Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на ануса

В този фору можете да прочетете здравни съвети от лекари специалисти към потребители на форума, но не можете да задавате въпроси.

Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на ануса

Мнениеот Dr Atanas Matev » 07 Апр 2011, 16:57

Отговор на въпросите ви към д-р Матев можете да получите в секция "Хирургия"!

Здравейте, специалист съм в лечението на болести на ануса и ректума. Тук можете да зададете вашите въпроси свързани с хемороиди , анална фисура, фистули и други болести на ануса. Повече информация за мен можете да откриете тук.

Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот The_The_Ramone » 09 Апр 2011, 10:26

Доктор Матев, малко деликатен въпрос, но...имам начален стадий на хемороиди. Не правя нищо по темата, не спазвам нито диета, нито взимам някакви лекарства. Какво ще ми препоръчате да правя? Диета и някакви ...лекарства или добавки?
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот southern_sun » 11 Апр 2011, 20:16

Когато родих много се притеснявах да не получа хемороиди, но за щастие не ми се образуваха. Предполагам ще е интересно на други млади майки, които им предстои да раждат какво трябва да направят за да не се случи това с тях!?
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 11 Апр 2011, 21:51

southernsun: Когато родих много се притеснявах да не получа хемороиди, но за щастие не ми се образуваха. Предполагам ще е интересно на други млади майки, които им предстои да раждат какво трябва да направят за да не се случи това с тях!?

Бременноста е нормално състояние, което засилва обичайно съществущо предразположние към хемороидална болест. В много случаи след раждане, даже да се появи проблем с хемороидите, то това в временно, и след раждането по естествен път хемороидите претърпяват обратно развитие.
Последна промяна Dr Atanas Matev на 11 Апр 2011, 21:57, променена общо 1 път
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот The_The_Ramone » 11 Апр 2011, 21:57

Dr Atanas Matev написа:Във всеки случай е необходима точна диагноза, преди да започне едно лечение. Разбира се в началните стадии на хемороидалната болест е достатъчно спазване на хигиена и медикаменти при нужда.[*]


Какви точно медикаменти ще ми помогнат?
The Game Will Never Be The Same
Аватар
The_The_Ramone
 
Мнения: 236
Регистриран на: 09 Апр 2011, 10:00
Местоположение: Вътрешна Монголия

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 18 Апр 2011, 14:53

Dr Atanas Matev написа:Във всеки случай е необходима точна диагноза, преди да започне едно лечение. Разбира се в началните стадии на хемороидалната болест е достатъчно спазване на хигиена и медикаменти при нужда.[*]


Какви точно медикаменти ще ми помогнат?

Медикаменти като Детралекс,Диокет,Флебодия и локални средства като мехлеми за хемороиди каквито има различни видове в аптеките и се ползват без рецепта. Изключение са пациентите, които не са се самолекували преди да ме посетят.
Диагнозата трябва де се постави преди да е започнало лечението и в много случаи диагнозата която си е поставил сам пациента не е хемороиди и естествено лекарствата за хемороиди не помагат.
Последна промяна Dr Atanas Matev на 29 Сеп 2011, 10:48, променена общо 1 път
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот cokova » 04 Май 2011, 15:09

Не страдам от хемороиди, а от разширени вени, но тъй като и на мен са предписали флебодия искам да попитам нещо. Може ли веднага след прегледа при съдов хирург хем да ти предпишат флебодия, която както чета от листовката е за укрепване на вените, хем да ти препоръчат да се оперираш по- скоро???? :?: А както чета по форумите оперативната намеса е краен вариант.Диагнозата написана в амбулаторния лист е варикозни вени.
cokova
 
Мнения: 1
Регистриран на: 04 Май 2011, 14:20

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот User » 12 Май 2011, 12:01

Здравейте ,д-р Матев ! Имам хемороиди от няколко години.. , от няколко дена се "възпалиха " и мисля че са 3 външни.. големи и болящи.. незнам в кой стадий са.. възможно ли е да са в четвърти ? И , ако да .. какви са възможностите за лечение .. (аз първо начално ги мажех със прокто-гливенол крем, след 1-2 дни започнах да слагам и свещичка прокто-гливенол, след още 2 дни си взех и детралекс .. дано да има резултат..) Та мисълта ми е ,че дори да успея да ги прибера .. няма да мога да преживея още един такъв случай... (едвам се движа,не мога да седна -нормално..и тн. почти не ям ..защото не искам да отида до WC-то .. ;/ , този път са доста по -големи от обикновено ... ) Какви са възможностите за неоперативно прмахване ? ако са в по напреднал стадий.. И въобще какво би следвало да направя от тук насетне.. ?
Благодаря Ви предварително !
:oops:
User
 
Мнения: 1
Регистриран на: 12 Май 2011, 11:47

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот morenamia » 18 Май 2011, 21:03

Здравейте Д-р Матев!
Можете ли да ме посъветвате за някакво лечение и лекарства за фисури понеже от скоро отново се появиха и нищо не помага.
Благодаря ви предварително.
morenamia
 
Мнения: 1
Регистриран на: 18 Май 2011, 20:55

Re: Д-р Атанас Матев -Хемороиди, анална фисура, болести на а

Мнениеот Dr Atanas Matev » 03 Юни 2011, 16:19

User написа:Здравейте ,д-р Матев ! Имам хемороиди от няколко години.. , от няколко дена се "възпалиха " и мисля че са 3 външни.. големи и болящи.. незнам в кой стадий са.. възможно ли е да са в четвърти ? И , ако да .. какви са възможностите за лечение .. (аз първо начално ги мажех със прокто-гливенол крем, след 1-2 дни започнах да слагам и свещичка прокто-гливенол, след още 2 дни си взех и детралекс .. дано да има резултат..) Та мисълта ми е ,че дори да успея да ги прибера .. няма да мога да преживея още един такъв случай... (едвам се движа,не мога да седна -нормално..и тн. почти не ям ..защото не искам да отида до WC-то .. ;/ , този път са доста по -големи от обикновено ... ) Какви са възможностите за неоперативно прмахване ? ако са в по напреднал стадий.. И въобще какво би следвало да направя от тук насетне.. ?
Благодаря Ви предварително !
:oops:

Отговор за User: Извинете за късният отговор . Имате симптоми на тежка хемороидална криза. Медикаменти с флеботропен ефект и обезболяващи средства имат ефект. ако не Ви помагат е възможно и оперативно лечение по спешност.
Последна промяна Dr Atanas Matev на 29 Сеп 2011, 10:49, променена общо 2 пъти
Др. Матев-проктолог http://www.hemoroidi.bg
Аватар
Dr Atanas Matev
 
Мнения: 584
Регистриран на: 07 Апр 2011, 16:47

Следваща

Назад към Архив

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта