Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на ануса

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот mon4o » 09 Ное 2011, 17:14

Здравейте д-р Матев, интересуваме колко е ефективен неоперативния метод банд легиране, какви усложнения може да има и изобщо повече информация.
Благодаря !
mon4o
 
Мнения: 11
Регистриран на: 08 Ное 2011, 16:15

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 10 Ное 2011, 14:52

mon4o написа:Здравейте д-р Матев, интересуваме колко е ефективен неоперативния метод банд легиране, какви усложнения може да има и изобщо повече информация.
Благодаря !


Здравейте, методът е ефикасен, широко разпространен с приложение при хемороиди втора и трета степен. Най- честите усложнения са болка и кървене. При повечето пациенти оплакванията продължават от 2-3 до 10-14 дни. Ефектът на лечението е дълготраен. При коректно поставена точна диагноза резултатите са отлични в ръцете на специалист с опит в амбулаторното лечение на хемороиди.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот mon4o » 10 Ное 2011, 18:18

Благодаря за бързия отговор !.
mon4o
 
Мнения: 11
Регистриран на: 08 Ное 2011, 16:15

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот rose_88 » 12 Ное 2011, 15:11

Здравейте, Д-р Матев, имам от няколко дни силна режеща болка по време на изхождане и няколко 4аса след това. Внимавам да не получавам запек и си правя бани със смрадлика, защото имам съмнение, че е фисура. Какъв крем препоръчвате да си взема за току-що появила се фисура?
rose_88
 
Мнения: 3
Регистриран на: 12 Ное 2011, 15:07

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 13 Ное 2011, 20:52

rose_88 написа:Здравейте, Д-р Матев, имам от няколко дни силна режеща болка по време на изхождане и няколко 4аса след това. Внимавам да не получавам запек и си правя бани със смрадлика, защото имам съмнение, че е фисура. Какъв крем препоръчвате да си взема за току-що появила се фисура?


В много случаи острата анална фисура/ до един месец от появата/ се лекува успешно с мехлеми. От предлаганите в момента медикаменти Ви предлагам Проктис -М. Има и приготвени по рецепта мехлеми, ако е нужно пишете на a_matev@yahoo.com.
Използвайте по-топла смрадлика. Успешно лечение!
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Кристина » 14 Ное 2011, 17:23

Здравейте д-р Матев,
След като ми беше направена инцизия на перианален абцес във възможно най острата му форма (достигна размери на голям картоф) и в последствие се образува фистула, имам към Вас молба да ми отговорите на следния въпрос:
Мога ли с тази фистула, която имам да продължа по програмата ин витро, защото имам 2 замразени ембриона и трябваше да премина към трансферирането им, но незнайно от къде се появи този абцес. От трите лекарски мнения до тук, които имам всички казват, че имам инфекция, но никой не знае точно каква е причината и странно, но до този момент, никой не ми е предложил никакви допълнителни изследвания.
Моля ви отговорете ми, ще чакам.
Кристина
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Ное 2011, 17:11

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 16 Ное 2011, 12:06

Кристина написа:Здравейте д-р Матев,
След като ми беше направена инцизия на перианален абцес във възможно най острата му форма (достигна размери на голям картоф) и в последствие се образува фистула, имам към Вас молба да ми отговорите на следния въпрос:
Мога ли с тази фистула, която имам да продължа по програмата ин витро, защото имам 2 замразени ембриона и трябваше да премина към трансферирането им, но незнайно от къде се появи този абцес. От трите лекарски мнения до тук, които имам всички казват, че имам инфекция, но никой не знае точно каква е причината и странно, но до този момент, никой не ми е предложил никакви допълнителни изследвания.
Моля ви отговорете ми, ще чакам.


Здравей Кристина, наличието на инфекция във фистулният ход е несъмнено. Дали тази инфекция е активна/ тече гной/ е друг въпрос. Дали поставя под съмнение успеха от инвитро процедурата ще Ви отговори наблюдаващият Ви гинеколог.
Фисурата може да се излекува по хирургичен път, понякога много лесно/ амбулаторно/, в други случаи с приемане в болница. Ако е минал повече от месец от инцизията на абсцеса и продължава да има секреция наличието на фистула е несъмнено.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот selena » 16 Ное 2011, 15:18

Здр. др.Матев, хирург ми каза, че имам външни хемороиди, но вече 3 седмици използвам Детралекс, Проктогливенол и никакъв резултат.След изхождане болките продължават с часове.
selena
 
Мнения: 6
Регистриран на: 16 Ное 2011, 15:09

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Кристина » 16 Ное 2011, 15:20

Благодаря Ви Докторе за отговора, най-вероятно ще се подложа на операция на перианална фистула с анестезия, която предлагате във вашия център.
Бихте ли дали повече информация за продължителност на операцията, колко дни болнични ще ми трябват (защото съм работеща), а също така и други важни подробности.
Благодаря.
Кристина
 
Мнения: 2
Регистриран на: 14 Ное 2011, 17:11

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 17 Ное 2011, 09:57

selena написа:Здр. др.Матев, хирург ми каза, че имам външни хемороиди, но вече 3 седмици използвам Детралекс, Проктогливенол и никакъв резултат.След изхождане болките продължават с часове.



Здавей селена, болките Ви е много възможно да не се дължат на хемороиди и по тази причина няма ефект от лечението. Втората по честота причина за такива болки е аналната фисура.
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

ПредишнаСледваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта