Скованост и болка в предмишницата след спорт

Скованост и болка в предмишницата след спорт

Мнениеот Tompson » 14 Фев 2013, 14:08

Преди около месец и нещо(явно от претоварване във фитнеса) получих някакво възпаление в горната част на предмишницата в близост до китката.Работата беше там , че при тренировка , при определени упражнения започваше една остра болка на мускула точно под кокала на ръката.Реших да прекратя за две седмици натоварването върху тази ръка и да отида при личния, за да ми предпише нещо и да ми даде съвет.Изписа ми репарил и диклак , и може би по - странната подробност , че ми препоръча да поставям лед на самото място.Започнах с лечението , но когато стигнах до леда , ръката ми се сковаваше и почваше да ме боли ощи по - силно(преминаваше някъде 15мин след като махна леда от болното място).Така продължих с този метод още няколко дни и на третия ден вече тотално се отказах и останах само на медикаментите.До тук добре , но няколко дни след това , като че ли ръката ми(горната част на предмишницата , под лакътя) получи някаква чувствителност при смяната на околната температура и особено при излизане на студа - сковаваше се леко , почваше да боли.Така минаха тези две седмици и вчера реших да се престраша да отида във фитнеса и там беше най - голямата ми изненада.Първоначалната болка , която бях получил от претоварване , вече липсваше , но след тренировката сковаността и болката в горната част на предмишницата(където се проявяваше през тези две седмици) беше в пъти по - силна отколкото когато е изложена на температурни колебания.Сега е по - добре , но най - вероятно след следващата тренировка ефекта ще е същия.Оказа се така , че от една болежка на друга се стигна.Та въпроса ми е , възможно ли е да съм си направил някакво измръзване в горната част на ръката с леда , и поради тази причина , сега там да се е развила тази хиперчувствителност на която се дължи сковаността и болката?
Благодаря предварително

П.П.Ако не можете да се ориентирате от показанията , мога да пробвам да приложа снимки и да покажа в кои области е локализирана болката
Tompson
 
Мнения: 1
Регистриран на: 14 Фев 2013, 14:05

Re: Скованост и болка в предмишницата след спорт

Мнениеот winterrose » 07 Мар 2013, 11:05

Чудех се дали да пиша, защото компетентно мнение не мога да дам, но ме заинтригува това лечение с лед . Днес за втори път го чувам, при спортни травми с неизяснени причини.Каква е ползата от него не мога да си обясня, щом няма оток. Но при теб явно не върши работа, напротив. Отивай при личния си лекар и поискай направление за специалист, знам ли, ортопед примерно? А преди да идеш на специалист проучи кой е добър и кой не, не отивай при първия най-близък в полклиниката. Травмата може и да е безобидна, но при неправилно лечение да си повлече последствия. И още нещо, ако специалистът при когото отидеш не реши проблема, търси второ мнение.
winterrose
 
Мнения: 185
Регистриран на: 30 Мар 2011, 20:18

Re: Скованост и болка в предмишницата след спорт

Мнениеот Мики Маус » 10 Фев 2020, 16:34

И аз не съм лекар, но тренирам редовно и съм получавал схващания след претоварване. За Диклак съм съгласен, че помага, но лед никога не съм слагал. Възможно е тази свръхчувствителност да е от него. Все пак е добре специалист да си каже мнението.
Аватар
Мики Маус
 
Мнения: 304
Регистриран на: 23 Авг 2019, 10:49


Назад към Мнения и въпроси на читатели, свързани с физиотерапия и рехабилитация

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта