Препоръчайте ми апарат за кръвно налягане

Апарати, аксесоари и уреди с медицинска или козметична употреба - задайте своя въпрос и вижте повече мнения.

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот lekarcheto » 22 Сеп 2011, 14:57

Всъщност вече не ги предлагат Medel. Сега са пуснали на Microlife
lekarcheto
 
Мнения: 3
Регистриран на: 19 Сеп 2011, 15:45

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот valiart » 18 Окт 2011, 23:02

Механичен, старите дето си ги знаем от едно време. Прави си извода от там , какви използват лекарите ;)
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот qproin » 25 Окт 2011, 15:02

bisertaskov написа:Какъв да си избера има такъв богат избор ? Елекртонен или механичен ? Автоматичен или полуавтоматичен ? За марки да не говорим въобще. Дайте съвет от опит.

Аз имам електронен, но в рамките на 5 минути ако измеря 3 пъти кръвното и дава коренно различни резултати. Общо взето го използвам, за да разбера високо ли е или ниско...
qproin
 
Мнения: 669
Регистриран на: 18 Юли 2011, 22:21

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот valiart » 25 Окт 2011, 22:50

Елетронните не вършат добра работа, не са точни. До сега не съм чула някой да е доволен от тях.
Аватар
valiart
 
Мнения: 1138
Регистриран на: 18 Окт 2011, 12:24

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот Memento » 19 Яну 2012, 21:23

И аз чух добри отзиви за СЕНДО, не съм работил пряко с апаратите им но доста хора които съм снабдявал със СЕНДО са останали доста доволни поне засега :)
Аватар
Memento
 
Мнения: 700
Регистриран на: 11 Яну 2012, 11:13

Re: Апарат за кръвно налягане

Мнениеот stef » 25 Фев 2012, 17:36

Tensoval duo control e единственият апарат за кръвно налягане с иновативната Duo Sеnsor технология, която комбинира предимствата на два професионални метода на измерване в един апарат – електронен (осцилометричен) и изключително прецизният метод на Коротков
stef
 
Мнения: 2
Регистриран на: 25 Фев 2012, 17:23

Re: Препоръчайте ми апарат за кръвно налягане

Мнениеот cvd » 03 Апр 2013, 17:47

От три години имам апарат на Хартман - Tensoval. Много рекламиран и с много добро описание. С много учтив персонал в сервиза.
Самият апарат според мен може да убие човек. При нормално кръвно показва сравнително добре - показанията са съпоставими с тези от измерване с обикновен апарат със слушалка. При повишено кръвно обаче - колкото е по-високо кръвното - толкова по-неточно отчита апарата - при реална горна граница 200, апарата показва 168.До тук съм го засякъл - защото по-високо кръвно не съм вдигал. Давах го на проверка сервиза и от там ме уверяват, че всичко е наред -да, ама там работят млади хора с нормално кръвно и го пробват - като си мерят кръвното. Никаква технология за проверка в целия диапазон на измерване. В описанието е указан метод за калибриране - многократно се опитах и не можах да го калибрирам, а в сервиза само мигат. Не си купувайте такова пособие.
cvd
 
Мнения: 2
Регистриран на: 03 Апр 2013, 17:31

Re: Препоръчайте ми апарат за кръвно налягане

Мнениеот Bobby » 16 Сеп 2013, 13:39

Наскоро и на мен ми се наложи да търся информация относно апарати за кръвно , защото баща ми има високо кръвно и реших да му купя един електронен , за да си го отчита сам. Общо взето няколко са основните правила при избор на електронен апарат :
1. Да е над лакът
2. Да има индикатор за аритмия
3. Да е сертифициран
По възможност да е марков . Аз се спрях на марката Медисана, Германия .Съотношението цена/ качество при тях е най-доброто , а и прочетох че са взели наградата за най-точен апарат на изложението IFA BERLIN 2012 , сравнявайки го с други 20 апарата. Към момента апаратите за кръвно Medisana са едни от най-добрите на пазара.
Bobby
 
Мнения: 3
Регистриран на: 13 Сеп 2013, 10:06

Re: Препоръчайте ми апарат за кръвно налягане

Мнениеот ivelina76 » 08 Окт 2013, 13:38

Не знам за вас, но аз не съм доволна от Sendo, дадох 100лв за него и не показва правилно. Сега си купих http://www.medishop.bg/product/9845/aparat-za-izmervane-na-kravno-nalyagane-medisana-bu-510-germany.html и съм много доволна, за сега не съм имала проблем с него. А, забравих да спомена, че е по-евтин от този Sendo.
ivelina76
 
Мнения: 5
Регистриран на: 08 Окт 2013, 13:34

Re: Препоръчайте ми апарат за кръвно налягане

Мнениеот asd123 » 15 Яну 2014, 19:10

като се мери с електронния си следете пулса когато ви покаже точния пулс тогава и резултатите за кръвното са реални
asd123
 
Мнения: 8
Регистриран на: 15 Яну 2014, 19:07

ПредишнаСледваща

Назад към Медицински принадлежности

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 0 госта