Кошмар: Петорно убийство откриха в София

Всяко мнение има място на ринга и никой противник не е за подценяване - не се караме, а дискутираме!

Кошмар: Петорно убийство откриха в София

Мнениеот FramarModRosi » 11 Яну 2013, 13:08

Семейство от петима души са открити убити снощи в дома им в столичния квартал „Гоце Делчев" – петорно убийство в столицата на България.
Събудихме се с тъжната истина, за това какво се случва, когато няма къде хората с леки психични проблеми да получат адекватна помощ, за да се социализират.
Предполага се обаче, че убийствата са извършени преди дни. След огледа на полицията, които приключи сутринта, се предполага, че става дума за семеен скандал. По първоначални данни убиецът е член от семейството, а според съседите става дума за болният им 27-годишен син. Оставаме без думи…Сигналът за трагедията е подаден от съседи, които съобщили, че не са виждали никой от семейството вече няколко дни. Пристигналият на адреса патрул първо се натъкнал на тялото на 79-годишната - Здравка Савова -майка, тъща и баба. Тялото й било открито в коридора с гилза и кръв около него. В съседните стаи са намерени и другите четири трупа - на 54-годишната и дъщеря Наталия, зет й Васил (на 55 г.) и двамата им синове Владимир и Георги. Нараняванията на петте тела са прободни и огнестрелни. По думите на съседите Владимир е имал леки психични проблеми, но точната диагноза не им бе известна. Според психиатри 27-годишното момче вероятно е бил с умствена изостаналост и някаква форма на шизофрения. За да обяснят петорното убийство, те използваха психиатричния термин „разширено самоубийство". В такива случаи болният убива близките си, с цел да ги спаси от нещо или да потуши някакво чувство на вина. Все още не е ясно как е лекуван Владимир, посещавал ли и клиника или е приемал медикаменти вкъщи.
Започвам да си мисля, че въпреки шумотевицата, която ще се вдигне, тук виждаме петорно убийство в София, който само ни потвърждава, че нещата в България не вървят добре.
Поддават най-проблемните области – тези свързани с липсата на лечение на болни, които могат да са потенциално опасни за себе си и за околните. Правя странен /за много хора/ извод, но така виждам нещата. Лека им пръст на загиналите в това петорно убийство. Дали не можеха нещата да бъдат по-различни?
FramarModRosi
 
Мнения: 321
Регистриран на: 12 Дек 2012, 15:27

Re: Кошмар: Петорно убийство откриха в София

Мнениеот varlam » 11 Яну 2013, 16:47

Изтръпнах от новината за това петорно убийство в София, с която ме изненадаха Нова Телевизия. Нямам идея кое прави хората толкова жестоки, нито пък дали болното момче е убило цялото си семейство. Не знам дали е то, но живеем в ненормален свят.
varlam
 
Мнения: 205
Регистриран на: 08 Апр 2011, 15:55

Re: Кошмар: Петорно убийство откриха в София

Мнениеот denkaruseva » 11 Яну 2013, 16:59

Трагедия! Как пък никои съсед не е чул...? Четох, че пистолетът, намерен в апартамента не е бил със заглушител.Но вече е късно за въпроси ...Лека им пръст на загиналите.
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23

Re: Кошмар: Петорно убийство откриха в София

Мнениеот Fute » 11 Яну 2013, 23:12

С всичко по-горе съм съгласен, но сега чета, че причина за петорното убийство в София не е синът, а бащата, който е избил всички със законно притежаван пистолет. Да, пак говорим за психическо отклонение, ама у бащата. Защо бивши военни и полицаи пазят оръжията си, при това, законно могат да избият семейството си? Потресен съм...
Fute
 
Мнения: 104
Регистриран на: 09 Юли 2012, 19:53

Re: Кошмар: Петорно убийство откриха в София

Мнениеот IVRO » 14 Яну 2013, 13:10

Да и аз четох, че е бащата. Открили са барутни частици по ръцете му. Трагедия!
IVRO
 
Мнения: 199
Регистриран на: 12 Дек 2012, 10:42

Re: Кошмар: Петорно убийство откриха в София

Мнениеот sunnyr » 21 Яну 2013, 15:49

Продължението на кошмара не закъсня…Сега пък съм потресена от новината, че четиричленно семейство от Пловдив са били открити мъртви в дома им. 32- годишен мъж, 28-годишната му жена и две момченца - на 3 и 8 години живеели в апартамент в пловдивския квартал "Кючук Париж".Разследващите полицаи са открили пистолет до мъжа и нищо чудно пак той да се окаже автор на убийството, защото за сега нямало съмнение за влизане на външни лица в жилището…Поредната трагедия
sunnyr
 
Мнения: 155
Регистриран на: 16 Яну 2013, 13:26

Re: Кошмар: Петорно убийство откриха в София

Мнениеот denkaruseva » 22 Яну 2013, 13:43

Отново мога да напиша само УЖАС! И отново си зададох страшния въпрос ...на какво се дължи това безумие, което лежи в основата на жестокото ни самоунищожение.
denkaruseva
 
Мнения: 180
Регистриран на: 17 Дек 2012, 14:23


Назад към Сблъсък

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта