Аналгин или проалгин?парацетамол или парацетамакс?

Мнения, коментари и въпроси за лекарствени продукти.

Аналгин или проалгин?парацетамол или парацетамакс?

Мнениеот sarkis » 08 Апр 2011, 18:41

по скоро........ Софарма или Актавис.......на мен лично ми се върти в главата * Аналгин * Вие как мислите?м?
преди употреба прочетете листовката!
преди да закупите прочетете на http://www.framar.bg
sarkis
 
Мнения: 25
Регистриран на: 14 Мар 2011, 17:46

Re: Аналгин или проалгин?парацетамол или парацетамакс?

Мнениеот sise » 08 Апр 2011, 20:19

Абсолютно съм съгласна с горепосоченото мнение. За мен това е игра на фирмите производителки за пазарни дялове, игра на маркетинг и реклама... Коя от тях ще получи повече потребители за изделието си , като се има в предвид, че разликата в тези продукти е само в търговското наименование, но не в съставките им. Целта е да се покаже конкуренция, на база пазарен дял и предлагани артикули, в битката за печалба... В това смисъл слагам и борбата за "ухажване" на аптеките предлагащи техните продукти,както и лекарите предписващи ги, в това число с различни промоции, отстъпки, натурал рабати, пък ако щете и екскурзии, за тези осъществили изискуемия обем продажби от фирмата представител на съответния продукт... Така, че в този ред на мисли крайната цел е нейно величество ПЕЧАЛБАТА на база осъществен оборот от съответния артикул, което своево роде ще рече - нещо като дилемата нимезил или аулин......
sise
 
Мнения: 12
Регистриран на: 30 Мар 2011, 16:27

Re: Аналгин или проалгин?парацетамол или парацетамакс?

Мнениеот perla197811 » 08 Апр 2011, 20:33

Свободен пазар, к'во да прайш...Предимството е на страната на по-предприемчивите, предлагащи качество на добра цена ;)
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: Аналгин или проалгин?парацетамол или парацетамакс?

Мнениеот bisertaskov » 08 Апр 2011, 21:49

:idea: Аналгина е стар като слънцето :D това е хапчето което и баба знае,хората залагат на традиционното заглавие,потребителя не го интересува че състава им бил еднакъв.
Дръж главата си ниско наведена (скромност), очите да гледат високо (амбиция), устата затворена (спокойствие); изгради себе си върху синовно уважение и помагай на другите.
bisertaskov
 
Мнения: 588
Регистриран на: 23 Мар 2011, 10:22

Re: Аналгин или проалгин?парацетамол или парацетамакс?

Мнениеот Ivaylo » 08 Апр 2011, 22:27

То е като колите, едни карат БМВ, друти Мерцедес, но ефектът и от двете е един и същ. :lol:
Аватар
Ivaylo
 
Мнения: 349
Регистриран на: 14 Мар 2011, 22:21
Местоположение: в нищото

Re: Аналгин или проалгин?парацетамол или парацетамакс?

Мнениеот Radost » 09 Апр 2011, 20:36

bisertaskov написа::idea: Аналгина е стар като слънцето :D това е хапчето което и баба знае,хората залагат на традиционното заглавие,потребителя не го интересува че състава им бил еднакъв.


Не съм съгласна. Познавам много хора, главно пенсионери, които не се интересуват от името, а от цената. Ако ще и Космогин да го нарекат, ако активната съставка е същата, а цената - по-ниска, ще си го купят. ;)
Аватар
Radost
 
Мнения: 124
Регистриран на: 30 Мар 2011, 09:31

Re: Аналгин или проалгин?парацетамол или парацетамакс?

Мнениеот jonsanT » 10 Апр 2011, 09:14

определено традиционните имена си тежат повече 8-)
Аватар
jonsanT
 
Мнения: 13
Регистриран на: 31 Мар 2011, 09:00

Re: Аналгин или проалгин?парацетамол или парацетамакс?

Мнениеот perla197811 » 10 Апр 2011, 09:51

jonsanT написа:определено традиционните имена си тежат повече 8-)

Съгласна! Радвам се да те видя JonsanT :D
Аватар
perla197811
 
Мнения: 141
Регистриран на: 31 Мар 2011, 15:11

Re: Аналгин или проалгин?парацетамол или парацетамакс?

Мнениеот southern_sun » 20 Апр 2011, 14:30

По темата има да се изпишат стотици редове, в действителност какво се получава. Фармацевтичните компании трябва през известен период от време да променят съставките на продуктите си тъй като самите болести мутират.
southern_sun
 
Мнения: 1182
Регистриран на: 31 Мар 2011, 21:36

Re: Аналгин или проалгин?парацетамол или парацетамакс?

Мнениеот Fa7a » 03 Юни 2011, 00:15

southernsun написа:По темата има да се изпишат стотици редове, в действителност какво се получава. Фармацевтичните компании трябва през известен период от време да променят съставките на продуктите си тъй като самите болести мутират.


Йеее, вазоконстрикцията на малките кръвоносни съдове в мозъка ми мутира от мнението ти :D


По темата - парацетамол, но нито на Sopharma, нито на българската част от Actavis ;)
Избирате парацетамола на GlaxoSmithKline и нямате грижа (имам предвид Panadol)...
Volentem ducunt fata, nolentem trahunt!
Аватар
Fa7a
 
Мнения: 2
Регистриран на: 02 Юни 2011, 23:23
Местоположение: Стара Загора/София

Следваща

Назад към Лекарства

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта