2011, 15:46

Здравейте.
Имам некървящи и неболезнени външни хемороиди, много рядко се обострят.
Въпросът ми е може ли да се практикува анален секс?
Благодаря.
svilena
 
Мнения: 6
Регистриран на: 04 Ное 2011, 15:41

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 06 Ное 2011, 11:01

svilena написа:Здравейте.
Имам некървящи и неболезнени външни хемороиди, много рядко се обострят.
Въпросът ми е може ли да се практикува анален секс?
Благодаря.



Възможно е. Желателно е ползване на лубрикант.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот bbbbb » 06 Ное 2011, 21:07

Д-р Матев имам хемороиди от години. Правиха ми процедури в ОН-клиник с пръстени, за които май само си дадох парите. Ходих в правителствена болница и там не останах очарован. След доста четене за това какво представляват хемороидите и от какво се получават разбрах, че проблема не е от тежести или застой на тялото, както ми обясняваха в ОН-клиник ! Оказа, че проблема е от неправилното хранене, което ми е довело страхотен запек, може да е и хроничен ....И от напъването са се получили хемороидите. В момента искам да ви кажа какво правя от няколко дни, а Вие ми кажете дали е правилно:
1. Сутрин на гладно пия една две чаши топла вода ;
2. След това отново на гладно пия зехтин с лимонов сок в съотношение 1:1;
3. След като се минат 10 мин изяждам 1 купичка кисело мляко.
4. След около 10 мин хапвам овесени ядки с вода и мед;
5. Преди и след всяко хранене пия около 300-500 гр вода;
6. За втора закуска хапвам ябълки, като им махам кората защото е дебела;
7 На обяд си нося пилешка пържола (варена) със зелева салата и супа;
8.Спортувам активно 6 пъти в седмицата (занимавам се с bodybilding);
9. Тренировката я правя около 18:00 часа около 1 час, след което пия вкъщи разбит компот с миксер като добавям малко овесени ядки орехи и Мед.
10. След като мине 30 мин отново взимам доза от Зехтин+лимонов сок
11. Към 20:00 вечерям пилешка пържола и салата.
12. Преди лягане взимам пак кисело мляко.
13. Спрял съм хляба.
14. Позволявам си на всеки 4 ден картофи или ориз в едно ядене.

Това го правя от 2-3 дни, за момента не е силен ефекта, но мисля че е корема почва да работи, но хемороидите и те забавят процеса. Те са вътрешни. В семейството ми също имат проблеми с хемороидите и ми препоръчаха да взема "Лидокаин Актавис", "Вита-Мерфен" и "Долопрокт". Ще Ви бъда много благодарен Д-р Матев да изразите мнение и бъркам ли някъде. Взимал съм лаксатол и детралекс 10 дни. От лаксатол ефекта е временен и като го спра проблеми. Готов съм да се видим в удобно за вас време да говорим по-сериозно ако някъде бъркам.
bbbbb
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Ное 2011, 20:49

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот bbbbb » 06 Ное 2011, 23:13

Прочетох някои от вашите коментари Д-р Матев и видях, че на един от тях споменавате за температура. Да от няколко дни главата ме боли ужасно даже в събота не съм мигнал. Не съм си мерил температурата, но най-вероятно е било това. И при изхождане също ме боли главата, когато са твърди изпражненията.
bbbbb
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Ное 2011, 20:49

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 07 Ное 2011, 13:13

Това го правя от 2-3 дни, за момента не е силен ефекта, но мисля че е корема почва да работи, но хемороидите и те забавят процеса. Те са вътрешни. В семейството ми също имат проблеми с хемороидите и ми препоръчаха да взема "Лидокаин Актавис", "Вита-Мерфен" и "Долопрокт". Ще Ви бъда много благодарен Д-р Матев да изразите мнение и бъркам ли някъде. Взимал съм лаксатол и детралекс 10 дни. От лаксатол ефекта е временен и като го спра проблеми. Готов съм да се видим в удобно за вас време да говорим по-сериозно ако някъде бъркам.[/quote]

Здравейте, диетичният режим, който спазвате е чудесен и не грешите като използвате изброените медикаменти, но е възможно да става въпрос за органично заболяване на ануса, при което изпражненията излизат трудно. В този смисъл е желателен преглед. Има обикновен "запек" , но има и заболявания на ануса и ректума изискващи консултация.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот bbbbb » 08 Ное 2011, 00:23

Мехлемите май почват да действат с пълна сила. Просто единия хемороид е много на дълбоко. Да се надявам до 3 4 дни да изчезнат както пише на мехлемите :)
bbbbb
 
Мнения: 3
Регистриран на: 06 Ное 2011, 20:49

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 08 Ное 2011, 10:15

bbbbb написа:Мехлемите май почват да действат с пълна сила. Просто единия хемороид е много на дълбоко. Да се надявам до 3 4 дни да изчезнат както пише на мехлемите :)


Желая Ви бързо и трайно излекуване!
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта